Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Документознавство і діловодство

Документознавство і діловодство

Назва:
Документознавство і діловодство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
з предмету: „Документознавство і діловодство”


Зміст


1. Зберігання документів у структурних підрозділах установи
Добір документів на збереження або знищення є результатом проведення експертизи цінності документів.
Експертизою в діловодстві називається вивчення документів на основі принципів і критеріїв з цінності з метою визначення засобів збереження і добору частини з них для тривалого збереження.
Експертиза цінності документів приводяться у відповідність з нормативними літературними документами. Склад документів, що підлягають постійному збереженню, а також тривалість збереження інших документів визначається Типовими переліками документів із указівкою термінів їхнього збереження, що складаються і затверджуються архівною службою; мінімальні терміни збереження, зазначені в цих переліках, носять нормативний характер і не повинні бути порушені.
З метою розширення складу документів і збільшення термінів збереження деяких категорій на основі Типового переліку можуть створювати відомчі (галузеві) переліки, що мають нормативний характер для організацій даної галузі після їхнього твердження разом з архівною службою. Експертиза цінності проводиться в наступних випадках:
при складанні номенклатури справ;
при формуванні справ і перевірці правильності віднесення документів до справ;
при підготовці справ до наступного збереження в архіві;
у процесі підготовки документів до передачі з організації на збереження в державний архів.
Для проведення експертизи цінності документів, а також розгляду нормативно-методичних документів його роботі служби діловодства й архіву у всіх організаціях створюються постійно діючі експертні комісії.
Експертна комісія є дорадчим органом, її рішення набирають сили після їхнього твердження керівником організації або його заступником. Секретарем експертної комісії призначається, як правило, секретар організації або співробітник діловодної служби. Засідання комісії проводяться не рідше двох разів у рік і оформляються протоколами.
Експертиза цінності документів проводиться на основі переліків документів із указівкою термінів збереження з полистовим розглядом справ постійного збереження і справ з оцінкою в переліку експертно-перевірочної комісії архівного органа для справ тимчасового збереження.
За результатами експертизи цінності документів складається опис для постійного і довгострокового збереження, у т.ч. по особовому складу, й акти про виділення до знищення документів, не підлягаючих збереженню по єдиній, регламентованій державною архівною службою формі.
Протоколи експертної комісії про схвалення описів на справи постійного збереження і по особовому складу, про зміну типових термінів збереження документів, про встановлення термінів збереження документів, не передбачених діючими переліками, акти про виділення документів до знищення, номенклатури справ затверджуються керівником організації.
Організації, у процесі діяльності яких не створюються документи, що підлягають передачі на державне збереження, складають акти про виділення до знищення документів і знищують документи, включені в ці акти, після закінчення термінів їхнього збереження тільки після складання річних розділів описів справ по особовому складу за відповідний період і їхнього твердження керівником організації.
Справи і документи, призначені для знищення здаються в контори, які займаються прийомом вторинної сировигни. Дата здачі документів, їхня вага і номер прийому здавальної накладної вказуються в акті про виділення документів до знищення. Акти підшиваються в справу після внесення змін в облікові документи служби діловодства і відомчого архіву.
Підшивка знову оформлених у процесі проведення експертизи справ виробляється тільки після її повного завершення.
Рішення експертної комісії і вимоги про необхідність переформування справ, розшуку відсутніх справ і документів доводяться до співробітників, як правило, у формі наказів або вказівок керівника організації.
Документи мають потребу в оперативному або довгостроковому збереженні інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Документознавство і діловодство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок