Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Сплата податків і зборів

Сплата податків і зборів

Назва:
Сплата податків і зборів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Сплата податків і зборів


ПЛАН
Форми с плати податків і зборів
Способи сплати податків і зборів
Терміни сплати податків і зборів
Зміна терміну сплати податку
Література


1. Форми с плати податків і зборів
Сплата податку являє собою сукупність дій платника по-датків щодо фактичного внесення сум податку, які підляга-ють сплаті до відповідного бюджету або цільового фонду1. Існує три форми сплати податків.
1. Грошова форма — у безготівковій формі і готівкою. У більшості випадків податки сплачують у національній валюті України (гривнях) із застосуванням безготівкової форми роз-рахунків шляхом перерахування коштів з розрахункового ра-хунку платника на відповідний бюджетний рахунок. При сплаті митних платежів кошти можна перераховувати на де-позит митного органу. Фізичні особи — суб'єкти підприємниць-кої діяльності (приватні підприємці) при здійсненні господарсь-ких операцій за своїм рішенням можуть використовувати як безготівкову, так і готівкову форму розрахунків.
Відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки в Ук-раїні в національній валюті2 безготівкові розрахунки являють собою перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки одержувачів коштів, а також перерахування бан-ками за дорученням підприємств та фізичних осіб коштів, вне-сених ними готівкою в касу банку, на рахунки одержувачів коштів. При цьому для підприємства, що вносить гроші в банк, ця операція є операцією з готівкою, і, тим самим, щодо неї діє обмеження суми платежу — не більше 3000 грн.
Розрахунки готівкою передбачають взаємні платежі наяв-ними коштами підприємств, підприємців та фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послу-ги) та з операцій, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна. Необхідно зазначити, що з 1 січня 2001 року істотно обмежено можливість проведення розрахунків готівкою між підприємствами. Істот-но скоротилося коло підприємств, які мають право продавати товари або послуги за готівку без застосування реєстраторів роз-рахункових операцій.
При здійсненні операцій по розрахунках у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, пла-тіжних чеків тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг відповідно до Закону України «Про порядок застосування реєстраторів роз-рахункових операцій у сфері торгівлі та громадського харчу-вання та послуг» від 1 червня 2000 року приватний підприє-мець може застосовувати реєстратори розрахункових операцій, А згідно зі ст. 14 Декрету «Про прибутковий податок із грома-дян» у тому разі, якщо приватний підприємець займається тільки торгівлею на ринку і не одержує доходи з інших дже-рел, Ми звільняється від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат. Якщо йому дозволено не вести облік доходів і витрат, він може не вести облік руху грошових коштів.
2. Натуральна форми. Раніше був прикладом фіксований сільськогосподарський податок, який сплачували сільськогос-подарські товаровиробники у грошовій формі або у вигляді по-стачань сільськогосподарської продукції.
Платники фіксованого сільськогосподарського податку мали право на вибір форми сплати фіксованого сільськогоспо-дарського податку: в грошовій формі або у вигляді постачань сільськогосподарської продукції. Постачання зерна за рахунок фіксованого сільськогосподарського податку здійснювали сільськогосподарські товаровиробники в узгоджені з районною державною адміністрацією строки. Зобов'язання з доставки товарної сільськогосподарської продукції до заготівельних підприємств та організацій за рахунок фіксованого сільсько-господарського податку покладалися на платників податку.
У деяких випадках можлива також сплата цінними папера-ми (векселями, казначейськими звільненнями). Щоправда, подібні форми застосовують (або повинні застосовувати) як винятки із загального правила грошової сплати податків і зборів.
Останнім часом усе частіше застосовують банківські платіжні картки міжнародних платіжних систем на території України, що являють собою спеціальний платіжний засіб, з допомогою якого одержувачу платіжної картки надається можливість здійснювати операції сплати за товари (послуги) й одержувати грошові кошти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сплата податків і зборів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок