Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Програма аудиту податку з доходів фізичних осіб

Програма аудиту податку з доходів фізичних осіб

Назва:
Програма аудиту податку з доходів фізичних осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,70 KB
Завантажень:
537
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Програма аудиту податку з доходів фізичних осіб
План
1. Цілі та завдання аудиту податку з доходів фізичних осіб
2. Методологія складання програми аудиту податку з доходів фізичних осіб.
3. Рекомендації до процедур аудиту податку з доходів фізичних осіб
Цілі та завдання аудиту податку з доходів фізичних осіб
До середини XVII століття податки вважалися необхідним злом, до якого доводилося вдаватися тимчасово у разі крайньої необхідності, коли інших способів покриття скрутного станови-ща держави не було. Пізніше населення змирилося з податками, які почали перетворюватись на звичайні доходи держави. У зв'я-зку з цим викають різні теорії. Атомістична теорія виникла в епоху просвітництва (XVII — XVIII ст.), її представники — Волан Себастьян Ле Претр та Монтеск'є Шарль Луї [244, с.7] розгляда-ють податок як плату кожного громадянина за охорону його осо-бистої та майнової безпеки, за захист країни та інші послуги. Сенсор Нассау Уїльям зазначав, що ця угода не завжди є добро-вільною і ще рідше справедливою, проте це обмін, і в кінцевому результаті обмін вигідний. Томас Гоббс писав, що податки є тією ціною, якою купується мир. !нші відомі теоретики дотримува-лись різних поглядів щодо оподаткування. Адам Сміт вважав податки платою за послуги держави [там же, с.10]. Ним сформу-льовано чотири принципи оподаткування, які А. Сміт називає законами, яким повинен відповідати кожен податок:
1. Піддані будь-якої держави зобов'язані брати участь у під-тримці уряду ... в розмірах доходів, отримуваних ними під захи-стом держави.
2. Частина податку, що платить кожний підданий, повинна бути визначена, а не довільна. Час її сплати, спосіб стягнення повинні бути суворо і точно визначені.
3. Податок має стягуватись у такий час і у такий спосіб, що є найбільш зручним для платника.
4. ...щоб він забирав у народу якомога менше грошей ... і в той же час зібрані гроші залишались якомога менше часу в руках збирачів.
Ці принципи є не тільки теоретичними, їх дотримання при формуванні податкової системи та податкової політики є нага-льною необхідністю, особливо в сучасних умовах.
Німецькі вчені-фінансисти Лоренц Штейн, Адольф Вагнер, Фелікс Кон підкреслюють етичний бік податків, моральний зв'я-зок між державою та особистістю. З початку ХХ століття ствер-джується думка, висловлена Вагнером, згідно з якою фіскальна мета податку замінюється соціальною [там же, с.12].
Податкова система незалежної України сьогодні ще дуже не визначена. На думку А. Сміта, найменша невизначеність у справі податку спричиняє більше зло, аніж найзначніша нерівність. Адже через невизначеність платники стають залежними від збирачів, які, використовуючи своє становище, можуть вимагати «подарунки». У цьому полягає одна з причин корупції держав-ного фінансового апарату. Але головне зло в тому, що виникає спокуса платника завдяки корумпованості державного апарату ухилитись взагалі від сплати більшої частини податку. А держа-ва, не отримавши частини очікуваних доходів, задля їх компен-сації вимушена піти на підвищення діючих або введення нових, додаткових, податків. Сам факт зміни податків слугує невизначеності, що, на жаль, притаманне Україні. Страх перед підвищенням податків (або перед введенням нових) змушує підприємців страхуватися шляхом підвищення цін, заниження самої заробітної плати на офіційному рівні та видачі частини її або навіть в деяких випадках повністю через тіньовий сектор. Підвищення рівня мінімальної заробітної плати також лягає тягарем на підприємців, примушуючи порушувати трудове законодавство: за виконану роботу сплачувати тільки якусь долю заробітної плати, офіційно оформляючи працівників на 0,2 — 0,5 ставки. Існуюче безробіття сприяє таким діям з боку підприємців. З цього приводу А. Маршалл писав: «.зміна зборів збільшує ризик для підприємців ... і суспільство платить за такий ризик більше, ніж мали б бути еквівалентні цьому ризикові страхові ставки».
Податок з доходів громадян України — це основний вид пря-мих податків, який збирається з доходів фізичних та юридичних осіб і є одним із основних джерел доходів державного бюджету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Програма аудиту податку з доходів фізичних осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок