Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Програма аудиту дебіторської заборгованості

Програма аудиту дебіторської заборгованості

Назва:
Програма аудиту дебіторської заборгованості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Програма аудиту дебіторської заборгованості
План
1. Цілі та завдання аудиту дебіторської заборгованості
2. Методологія складання програми аудиту дебіторської заборгованості
Цілі та завдання аудиту дебіторської заборгованості
Дебіторська заборгованість складається з усіх вимог підприємства до інших юридичних чи фізичних осіб щодо гро-шей, товарів та послуг. У більшості випадків можна визначити два види дебіторської заборгованості: операційну та не опера-ційну. Аудитор особливу увагу має приділити операційній дебі-торській заборгованості, яка включає в себе рахунки до отриман-ня та векселі, що одержані в процесі операційної діяльності. Підприємства, що розширюють надання кредиту у вигляді відстрочки платежу за відпущену продукцію або надані послуги, передбачають, що можливі певні втрати внаслідок несплати в строк, виникнення сумнівної та безнадійної дебіторської забор-гованості, але якщо не впроваджувати таку кредитну політику, то багато вигідних кредитних покупців та клієнтів можуть бути втра-ченими і, як результат, можуть зменшитися об'єми реалізації. Втрати внаслідок безнадійної заборгованості можуть розціню-ватися як необхідні витрати, пов'язані із реалізацією в кредит. Для аудитора оцінка дебіторської заборгованості важлива з двох точок зору: ціна реалізації активу та вплив на прибуток підприємства. І, звичайно, ці два аспекти взаємозв'язані. Досвід показує, що оплачуються не всі борги, деякі оплачуються не пов-ністю. Рішення про інкасацію дебіторської заборгованості в ціло-му найкраще оцінювати на основі минулого досвіду з урахуван-ням поточних змін. Але ризик криється в тому, що минулий досвід може не адекватно характеризувати майбутні збитки і що не всі поточні зміни можуть бути враховані. Інший аспект оцін-ки дебіторської заборгованості відноситься до довгострокової де-біторської заборгованості, що є безпроцентною або приносить надзвичайно низький дохід у вигляді процентів. Перед аудито-ром постають два найбільш суттєві питання, що стосуються дебі-торської заборгованості:
1) Чи є дебіторська заборгованість дійсною, належить підприємству по праву та за що стягується?
2) Чи правильно оцінюється ймовірність погашення боргу?
Опис дебіторської заборгованості, або примітки до фінансо-вої звітності, як правило, не містять достатнього об'єму інфор-мації для того, щоб висловити думку про те, що дебіторська за-боргованість є дійсною, належить по праву та її можна одержати. Тому для більшої впевненості необхідно використовувати додат-кові джерела інформації та знати специфічні методи, що засто-совуються в даній галузі. В деяких галузях покупці мають реаль-не право повернення товару, і на це потрібно зробити поправку. Аудитор повинен завжди мати на увазі, що «недоговірні» умови між покупцем та продавцем, що бажає продати товар, та умови попиту, що швидко змінюються, можуть сильно зменшити ймовірність оплати дебіторської заборгованості.
Сьогодні в Україні поширюються факторингові операції, тоб-то підприємства продають свої права (дебіторські рахунки) бан-ківським установам, а не чекають, коли вони будуть сплачені. При цьому, звичайно, підприємство отримує не всю суму по відпо-відному рахунку — відчутна частина відходить банку як плата за ці послуги. Але факторинг використовується тому, що підприєм-ство одразу отримує кошти під час продажу дебіторських рахунків. Даним операціям аудитор повинен приділити увагу з точки зору їх доцільності та співставити доходи та витрати, що пов'язані з такими операціями. У випадках застосування форфейтинга по експортних операціях — детально проаналізувати фінансовий механізм виконання операцій форфейтинга. Критерієм опти- мальності кредитної політики можна вважати наступну умову [37, с.366]:
де ДЗ — оптимальний розмір дебіторської заборгованості підприємства при нормальному його фінансовому стані;
ОП — додатковий операційний прибуток, що отримує підприємство в кредит;
ОЗ — додаткові операційні витрати підприємства по дебі-торській заборгованості;
ПК — розмір коштів, інвестованих у дебіторську заборго-ваність через недобросовісність (неплатоспроможність) по-купців.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Програма аудиту дебіторської заборгованості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок