Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Ставка оподаткування

Ставка оподаткування

Назва:
Ставка оподаткування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,19 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Ставка оподаткування


ПЛАН
Поняття ставки податку (оподаткування)
Види ставок податку (оподаткування)
Література


1. Поняття ставки податку (оподаткування)
Чинне законодавство України не містить поняття ставки податку (оподаткування), проте український законодавець близький до його закріплення. На нашу думку, цілком можна погодитися з визначенням, викладеним у ст. 1006 законопро-екту Податкового кодексу України (№ 32б6-1, прийнятого в першому читанні 13 липня 2000 року): податкова ставка (нор-матив) — це величина податкових відрахувань на одиницю виміру бази оподаткування. Варто визнати, що наведене виз-начення тотожне поняттю податкової ставки, що дає ст. 53 Податкового кодексу Російської Федерації. Іншими словами, ставка податку (норма податкового обкладання) являє собою законодавче визначений розмір податкового платежу, що вста-новлюється на одиницю оподаткування.
У сучасних умовах особливістю регулювання ставки подат-ку є її предметний динамізм — найрухливіший, мабуть, з еле-ментів правового механізму податку. Це дозволяє не тільки оперативно реагувати на реалії, що виникають, а й іти при цьо-му наче шляхом «найменшого опору». Однак найчастіше така підвищена мобільність містить негативні моменти, створюю-чи суперечності в чинному законодавстві. Наприклад, мабуть жоден із законів про Державний бюджет України на конкрет-ний рік не обминув перегляду ставок оподаткування.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про систему оподат-кування», ставки податків і зборів (обов'язкових платежів) встановлюють Верховна Рада України, Верховна Рада Автоном-ної Республіки Крим і органи місцевого самоврядування відпо-відно до законів України про оподаткування» ці ставки не змінюються протягом бюджетного року. Податкові ставки і механізм стягування податків і зборів (обов'язкових платежів) не може змінювати Закон України про Державний бюджет України на відповідний рік.
За загальним правилом, ставки загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) установлює Верховна Рада Ук-раїни. Компетенція Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування у встановленні ставок оподат-кування поширюються тільки на місцеві податки і збори, при цьому вона істотно обмежена чинним законодавством. Зокрема, згідно зі ст. 15 Закону України «Про систему оподаткування», місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), механізм стягнен-ня і порядок сплати встановлюють сільські, селищні, міські ради відповідно до переліку та у межах граничних розмірів ставок, встановлених законами України, крім збору за проїзд терито-рією прикордонних областей, що встановлюють обласні ради.
2. Види ставок податку (оподаткування)
У науці існує кілька підходів до класифікації ставок опо-даткування. Ми вважаємо за можливе виділити такі підстави диференціації ставок,
1. Залежно від рівня податкового тиску (тягаря) на плат-ника податків:
а) єдина ставка — ставка податку, однакова для всіх кате-горій платників податків конкретного податку, що забезпечує їхнє рівне положення, однаковий рівень податкового тиску.
Фактично в цих умовах йдеться про використання єдиної став-ки податку;
б) диференційована ставка — ставка податку, що створює різні умови оподаткування (більш-менш сприятливі для окре-мих категорій платників податків) і відповідно поділяється на:
базову (основну) ставку, що застосовується до більшості платників, що не бере до уваги їх особливостей і характер здійснюваної ними діяльності, або інші критерії;
знижену ставку, що застосовується до певної категорії платників, які характеризуються окремими ознаками або здійснюють певну діяльність, у якій на даному етапі найбільш зацікавлена держава, а тому й обов'язок зі сплати податку встановлюється в розмірі, нижчому за базову ставку;
підвищену ставку, що застосовується до певної категорії платників, які характеризуються окремими ознаками або здійснюють певну діяльність, в якій на даному етапі найбільш зацікавлена держава, а тому й обов'язок зі сплати додатку вста-новлюється в розмірі, вищому за базову ставку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Ставка оподаткування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок