Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Облік та ведення реєстру акціонерів АТ

Облік та ведення реєстру акціонерів АТ

Назва:
Облік та ведення реєстру акціонерів АТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Облік та ведення реєстру акціонерів АТ


Зміст


1. Облік та ведення реєстру акціонерів АТ
Обіг іменних акцій фіксується або акціонерним товариством (емітентом), яке зобов'язане вести реєстр власників іменних цінних паперів, або реєстратором (юридичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності, який одержав у встановленому порядку дозвіл на ведення реєстрів власників іменних цінних паперів), якому емітент доручає ведення реєстру шляхом укладення відповідного договору (п. 1 ст. 9 Закону України від 10 грудня 1997 р. «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні»).
Реєстр власників іменних цінних паперів, зокрема, містить інформацію про емітента, інформацію про реєстратора, інформацію про власника іменних цінних паперів (фізичну чи юридичну особу), інформацію про номінального утримувача (п. 3.3 Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 1 квітня 1996 р.).
Реєстрації підлягає і передача (трансферт) акцій іншим особам, тобто перехід прав участі. Права на участь в управлінні, одержання дивідендів тощо, які випливають з іменних акцій, можуть бути реалізовані з моменту внесення змін до реєстру власників іменних цінних паперів (п. 1 ст. 5 Закону «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні»).
Якщо умовами емісії спеціально не зазначено, що іменні акції, випущені в документальній формі, не підлягають передачі, передача новому власнику здійснюється шляхом повного індосаменту. В цьому разі підставою для внесення у систему реєстру записів про передачу прав власності на акції є передавальне доручення від зареєстрованої особи або уповноваженої нею особи, а також надання самих акцій (сертифіката акцій). Підставою для внесення змін у реєстр, крім передавального, доручення, є такі документи: договір купівлі-продажу; договір дарування; договір міни; договір застави; рішення суду та інші документи згідно з чинним законодавством України.
Для ведення реєстру власників іменних цінних паперів пропонується ПТК "Insider 1.0 Pro", розроблений відповідно до "Положення про порядок ведення реєстру власників іменних цінних паперів., затвердженого рішенням № 60 ДКЦПФР від 26 травня 1998 р. "Insider 1.0 Pro" простий, надійний в експлуатації і розрахований на користувачів, що мають мінімальний рівень підготовки. Програмно-технологічний комплекс (ПТК) Insider 1.0 Pro є продовженням досить відомого серед реєстраторів і АТ, які самостійно ведуть реєстр акціонерів ПТК Insider 2.1 Pro, розробленого з використанням Сlірреr 5.0 і Six-драйвера. Використання останнього дало можливість застосовувати складені індекси типу CDX, що зробило ПТК сумісним з DOS-варіантом Fox Pro і значно збільшило швидкодію ПТК.
При проведеному в квітні 1997 року Професійною асоціацією реєстраторів і депозитаріїв огляді програм для ведення реєстру акціонерів перша версія ПТК Insider була визнана однією з найкращих на Україні як за функціональною повнотою, так і за відповідністю Положенню.
В даний час цей ПТК продовжує працювати у багатьох реєстраторів, у тому числі і таких відомих як КБ ПРИВАТБАНК(більш 60 філій), Південно-Східна реєстраційна компанія(м.Донецьк), КФ Призма. (м.Донецьк), Реєстраційний центр .Stock-Service. (м.Донецьк), Полярний реєстр (м.Донецьк), Промтехреєстр(м.Рівне), Захід-Реєстр(м.Рівне), Рівн-реєстр, Регіональний Реєстродержатель(м.Одеса), Регран(м.Одеса), Миколаївське реєстраційне бюро, Сток-Інсайдер(м.Миколаїв), Регіональний центр ведення реєстрів (м.Кіровоград) і багатьох інших.
Пропонований ПТК розроблений з використанням СУБД Visual Fox Pro 7.0. Це підвищило вимоги до техніки користувачів, але дало можливість істотно поліпшити інтерфейс, зробити його більш наочним, а роботу ПТК більш надійною і стійкою. Функціональні можливості ПТК цілком покривають потреби будь-якого реєстратора.
До традиційних підсистем ПТК Insider 2.1 Pro(Операційний зал, Адміністратор, Групові операції, Технічні операції, Звітність, Збори акціонерів, Облік вхідної (вихідної) документації, і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Облік та ведення реєстру акціонерів АТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок