Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Порядок формування облікової політикі

Порядок формування облікової політикі

Назва:
Порядок формування облікової політикі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,69 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Порядок формування облікової політикі.


ЗМІСТ


вступ
Загальновизнано, що бухгалтерський облік на підприємстві повинний здійснюватися за визначеними правилами. Проблема полягає у встановленні такої сукупності правил. Реалізація яких би, забезпечила б максимальний ефект від ведення обліку. При цьому під ефектом у даному випадку розуміється своєчасне формування фінансової й управлінської інформації, її вірогідність і корисність для широкого кола зацікавлених користувачів.
Теоретично можливі три підходи до встановлення правил постачання бухгалтерського обліку на підприємстві: централізований, децентралізован і змішаний.
При першому підході ведення обліку регламентується з єдиного центра. При чому особливого значення не має, державний це орган або суспільне об'єднання.
Другий підхід припускає індивідуалізацію правил бухгалтерського обліку для кожного суб'єкта, що хазяює. Хоча він забезпечує максимальну адекватність облікових процедур характерові діяльності підприємства, у сучасних умовах господарювання він неприйнятний.
Нарешті, можливо розумне сполучення елементів першого і другого підходів. Світовий досвід підказує, що при даному способі за централізованим регулюванням залишається встановлення основних правил і принципів ведення обліку, що забезпечують приступність і корисність фінансової інформації. Змістовне таке регулювання складається в ідентифікації цих правил і принципів, а також у визначенні кола суспільно визнаних прийомів і способів ведення обліку. Загальні правила і принципи конкретизуються на кожнім підприємстві виходячи з умов діяльності, ступеня усвідомлення її особливостей, кваліфікації персоналу, наявної технічної бази керування.
Інакше кажучи, що хазяюють суб'єкти розробляють і проводять власну облікову політику. Цей підхід обраний у Росії для сучасної постановки бухгалтерського обліку.


1. Призначення посадової особи відповідної за організацію бухгалтерського обліку.
Розпочинати формування наказу про облікову політику необхідно з конкретного визначення для підприємства відповідальності власника або посадової особи за організацію бухгалтерського обліку. Законом про бухоблік (стаття 8, пункти 3 та 6) передбачена відповідальність власника або уповноваженого власником органа, який здійснює керівництво підприємством, за організацію бухгалтерського обліку, забезпечення створення ним необхідних умов для правильного ведення бухгалтерського обліку.
Пункт 4 статті 8 Закону про бухоблік дає власнику(ам) право вибору: хто і на яких засадах здійснюватиме на підприємстві бухгалтерський облік.
Юридична відповідність і практична доцільність вибору, в першу чергу, залежать від організаційної форми підприємства (так, четверта форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися), а вже потім - від його розміру й виду діяльності.
Відповідальність головного бухгалтера розписана в п. 7 статті 8 Закону про бухоблік. А хто несе таку відповідальність у разі його відсутності через якісь причини (припустімо, хворобу), в Законі не зазначено (з точки зору законодавця, можливо, це правильно), але вихід із ситуації потрібно шукати.
Пункт 4 статті 8 Закону про бухоблік дає право підприємству на: "самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства". Якщо це так, то і відповідні документи повинні підписуватися тільки власником (керівником). Банки з таким твердженням погодились і за певних умов надають підприємцям право одного підпису (див. п. 7.7 Інструкції про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті, затвердженої постановою НБУ вiд 18.12.98 р. №527 зі змінами, внесеними постановою НБУ від 14.04.2000 р. №146).
2. вибір форми бухгалтерського обліку.
На теренах України використовується близько двох десятків різноманітних форм реєстрації, обробки та узагальнення господарських операцій. Серед них традиційні - спрощена (різновид - проста), меморіально-ордерна і журнально-ордерна (повна та скорочена), які продовжують застосовуватись і на сьогодні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Порядок формування облікової політикі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок