Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку доходів спеціального фонду

Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку доходів спеціального фонду

Назва:
Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку доходів спеціального фонду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку доходів спеціального фонду


Власні доходи бюджетних установ мають виконувати доповняльну функцію щодо бюджетних асигнувань і забезпечувати виконання основних завдань зазначених суб’єктів господарювання щодо непокриття доходами загального фонду. З огляду на активне включення бюджетних установ у «виробничу» діяльність, зокрема у процес надання платних послуг, зазначена категорія доходів набуває дедалі вагомішого значення серед інших об’єктів обліку.
Організація обліку власних доходів бюджетних установ, що має здійснюватись як на етапі планування показників господарсько-виробничої діяльності, так і на етапі їх фіксування у процесі бухгалтерського обліку, охоплює такі напрями:
розробка класифікаційної схеми власних доходів бюджетних установ;
організація планування доходів спеціального фонду;
організація обліку надходження доходів;
організація облікових номенклатур;
організація носіїв облікової інформації.
Власні доходи, доволі різнорідні за своїм характером, поділяються на такі групи:
доходи за коштами отриманими як плата за послуги, роботи, продукцію;
інші доходи бюджетних установ.
Кожна з наведених груп поділяється на підгрупи. Зокрема, до доходів, отриманих від надання платних послуг, належать:
доходи, отримані від надання функціонально-основних послуг бюджетних установ;
доходи, отримані від господарської чи господарсько-виробничої діяльності;
доходи в частині оренди приміщень бюджетних установ;
доходи від реалізації майна.
Група інших доходів бюджетних установ містить:
благодійні внески, гранти і дарунки, субвенції;
інші власні доходи бюджетних установ.
Зазначена класифікація має досить загальний вигляд, однак вона виокремлює два принципові напрями формування доходів, перший з яких утворюється в результаті господарсько-виробничої діяльності, а другий — відображає доходи, які не є наслідком останньої і отримуються для її якомога повнішого забезпечення.
У межах поля об’єктів бухгалтерського обліку визначають дещо іншу класифікацію, яка має менш обґрунтовані класифікаційні ознаки (схема на рис. 8.4).
Власні доходи бюджетних установ, як і доходи загального фонду, підлягають плануванню. Для формалізації результатів планування власних доходів призначено другу складову кошторису — спеціальний фонд. Формування дохідної частини спеціального фонду проекту кошторису здійснюється за видами доходів та їх джерелами, які визначаються розробленою класифікацією доходів кожної установи відповідного галузевого профілю згідно із затвердженим галузевим переліком.


Щоб забезпечити отримання максимально вірогідного обсягу доходів, необхідно заздалегідь сформувати систему показників, застосовуваних у розрахунках.
Стосовно зазначених видів доходів можна виокремити такі показники:
за доходами, що отримуються від надання функціонально основних послуг бюджетних установ — кількість студентів, які навчатимуться у плановому періоді на контрактній основі, кількість хворих, яким буде надано медично-лікувальну допомогу за власні кошти; кількість пацієнтів, яким буде надано медично-діагностичну допомогу за власні кошти; кількість відвідувачів музеїв, виставок тощо, а також розмір плати за перелічені послуги;
за доходами, отримуваними від господарської чи господарсько-виробничої діяльності — кількість виробів, навчально-виробничих майстерень, кількість продукції сільськогосподарських навчальних підсобних господарств та вартість зазначеної продукції; кількість місць у гуртожитках та відомчих квартирах і плата за проживання в них; кількість працівників, які харчуватимуться в установі, та вартість харчування;
за доходами в частині оренди приміщень бюджетних установ — площа приміщень, кількість обладнання й іншого майна та розмір орендної плати; за доходами від реалізації майна — кількість запланованих до реалізації об’єктів необоротних активів (крім будівель і споруд та інших матеріальних активів, зокрема списаних як непридатних до реалізації) і вартість реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Організація обліку доходів спеціального фонду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок