Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Аудит активів підприємства.

Аудит активів підприємства.

Назва:
Аудит активів підприємства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат
Аудит активів підприємства.


План:
1. Аудит касових операцій.
2. Аудит операцій на рахунках в банку.
3. Аудит інших коштів.
4. Аудит розрахунків з підзвітними особами.
5. Аудит основних засобів.
6. Аудит нематеріальних активів.
7. Аудит матеріальних цінностей та МШП.
8. Аудит розрахунків з покупцями та замовниками.
9. Аудит розрахунків за претензіями та відшкодуванням завданих збитків.


1
Операції за рухом грошових коштів підлягають суцільній перевірці. Здійснюючи внутрішній аудит касових операцій, слід керуватися Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 19.02.2001 № 72.
Готівка, яку підприємства одержують із власних поточних рахунків, має витрачатися виключно на визначені в чеку цілі. Розрахунки готівкою мають проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів, касового чи товарного чека, квитанції, договору купівлі-продажу, актів закупівлі, виконання робіт (надання послуг) або інших документів, що засвідчують факт купівлі товару, виконання роботи, надання послуги.
Ліміти залишку готівки в касі встановлюються усім підприємствам, що мають рахунки в установах банків і здійснюють касові операції готівкою. Порядок встановлення лімітів залишку готівки в касі регулюється Інструкцією про організацію роботи з готівкового обліку установами банків України, затвердженою постановою Правління НБУ від 19.02.2001 № 69. Всю готівку понад встановлені ліміти залишку готівки в касі підприємства зобов'язані здавати у порядку й у строки, встановлені установою банку для зарахування на їхні рахунки.
Касові операції оформляються документами, типові форми яких затверджено наказом Мінстату від 15.02.96 № 51. Приймання готівки касами підприємств проводиться за прибутковими касовими ордерами, підписаними головним бухгалтером або особою, ним уповноваженою. Про приймання грошей видають квитанцію за підписом головного бухгалтера або особи, ним уповноваженої, і касира, завірену печаткою (штампом) касира або відбитком касового апарата. Видача готівки з кас підприємств проводиться за видатковими касовими ордерами або за належно оформленими платіжними (розрахунково-платіжними) відомостями. Документи на видачу грошей мають бути підписані керівником і головним бухгалтером підприємства або особами, ними уповноваженими.
Крім Положення про ведення касових операцій внутрішній аудитор використовує нормативні документи, затверджені відповідними міністерствами і відомствами, первинні документи щодо приймання і видачі готівки, касові книги і звіти касира, книги аналітичного обліку цінностей, що зберігаються в касі, облікові регістри за рахунком 30 "Каса" і для зустрічної перевірки за рахунками 31 "Рахунки в банках" із субрахунками до нього, 33 "Інші кошти" із субрахунками.
Аудит каси проводять у такій послідовності:
¦ інвентаризація каси;
¦ перевірка дотримання Положення про ведення касових операцій;
¦ документальна перевірка прибуткових і видаткових касових операцій.
Слід також врахувати, що готівку в іноземній валюті записують до акта інвентаризації із зазначенням назви і суми в перерахунку на українські гривні за курсом НБУ.
Під час документальної перевірки касових операцій внутрішній аудитор використовує такі документи:
· № КО-1 "Прибутковий касовий ордер";
· № КО-2 "Видатковий касовий ордер";
· № КО-3 і КО-За "Журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів";
· № КО-4 "Касова книга";
· № КО-5 "Книга обліку прийнятих і виданих касиром грошей";
· документи безордерного оформлення приймання і видачі грошей, облікові регістри, Головну книгу і баланси на відповідні дати за рахунком 30 "Каса" тощо.
Особлива увага аудитора має бути зосереджена на правильності оформлення касових документів:
- чи є на кожному документі розписки одержувачів грошей;
- чи погашаються касові документи (прибуткові - штампом "Одержано", видаткові - "Оплачено") із зазначенням дати;
- чи немає підчисток і виправлень.
Під час перевірки звіту касира і прикладених до нього документів аудитор зіставляє номери останніх прибуткових і видаткових касових ордерів, прикладених до звіту, із записами в журналі реєстрації, щоб переконатися у повноті обліку останніх касових операцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Аудит активів підприємства.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок