Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Управлінський облік в інформаційній системі підприємства

Управлінський облік в інформаційній системі підприємства

Назва:
Управлінський облік в інформаційній системі підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,35 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК 658
Бурлак С.А., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. П. Могили Прокопович Л.Б., Український державний морський технічний університет
Управлінський облік в інформаційній системі підприємства
У статті розглянуто підходи до визначення інформації, що використовується в системі управлінського (внутрішньогосподарського) обліку, та її місце в інформаційній системі підприємства. Наведена характеристика інформаційної системи управлінського облік}'.
The approaches to definition of the information which is used in the management (internal) account system and its place in an intelligence system of the enterprise are considered. The characteristics of the proceeding information is given. It is given by the management account system.Розуміння управлінського (внутрішньогосподарського) обліку нерозривно пов'язане з різноманітною інформацією, яку він обробляє та надає внутрішнім користувачам для надання допомоги в прийнятті рішень. У економічній літературі представлене велике різноманіття підходів до визначення інформації, що використовується в системі управлінського обліку. Невірне розуміння даного питання спричиняє неправильне розуміння суті управлінського обліку, його задач і функцій, а отже, і невірний вибір сукупності прийомів і способів для вирішення поставлених перед ним задач.
Оскільки в межах даної статті неможливо розглянути повністю інформаційну систему управлінського обліку, ми обмежимося дослідженням складу вихідної інформації, що надає система управлінського обліку.
Необхідно зазначити, що в економічній літературі існує досить багато поглядів щодо складу і змісту інформації управлінського обліку та його місця в інформаційній системі підприємства в цілому (табл. 1). Абстрагувавшись від різночитань, ми бачимо, що більшість спеціалістів вказує на те, що управлінський облік повинен надавати інформацію для:
контролю;
планування;
прийняття рішень;
управління в цілому.
Необхідно вказати на деякі зауваження. Для цього згадаємо, що менеджмент здійснює такі функції, як контроль, організація, мотивація, алануван- ня. І, на нашу думку, система управлінського обліку якраз і повинна надавати інформацію, що допоможе відповідному персоналу підприємства здійснювати згадані функції менеджменту. Цей факт легко знаходить підтвердження в практиці застосування управлінського обліку. Для прикладу розглянемо облік за центрами відповідальності, що є одним з основних інструментів внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.
Що стосується надання допомоги менеджерам для здійснення контролю, то тут потрібно нагадати, що витрати при застосуванні обліку за центрами відповідальності розподіляються на контрольовані та не контрольовані відповідним центром відповідальності, що і знаходить своє відображення в звітності, а також різноманітній аналітичній інформації за центрами відповідальності. Робота менеджерів контролюється та оцінюється тільки в межах встановлених для них статей витрат, на які можуть впливати управлінські рішення, що приймаються ними. Якщо розглядати таку функцію менеджменту, як організація, то, з одного боку, організаційна структура підприємства активно випиває на побудову обліку витрат за центрами відповідальності, з іншого боку - інформація, що отримується при застосуванні системи обліку витрат за центрами відповідальності, дозволяє скоординувати дії менеджерів різних рівнів управління та підвищує рівень взаємозв'язків на підприємстві. Вихідна інформація (наприклад, звіт про витрати за центром відповідальності), що отримується при обліку витрат за центрами відповідальності, дозволяє керівництву підприємства оцінити виконання плану за контрольованими статтями витрат, вчасно здійснити коригування поточних планів та зробити прогноз на майбутнє. Крім цього, інформація управлінського обліку дозволяє оцінити роботу окремих менеджерів підприємства та застосовувати на цій основі відповідну систему мотивації.
Слід вказати на те. шо інформація внутрішньогосподарського обліку є комерційною таємницею. З цим згодні всі фахівці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Управлінський облік в інформаційній системі підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок