Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Оподаткування: динамічні зміни у співвідношенні функцій податків в умовах ринкової економіки

Оподаткування: динамічні зміни у співвідношенні функцій податків в умовах ринкової економіки

Назва:
Оподаткування: динамічні зміни у співвідношенні функцій податків в умовах ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Оподаткування: динамічні зміни у співвідношенні функцій податків в умовах ринкової економіки


Оподаткування прийнято розглядати як складову системи державного регулювання, що має такі особливості:
- тісний зв'язок податків з державною владою, для якої вони є найважливішим джерелом доходів;
- вплив податків на економічні процеси.
В сучасних умовах податки використовуються усіма державами з ринковою економікою як метод прямого впливу на бюджетні відносини та опосередкованого (через систему пільг і санкцій) впливу на виробників товарів, робіт і послуг. Через податки досягається відносна рівновага суспільних потреб і ресурсів, що необхідні для їх задоволення, через податки держава вирішує економічні, соціальні і багато інших суспільних проблем.
Відомо, що суспільне призначення податків виявляється в тих функціях, які вони виконують. Крім того, функції податків є проявом сутності податків та способом прояву їх властивостей. Саме функції податків показують, яким чином реалізується їх загальносуспільне призначення як інструменту розподілу та перерозподілу державних доходів.
В економічній літературі автори досліджують різні функції податків. Найбільш поширеною є думка, що податки виконують: фіскальну, регулюючу, стабілізуючу, контрольну, перерозподільну та стимулюючу функції [1-6].
Разом з тим актуальним є відстеження динамічних змін у співвідношенні функцій податків в умовах ринкової економіки, що і є метою нашої статті.
Історичний досвід показує, що погляди досить різних у своїх політичних пристрастях економістів-теоретиків співпадають щодо притаманності податковій політиці першої і основної функції - фіскальної. Майже в усіх дослідженнях фіскальна функція тлумачиться як відчуження прибутків конкретних людей або господарюючих суб'єктів на користь держави [5].
Фіскальну функцію супроводжує контрольна функція, яка забезпечує відтворення податкових стосунків між державою і платниками податків. Тобто контрольна функція забезпечує відтворення безпосередньо фіскальної функції.
На початку ХХ сторіччя світовою наукою було визнано, що оподаткуванню притаманні дві основні, але протидіючі функції: фіскальна та регулююча. Протидія цих функцій пояснюється залежністю оподаткування від якісних і кількісних параметрів реальної економіки та від загальнодержавних потреб. Тобто за допомогою регулюючої функції створюються механізми, що забезпечують збалансованість корпоративних, особистих та загальнодержавних економічних інтересів, а завдяки фіскальній функції оподаткування задовольняються загальнонаціональні потреби. Виходячи з вищезазначеного, можна констатувати, що фіскальна функція податків полягає у стягненні коштів у розпорядження держави та формуванні центральних фінансових ресурсів для забезпечення виконання функцій держави. За своєю сутністю фіскальна функція є основною в оподаткуванні. Саме через "фіскальні доходи та збори по обкладанню внутрішнього виробництва" [7] податки виконують своє призначення щодо формування державного бюджету та державних цільових фондів.
Фіскальна функція податків забезпечує перерозподіл частини фінансових ресурсів суспільства на користь держави, проявляючись через формування доходів шляхом акумулювання коштів у бюджети усіх рівнів. Бюджетні кошти витрачаються на фінансування соціальних послуг і господарських потреб, на підтримку зовнішньої політики і безпеки держави, на фінансування адміністративно-управлінських витрат та платежів по державному боргу.
Фіскальна функція є досить важливою для характеристики суспільного призначення податків, бо перерозподіл коштів за допомогою цієї функції, з одного боку, не повинен допустити порушень нормального руху відтворювальних процесів, а з іншого - забезпечити реалізацію державних програм. Тому для реалізації фіскальної функції дуже важливе значення має постійність і стабільність надходження коштів у розпорядження держави. При цьому формування доходів держаного бюджету на основі стабільного і централізованого стягнення податків перетворює саму державу на великого економічного суб'єкта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оподаткування: динамічні зміни у співвідношенні функцій податків в умовах ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок