Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Бухгалтерський облік та аудит

Бухгалтерський облік та аудит

Назва:
Бухгалтерський облік та аудит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,18 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Бухгалтерський облік та аудит


Зміст


1. Невпевненість аудитора та її вплив на вид аудиторського висновку
Необхідні пояснення чи застереження наводять-ся в четвертому пояснювальному абзаці чи абзаці з застереженнями. Чет-вертий пояснювальний абзац додається в безумовно позитивний аудиторський висновок. Коли представляється висновок із застереженнями (чи негативний висновок), то між абзацом-сферою та абзацом-думкою встав-ляється абзац із застереженнями, в якому сповіщається про характер засте-режень, які вплинули на думку, висловлену аудитором. І тільки у виснов-ку, що містить відмову від видачі висновку, другий абзац стандартного вис-новку опускається і замінюється іншим формулюванням, а абзац-думка дає відмову від її висловлення.
Причинами виникнення застережень в аудиторському висновку є не-певність та незгода.
Непевність
1. Обмеження сфери аудиту — це ситуація, при якій аудитор з будь-яких причин не може одержати всю інформацію і пояснення, необхідні, на його думку, для даної аудиторської перевірки. Існує дві основні категорії обме-ження сфери аудиту: обмеження, які ставляться клієнтом, і обмеження за сферою впливу і клієнта, і аудитора. Рівень суттєвості зазначених обмежень впливає на вибір виду аудиторського висновку: висновок без застережень, висновок із застереженнями стосовно сфери думки та висновок з відмо-вою від висловлення думки.
Якщо існують обмеження, накладені клієнтом, то аудитору слід розгля-нути ймовірність спроб адміністрації підприємства приховати наявність неточностей у фінансовій інформації. В таких випадках, враховуючи рівень суттєвості, більш доцільно відмовитись від висловлення думки. Якщо ж обмеження є результатом обставин, які перебувають поза сферою впливу і клієнта, і аудитора, то адекватніше представити висновок із застереження-ми про сферу і думку. Як приклад обмеження сфери аудиту клієнтом мож-на навести неможливість здійснення необхідної аудиторської процедури, а саме: зустрічної перевірки дебіторської заборгованості, фактичного кон-тролю наявності товарно-матеріальних запасів. Найчастіше зазначені об-меження виникають з приводу відсутності необхідних бухгалтерських до-кументів, наприклад у разі навмисної ліквідації чи в результаті неналежно-го ведення бухгалтерського обліку. Причиною встановлення таких обме-жень може бути бажання клієнта зменшити плату за одержання аудитор-ських послуг та прагнення приховати фактичні результати господарської діяльності. Висновок із застереженнями чи висновок з відмовою від вис-ловлення думки у зв'язку з обмеженнями сфери аудиту, які висловлюють-ся аудитором, повинні містити абзац із застереженнями, в якому опису-ються обмеження. У висновку з відмовою від висловлення думки з форму-лювання висновку взагалі виключається абзац-сфера.
Найбільш поширеним випадком, при якому обмеження сфери аудиту виникає з умов, які не контролюються ні клієнтом, ні аудитором, є такий, коли договір на аудиторське обслуговування укладається після дати балан-су. За цих обставин буває неможливо підтвердити дебіторську заборго-ваність, а тим більше здійснити фактичний контроль товарно-матеріаль-них запасів та інші важливі процедури. Якщо аудитор, перебуваючи в такій ситуації, зможе за допомогою альтернативних процедур переконатись, що перевірена інформація об'єктивно відображає стан справ, то він вправі представити висновок без застережень. Якщо ж він не зможе застосувати альтернативні процедури, то він представляє висновок із застереженнями стосовно сфери аудиту чи (залежно від рівня суттєвості) висновок із засте-реженнями стосовно думки аудитора, а при необхідності висновок з відмо-вою від висловлення думки.
2. Внутрішні невизначеності: причиною виникнення внутрішніх невизначеностей є обставини, за яких аудитор не може зробити об'єктивний висновок через складний характер ситуації, що виникла на підприємстві. До таких обставин можна віднести майбутні результати судових розглядів і робіт за довгостроковими контрактами, а також здатність підприємства нормально продовжувати свою діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Бухгалтерський облік та аудит

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок