Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Методологія складання програми аудиту грошових коштів

Методологія складання програми аудиту грошових коштів

Назва:
Методологія складання програми аудиту грошових коштів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,80 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Методологія складання програми аудиту грошових коштів
План
1. Методологія складання програми аудиту грошових коштів
2. Рекомендації до процедур аудиту грошових коштів
В даній монографії, спираючись на вітчизняні та зарубіжні теоретичні розробки, узагальнивши та проаналізувавши теоретич-ний та власний матеріал [211], запропоновані розробки програми проведення аудиту грошових коштів на підприємстві. Програма складається до початку аудиту, але в ході аудиту до неї аудитором можуть вноситися як незначні, так і суттєві корективи.
Програма аудиту грошових коштів базується на принципах та твердженнях (якісних аспектах) подання фінансової звітності:
1) існування та наявність;
2) повнота;
3) права і зобов'язання ;
4) оцінка та вимірювання;
5) подання та розкриття інформації.
Метою аудиту операцій з грошовими коштами є отримання достатніх доказів впевненості в ефективності їх використання, достовірності відображення та розкриття інформації згідно дію-чих принципів та тверджень (якісних аспектів) подання фінансо-вої звітності, підтвердження фінансової еластичності та достат-ності вільних грошових коштів для подальшої безперервної діяль-ності підприємства, що відображається наступними аспектами :
А. Грошові кошти одержані по дійсним операціям в ході операційної, інвестиційної та фінансової діяльності, вірно відоб-ражені згідно з принципами бухгалтерського обліку, розрахунку, суми і періоду, та відповідно передбачені суми, що не отримані, повернення та резерви (якісні аспекти 1,3 і 4).
Б. Грошові кошти відповідним чином класифіковані, є власністю підприємства, обмеження на грошові активи необ-хідним чином описані та розкриті в фінансовій звітності (якісні аспекти 3 і 5).
В. Операції, що пов'язані з рухом грошових коштів, законно, своєчасно та правильно документально оформлені та відображені у фінансовому та податковому обліку (якісний аспект 2 і 3).
Г. Залишки грошових коштів, що представлені в бухгалтерсь-кому балансі підприємства, відповідним чином відображають всі готівкові, безготівкові грошові кошти, що є в наявності, в дорозі або на зберіганні у третіх осіб (якісні аспекти 1,2 і 5).
Д. Оцінка фінансової еластичності та достатність вільних гро-шових коштів забезпечують фінансову стабільність розвитку підприємства. Є основою одержання подальшого розвитку на майбутнє, його стабільності та перспективи збільшення (якісні аспекти 3,4 і 5).
При проведенні первісного аудиту необхідні додаткові за-гальні процедури. Дані процедури використовуються до почат-кових сальдо на рахунках та будуть різними в залежності від того, наскільки можна довірятись даним перевірки попереднього ауди-тора. Якщо аудит попередника є надійним, то:
¦ необхідно детально вивчити робочу документацію попе-реднього аудиту та визначити, чи підтвердив попередній аудит кожний банківський рахунок та чи перевірено звірки клієнта з виписками банку відносно грошових коштів;
¦ визначити суттєві або незвичайні статті звірки та підтвер-дити їх.
Якщо дані попереднього аудиту є ненадійними, то треба:
¦ перевірити копії звірки клієнта по кожному банківському рахунку, які виконані на час закриття попереднього періоду;
¦ відслідкувати сальдо рахунків грошових коштів до випис-ки з банківського рахунка та головної книги;
¦ перевірити суттєві або незвичайні статті звірки до випи-сок з банківського рахунка та розглянути необхідність їх додат-кового дослідження.
Якщо звірки клієнта за попередній період були виконані не на належному рівні, слід обговорити з клієнтом питання про їх повторне виконання по тій же формі, по якій їх необхідно вико- нати за звітний період. Звернути увагу на невірні відображення в зміні звітних періодів, наприклад на те, що проведення виплат в поточному періоді зараховано як операції попереднього періоду з метою покращення коефіцієнта поточної ліквідності в фінан-совій звітності попереднього періоду.
В програмі аудиту кожна процедура виконує певну зазначе-ну вище мету. В першій колонці програми аудитор проставляє ідентифікаційний код мети аудиту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Методологія складання програми аудиту грошових коштів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок