Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Застосування принципів внутрішнього аудиту в роботі органів Пенсійного фонду України

Застосування принципів внутрішнього аудиту в роботі органів Пенсійного фонду України

Назва:
Застосування принципів внутрішнього аудиту в роботі органів Пенсійного фонду України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 657. 6 Ю.А. Бондар, асп.
Кіровоградський національний технічний університет
Застосування принципів внутрішнього аудиту в роботі органів Пенсійного фонду України
Проведено аналіз змісту внутрішнього аудиту в літературі та розкрито деякі його аспекти, зокрема такі, як деталізована характеристика принципів внутрішнього аудиту. Застосування принципів внутрішнього аудиту в діяльності органів Пенсійного фонду України що обумовлено динамікою розвитку самої пенсійної системи.
внутрішній аудит, Пенсійний фонд України, принципи внутрішнього аудиту
Постановка проблеми. Всі існуючі теоретичні розробки вітчизняної наукової думки спрямовані головним чином на організацію зовнішнього аудита. Важливою віхою в розвитку аудиту стало впровадження в економіку внутрішнього аудиту.
В умовах реформування пенсійної системи важливого значення набувають сучасні методи ефективного управління контролю та аудиту в діяльності Пенсійного фонду України. Невід'ємною складовою частиною роботи в органах Пенсійного фонду України, а саме в організації роботи стає внутрішній аудит. Дослідження питань можливості функціонування внутрішнього аудиту в органах Пенсійного фонду України дійсно є актуальними і своєчасними, що обумовлено динамікою розвитку самої пенсійної системи.
Аналіз досліджень. В економічній літературі поняття внутрішнього аудита по різному трактується як вітчизняними, так і закордонними авторами. Так, наприклад, Бычкова С.М. вважає, що „внутрішній аудит являє собою елемент системи внутрішнього контролю, організований керівництвом підприємства з метою аналізу облікових і інших контрольних даних" [4, с.21].
На думку Бурцева В.В., „внутрішній аудит — це регламентована внутрішніми документами організації діяльність по контролі ланок керування і різних аспектів функціонування організації, здійснювана представниками спеціального контрольного органа в рамках допомоги органам керування організації..." [3].
З погляду Богомолова А.М. і Голощапова Н.А., „внутрішній аудит (внутрішньогосподарський, внутрішньофірмовий) — складова частина загального аудита, організованого на економічному суб'єкті в інтересах його власників і регламентованого його внутрішніми документами по дотриманню встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку, охорони власності і надійності функціонування системи внутрішнього контролю" [2].
Відомий англійський учений Додж Р., що представив у Росії одну з перших робіт, зв'язаних з міжнародним аудитом, дає своє розуміння внутрішнього аудита. „Внутрішній аудит є складовою частиною внутрішнього контролю; здійснюється за рішенням органів керування фірми для цілей контролю й аналізу господарської діяльності" [5].
На думку відомих американських вчених Аренса Э.А. і Лоббека Дж. К., внутрішній аудит — це внутрішньогосподарський аудит, що забезпечує адміністрацію „коштовною інформацією для прийняття рішень, що стосується ефективного функціонування їхнього бізнесу" [1].
Завдання дослідження. Проведений аналіз трактування внутрішнього аудиту в літературі хоч і розкриває деякі його аспекти, проте залишаються невизначеними такі фактори, як деталізована характеристика принципів внутрішнього аудиту, що являється завданнями даного дослідження.
З приведених визначень, що описують поняття внутрішнього аудита, випливає, що його усе-таки можна ідентифікувати як:*
обмежену незалежність;*
забезпечення регулярного контролю за фінансово-господарською діяльністю економічного суб'єкта;*
регулярне надання інформації з метою прийняття і коректувань, раніше прийнятих управлінських рішень.
Основний матеріал. З цієї причини наступної, не менш важливим аспектом, що визначає умови функціонування внутрішнього аудиту, є установка і характеристика тих принципів, що визначають його особливість і вимоги, пропоновані до нього з боку системи управління Пенсійного фонду України.
До цих принципів відносять: незалежність, чесність, сумлінність, об'єктивність, конфіденційність, професійну компетентність, професійне поводження.
Відомо, що основним принципом, на якому будується аудиторська діяльність, є принцип незалежності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Застосування принципів внутрішнього аудиту в роботі органів Пенсійного фонду України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок