Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Організація документування операцій з основними засобами

Організація документування операцій з основними засобами

Назва:
Організація документування операцій з основними засобами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,26 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Організація документування операцій з основними засобами.
Усі операції, повязані з рухом основних засобів, оформляються первинними документами, які забезпечують правильність їх обліку.
Мета первинного обліку основних засобів – збирання та обробка даних про фактки господарської діяльності, їх подальше перетворення на іфнформацію, яка дає можливість апарату управління розробляти та ухвалювати рішення та уникати економічних прорахунків.
Змістом первинного обліку є первинне спостереження та сприйняття господарського факту (явища або прансу), вимірювання в наптуральному та вартісному вираженні, фіксування в носіях облікової інформації – документах.
Одиниця обліку основних засобів – це окремий інвентарний обєкт, яким вважається закінчена будова з усіма до нього пристосуваннями відповідно до технічної документації або окремий конструктивно відокремлений прредмет, який виконує самостійні функції згідно з паспортом чи іншою технічною документацією.
На підприємство основні засоби надходять у результаті капітальних вкладень, придбання за плату в інших підприємств і осіб, отримання від інших підприємств або осіб безоплатно, внесення засновниками в рахунок їхніх внесків до статутного фонду підприємства, оприбуткування надлишків основних засобів, виявлених під час інвентаризації, а також внутрішнього переміщення.
Основні засоби вибувають із підприємства внаслідок часткової чи повної ліквідації, безоплатної передачі їх іншим підприємствам або особам, реалізації, а також нестачі, виявленої під час інвентаризації.
Перелік типових форм первинної документації, якими оформлюють операції з руху основних засобів, затверджено законодавчо і використовується вони на підприємствах усіх форм власності. Це:
03-1 ”Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів”.
03-2 “Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих і модернізованих об’єктів”.
03-3 “Акт на списання основних засобів”
03-4 “Акт на списання автотранспортних засобів”
03-5 “Акт пор установку, пуск та демонтаж будівельної машини”.
03-6 “Інвентарна картка обліку основних засобів”.
03-7 “Опис інвентарних карток з обліку основних засобів”.
03-8 “Картка обліку руху основних засобів”
03-9 “Інвентарний список основних засобів”.
03-14 “Розрахунок амортизації основних засобів (для промислових підприємств)”.
03-15 “Розрахунок амортизації основних засобів (для будівельних організацій)”.
03-16 “Розрахунок амортизації автотранспорту”.
Усі первинні документи, якими оформлюються операції з руху основних засобів, складаються і підписуються членами комісії, призначеної розпорядженням (наказом) керівника підприємства. До складу такої комісії повинно входити не менше трьох осіб:
усі перші особи підприємства: головний бухгалтер, головний інженер, головний механік, головний технолог, головний енергетик;
посадові особи тих підрозділів, в яких знаходиться (або куди подається) об’єкт основних засобів: керівник (або його заступник, начальник або майстер зміни, ділянки тощо), механік, технолог, бухгалтер.
Якщо підприємство невелике і посадових головних спеціалістів у штаті не передбаченої, то до комісії включаються посадові особи і спеціалісти, які фактично виконують функції головних спеціалістів. Наказ про призначення комісії може видаватись як окремо у кожному випадку здійснення операцій з основними засобами, так і загальний, яким призначається єдина комісія для контролю і документального оформлення усіх здійснюваних підприємством операцій з основними засобами протягом певного періоду (наприклад рік) або без обмеження у часі. В останньому випадку, коли комісія працюватиме декілька років, склад такої комісії доцільно вказувати у Наказі про облікову політику із зазначенням посад членів комісії та її голови без наведення відповідних прізвищ (це дозволяє при звільненні і прийманні нового працівника не вносити змін до наказу).
При прийманні об’єкту основних засобів до комісії включаються також і посадові особи підприємства-постачальника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Організація документування операцій з основними засобами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок