Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Обчислення податків і зборів

Обчислення податків і зборів

Назва:
Обчислення податків і зборів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Обчислення податків і зборів


ПЛАН
Методи оподаткування
Порядок обчислення сум податків і зборів
Визначення сум податку
Література


1. Методи оподаткування
Розміри ставок податку можуть змінюватися відповідно до обраного методу оподаткування. Під методом оподаткування розуміють механізм зміни ставок оподаткування залежно від збільшення податкової бази.
Існує кілька основних методів оподаткування.
1.Рівне оподаткування — метод оподаткування, за якого однакова сума податку встановлюється для кожного платника податків. Подібний метод припускає подушне оподаткування — самий стародавній і простий вид оподаткування. Цей метод не враховує майнового становища платника податків і тому зас-тосовується лише у виключних випадках (цільові податки).
Пропорційне оподаткування — метод оподаткування, за якого встановлюється стабільна ставка, незалежно від збіль-шення об'єкта оподаткування. Приклад пропорційного оподат-кування — податок на прибуток підприємств.
Прогресивне оподаткування — метод оподаткування, за якого у разі зростання податкової бази збільшується ставка податку. Вибір прогресивного оподаткування оснований на визначенні дискреційного доходу, тобто вільного доходу, ви-користання якого визначається в основному інтересами плат-ника. Дискреційний доход являє собою різницю між сукупним доходом, отриманим платником, і неоподатковуваним мініму-мом доходів.
Метод прогресивного оподаткування передбачає викорис-тання кількох видів прогресії:
а) проста порозрядна прогресія, її суть полягає у тому, що для загального розміру податкової бази встановлюються ступені (розряди) і для кожного розряду визначається сума подат-ку, оклад в абсолютній величині;
б) проста відносна прогресія припускає встановлення для загального розміру податкової бази розрядів» за яких для кож-ного розряду визначаються різні ставки (як тверді» так і про-центні). За цього методу ставка застосовується по всій базі опо-даткування залежно від загального розміру бази;
в) складна прогресія, що розділяє базу на податкові розря-ди. Але кожен розряд існує самостійно й обкладається окремо за своєю ставкою, яка не залежить від загального розміру податкової бази. Прикладом цієї прогресії є шкала прибуткового податку з громадян, коли підвищена ставка застосовується не до всього доходу, а тільки до його частини, яка перевищує пев-ний рівень;
г) приховані види прогресії передбачають використання си-стеми пільг для доходів, що входять у різні розряди. У такому разі розряди та ставки є незмінними і зовні не буде помітною яка-небудь диференціація оподаткування.
Регресивне оподаткування — метод, за якого при зрос-танні податкової бази відбувається скорочення розміру став-ки. У цьому разі податкові стягнення пропорційні збільшенню оподаткованого об'єкта. В економічному розумінні регресив-ними є непрямі податки (акцизний збір, податок на додану вартість), оскільки за самою своєю підставою непрямі подат-ки, що справляються зі споживання, неминуче мають поголов-ний характер, тобто не розрізняють, хто споживає, чи може він бути визнаний податним суб'єктом, чи ні.
Змішане оподаткування передбачає поєднання окре-мих елементів зазначених вище методів оподаткування. Від-бувається начебто дроблення податкового об'єкта, за якого для окремих його елементів використовують різні методи оподат-кування.
2. Порядок обчислення сум податків і зборів
Обчислення податку являє собою сукупність дій платника податків (податкового агента) або податкового органу з ви-значення суми податну, що підлягає сплаті до бюджетів або цільових фондів. Обов'язковість з обчислення податку покла-дається «а платника податків, на податкові органи або на по-даткових агентів. Залежно від цього розрізняють:
окладні податки — обчислює безпосередньо податковий орган;
не-окладні податки — обчислює самостійно платник по-датків:
а) безпосередньо не окладні — обчислює сам платник по-датків;
б) опосередковано не окладні — обчислює додатковий агент;
3) змішані податки — обчислюють на різних етапах і платник податків, і податковий орган.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Обчислення податків і зборів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок