Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Усунення подвійного оподаткування

Усунення подвійного оподаткування

Назва:
Усунення подвійного оподаткування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Усунення подвійного оподаткування


ПЛАН
Поняття подвійного оподаткування
Види подвійного оподаткування
Шляхи і методи усунення подвійного оподаткування
Міжнародний договір як механізм усунення подвійного оподаткування.
Література


1. Поняття подвійного оподаткування
Поняття «подвійне оподаткування» означає обкладання одного податкового об'єкта або окремого платника тим самим (чи аналогічними) податком за один податковий період.
Проблема подвійного оподаткування перебуває на своєрід-ному стику категорій об'єкта оподаткування і платника. З од-ного боку, виникає досить складна ситуація при визначенні оподатковуваної бази, оскільки її непросто виділити при різно-манітті доходів як за межами держави, так і в її межах. З іншого боку, розмежування платників на резидентів і нерезидентів вимагає своєрідної системи обліку доходів і, відповідно, подат-кових платежів.
Відповідно до статті 18 Закону України «Про систему опо-даткування» від 18 лютого 1997 року, що регулює усунення подвійного оподаткування, сума доходу, отримана за кордоном, зараховується до загальної суми доходу, що підлягає оподат-ковуванню в Україні і враховується при визначенні розміру по-датку. При цьому розмір зарахованих сум не може перевищу-вати суму податку, що підлягає сплаті в Україні. У такому разі обов'язковим є письмове підтвердження податкового органу відповідної іноземної держави про факт сплати податку і наяв-ності міжнародних договорів про усунення подвійного оподат-кування.
Подвійне оподаткування не обов'язково означає буквальне використання однакових податкових важелів, воно можливе й за часткового накладення одного об'єкта на інший, причому це може відбуватися як у межах однієї держави, так і у різних податкових системах. Важливо зазначити, що подвійне оподат-кування стосується суперечностей, що складаються в однотип-них податкових механізмах (наприклад, у системі прямих чи у межах непрямих податків), але не при оподаткуванні об'єктів різних за типом податків (прямих і непрямих).
2. Види подвійного оподаткування
Виділяють кілька видів подвійного оподаткування, серед яких найбільш поширені:
1.Внутрішнє — подвійне оподаткування в країнах, де той самий податок стягується на рівні різних адміністративно-тери-торіальних одиниць. Воно може бути
вертикальне — сплата однакового податку на місцевому і державному рівнях (у Швеції, наприклад, сплачують місце-вий і державний прибутковий податки);
горизонтальне — оподаткування на одному адміністра-тивному рівні за рахунок розбіжностей у визначенні об’єкта оподаткування (у США при сплаті прибуткового податку в де-яких штатах вважаються доходом тільки доходи громадян, отримані в межах цього штату; в інших — тільки доходи, от-римані за межами штату; у третіх — усі види доходів).
2.Зовнішнє (міжнародне) — оподаткування, за якого зіштовхуються національні законодавства у визначенні об’єкта оподаткування чи платника, розглядаючи його як зобов’язану особу за аналогією з законодавством іншої держави.
3. Шляхи і методи усунення подвійного оподаткування
Подвійне оподаткування можна усунути двома шляхами:
односторонньо — зміною національного податкового за-конодавства;
двосторонньо (багатосторонньо) — на основі міжнарод-них угод, шляхом приведення у певну відповідність національ-них податкових законодавств.
Для усунення подвійного оподаткування використовують кілька методів.
Відрахування — обидві договірні країни обкладають до-ход податком, але за умови вирівнювання до рівня податку в країні з меншим розміром податку.
Звільнення — означає право на оподаткування певного виду доходу, що належить одній з договірних сторін. При цьо-му перераховують доходи, оподатковувані в одній країні та звільнені від обкладання в іншій.
Кредит (зовнішній податковий кредит) — залік сплаче-них податків за кордоном у рахунок внутрішніх податкових зобов’язань.
Знижка — розглядають податок, сплачений за кордоном, як витрати, на які зменшується сума доходів, що підлягаютьоподаткуванню1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Усунення подвійного оподаткування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок