Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів

Забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів

Назва:
Забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
Забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів


ПЛАН
Гарантії забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів
Способи забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів
Література.


1. Гарантії забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів
Виконання обов'язку зі сплати податків і зборів ґрунтуєть-ся на кількох факторах, серед яких слід виділити такі: рівень правової культури та податкової дисципліни платника по-датків; потенційна можливість застосування державного при-мусу в разі порушення норм податкового законодавства. Вста-новлення відповідальності за податкові правопорушення не може забезпечити повної і своєчасної сплати податків і зборів. Тому виникає необхідність у запровадженні спеціальних забез-печувальних заходів, зміст яких зумовлюють специфічні особ-ливості предмета й методу правового регулювання в межах ок-ремих галузей права.
На думку Б. М. Гонгала, «усвідомлення суб'єктом факту існування забезпечувальних заходів додає впевненості у здійсненності його права, захищеності його інтересу. Водночас вже тільки наявність забезпечувальних заходів стимулює осіб, зобов'язаних виконувати свої обов'язки. Таким чином забез-печується суб'єктивне право, захищається інтерес уповноваже-ної особи».
У податковому праві забезпечувальні заходи спрямовані на виконання конституційного обов'язку платників податків. Вони виступають як додаткові гарантії публічних майнових інтересів держави й органів місцевого самоврядування в час-тині забезпечення надходжень до бюджетів і державних цільо-вих фондів. Разом з тим, забезпечувальні заходи слід розгля-дати як додаткові (негативні) стимули для платників податків, адже сплата суми податкового боргу дозволяє їм нормалізува-ти власну фінансово-господарську діяльність.
Сутність способів забезпечення виконання обов'язку зі спла-ти податків і зборів зумовлена владно-майновою природою подат-кових правовідносин. У разі порушення власних майнових інте-ресів (при несплаті податків), держава в особі податкових органів використовує передбачені законодавством владні повноважен-ня з метою імперативного забезпечення реалізації податкового обов'язку та відновлення порушеного суб'єктивного права.
Забезпечення виконання податкового обов'язку має низку принципових особливостей1:
Механізм забезпечення виконання податкового обов'язку спрямований винятково на сплату податків і зборів. Якщо податковий обов'язок у широкому розумінні охоплює обов'язок з ведення податкового обліку, сплати податків і зборів, по-дання податкової звітності, то способи забезпечення виконан-ня податкового обов'язку стосуються гарантій реалізації податкового обов'язку лише в частині сплати сум податків і зборів.
У системі гарантій, що забезпечують надходження податків і зборів до бюджетів, виняткове місце відведено уповноваженій стороні — державі як власнику податкових надходжень, що за-безпечує підстави належного й безумовного виконання певних дій зобов'язаною стороною — платником податків.
Виконання обов'язків зі сплати податків і зборів забезпе-чується саме додатковими гарантіями податкових органів, які примушують платника податків виконувати податковий обов'язок повною мірою й у встановлений термін.
Забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів можливо за рахунок коштів і майна платника податків.
Способи, що забезпечують сплату податків і зборів, передбачають як суми безпосередньо податкових платежів, так і компенсацію втрат бюджетів від несвоєчасної сплати податків і зборів, а також витрат на примусове виконання податкового обов'язку.
Способи забезпечення податкового обов'язку зі сплати по-датків і зборів у сукупності становлять лише частину системи забезпечувальних заходів, які використовуються в податково-му праві та спрямовані на забезпечення належного рівня по-даткової дисципліни. Поряд з ними виконання податкового обов'язку забезпечується також заходами відповідальності за податкові правопорушення, а також заходами адміністратив-ної та кримінальної відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Забезпечення виконання обов'язку зі сплати податків і зборів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок