Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Три варіанти організації аналітичного обліку продукції підприємства

Три варіанти організації аналітичного обліку продукції підприємства

Назва:
Три варіанти організації аналітичного обліку продукції підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,88 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Три варіанти організації аналітичного обліку продукції підприємства
У сучасних умовах можливі три варіанти організації аналітичного обліку продукції підприємства:
Перший варіант. Окремі види або групи однорідної продукції обліковуються за фактичною виробничою собівартістю, визначеною станом на кінець звітного місяця.
Застосування цього варіанта аналітичного обліку готової продукції доцільне в разі виготовлення підприємством незначної кількості видів (груп) продукції. Готова продукція оприбутковується наприкінці місяця підсумком за місяць, а звіт про наявність та рух готової продукції складають один раз загалом за місяць.
Другий варіант. Рух окремих видів (груп) продукції протягом місяця обліковують за фактичною виробничою собівартістю на початок місяця.
За застосуванням і визначенням фактичної виробничої собівартості готової продукції аналогічний першому варіанту. Рух окремих видів (груп) продукції протягом місяця обліковують за фактичною виробничою собівартістю на початок місяця у зв'язку з необхідністю складання та бухгалтерської обробки звітів і документів про рух готової продукції 2-4 рази за місяць.
Третій варіант. Облік готової продукції за обліковими розрахунково-відпускними (плановими) цінами.
Застосування облікових розрахунково-відпускних (планових) цін на готову продукцію доцільне на виробничих підприємствах, які здійснюють масовий випуск продукції широкого асортименту. У цьому разі випущена з виробництва готова продукція оприбутковується протягом місяця за розрахунково-відпускними (плановими) цінами. Готову продукцію обліковують за обліковими розрахунково-відпускними (плановими) цінами із застосуванням відхилень фактичної виробничої собівартості готової продукції від вартості її за обліковими цінами.
Розгляньмо детально ці три варіанти організації аналітичного обліку готової продукції підприємства.
ТРЕТІЙ ВАРІАНТ
В Інструкції про застосування нового Плану рахунків зазначено, що в аналітичному обліку можливе відображення готової продукції за обліковими цінами із застосуванням відхилень фактичної виробничої собівартості готової продукції від вартості її за обліковими цінами.
Інструкція не уточнює, які облікові ціни на готову продукцію маються на увазі, хоча застосовуватися можуть різні облікові ціни. На думку автора, застосування в бухгалтерському обліку готової продукції відхилень фактичної виробничої собівартості готової продукції від вартості її за обліковими цінами можливе та доцільне тільки в разі використання для спрощення обліку готової продукції розрахунково-відпускних (без ПДВ) цін на продукцію або планових цін.
Застосування облікових розрахунково-відпускних (планових) цін на готову продукцію доцільне на виробничих підприємствах, які здійснюють масовий випуск продукції широкого асортименту. У цьому разі випущена з виробництва готова продукція оприбутковується протягом
місяця за розрахунково-відпускними (плановими) цінами. На облікову вартість випущеної з виробництва готової продукції складають бухгалтерське проведення:
Д-т 26 «Готова продукція»;
К-т 23 «Виробництво».
РОЗРАХУНОК відхилень фактичної виробничої собівартості виготовленої продукції
від облікової її вартості за ________ 200_ р.
№ з/п
Назва готової продукції
Облікова вартість випущеної готової продукції
Фактична виробнича собівартість готової продукції.
Відхилення
гр. 4 - гр. 3
гр. 3 - гр. 4
1
Виріб «А»
41575
41620
45 —
2
Виріб «Б»
31428
30896 —
532
і т.д., інша продукція — —
309
12490
Разом
329386
316718
354
13022
Наприкінці місяця після визначення фактичної виробничої собівартості випущеної готової продукції складають розрахунок відхилень фактичної виробничої собівартості продукції від вартості випущеної і оприбуткованої продукції за розрахунково-відпускними цінами. При цьому фактичну виробничу собівартість з обліковою вартістю продукції порівнюють за кожним видом (групою) продукції і визначають відхилення: додатне (+) та від'ємне (-). Визначені за цим розрахунком відхилення відображають у бухгалтерському обліку таким самим бухгалтерським проведенням, як випуск із виробництва готової продукції за обліковими цінами, але суму від'ємних відхилень записують у синтетичному та аналітичному обліку від'ємним (червоним) сторнувальним записом:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Три варіанти організації аналітичного обліку продукції підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок