Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Інформаційна база та технологічні операції автоматизації обліку витрат на виробництво

Інформаційна база та технологічні операції автоматизації обліку витрат на виробництво

Назва:
Інформаційна база та технологічні операції автоматизації обліку витрат на виробництво
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Інформаційна база та технологічні операції автоматизації обліку витрат на виробництво


ПЛАН
Особливості обліку витрат на виробництво при використанні АРМ.
Організація та ведення інформаційної бази з витрат на виробництво.
Технологічні операції обробки даних на ПЕОМ.
Особливості обліку витрат на виробництво при використанні АРМ.
Правильно організований облік витрат в розрізі статей калькуляції, за місцями їх виникнення, за видами продукції дає керівництву достатній обсяг інформації для прийняття ефективних управлінських рішень. Якщо для ведення бухгалтерського обліку використовується комп'ютерна програма з розгалуженим аналітичним обліком, іншої додаткової інформації для складання внутрішньої звітності непотрібно - просто достатньо згрупувати показники найбільш зручним чином для керівника.
Комп'ютеризація обліку витрат на виробництво охоплює широке коло трудомістких операцій. До них відносять: групування виробничих витрат за напрями витрачання, визначення нормативної (планової) та фактичної собівартості продукції, напівфабрикатів і незавершеного виробництва, облік відхилень від норм витрат, зведений облік витрат на виробництво, відображення на рахунках синтетичного обліку кореспонденції рахунків.
Специфікою комп'ютеризації обліку витрат на виробництво є те, що тут значною мірою використовуються дані, отримані на інших ділянках автоматизації обліку:
- АРМ матеріалів;
- АРМ розрахунків з оплати праці;
- АРМ з обліку основних засобів;
- АРМ фінансово-розрахункових операцій.
Автоматизація обліку витрат на виробництво включає три взаємопов'язані ділянки роботи:
1) оперативний облік витрат на виробництво, рух деталей, напівфабрикатів і незавершеного виробництва;
2) зведений облік витрат на виробництво і визначення собівартості всієї продукції;
3) складання звітних калькуляцій за видами виробів.
Організація та ведення інформаційної бази з витрат на виробництво
Комп'ютеризацією обліку повинен бути охоплений оперативний облік витрат на виробництво, який полягає в щоденному контролі за витрачанням матеріальних, трудових і грошових ресурсів у виробництво і результатами їх використання. Такий контроль забезпечується організацією достовірного обліку руху деталей у виробництві та їх залишків у незавершеному виробництві.
У типовій конфігурації можуть бути реалізовані різні варіанти обліку витрат підприємства:
1) з використанням рахунків 8 і 9 класу;
2) з використанням рахунків тільки класу 8;
3) з використанням тільки рахунків класу 9;
Типова конфігурація позволяє автоматизувати облік руху виробничих запасів підприємства, процесу виробництва та оприбуткування готової продукції у відповідності з наступними етапами.
Перший етап - списання матеріалів у виробництво, розрахунок планової собівартості на підставі вартості списаних матеріалів і приблизної вартості інших витрат (заробітної плати, електроенергії тощо) та оприбуткування готової продукції за плановою собівартістю. На цьому етапі можна розрахувати відпускну ціну з урахуванням податків, що будуть сплачені при продажі, і норми рентабельності, яку потрібно одержати. Операції першого етапу реалізує документ ''Калькуляція''' в режимі "попереднє".
Другий етап - це внесення інформації про незавершене виробництво. На цьому етапі вказуються суми витрат, що повинні включати до собівартості продукції в наступних періодах. Для цього в типовій конфігурації передбачено документ "завершене виробництво"
Третій етап - розрахунок фактичної собівартості продукції на підставі реальних даних про суми витрат і про незавершене виробництво. На цьому етапі формується фактична собівартість продукції і корегуються бухгалтерські проведення. Третій етап виконується за допомогою документу "Калькуляція" в режимі "Остаточна". Кожну планову калькуляцію необхідно закрити фактично. Для цього можна скористатися або механізмом "ввести на підставі" "Остаточна калькуляція" вводиться на підставі "попередньої калькуляції", або обробкою "створення кінцевих калькуляцій", в результаті виконання якої на підставі всіх не закритих планових калькуляцій будуть складені фактичні калькуляції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформаційна база та технологічні операції автоматизації обліку витрат на виробництво

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок