Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Організація внутрішнього аудиту, його нормативно-правове забезпечення.

Організація внутрішнього аудиту, його нормативно-правове забезпечення.

Назва:
Організація внутрішнього аудиту, його нормативно-правове забезпечення.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Організація внутрішнього аудиту, його нормативно-правове забезпечення.


План:
1. Нормативно-правове забезпечення організації внутрішнього аудиту.
2. Основні засади організації внутрішнього аудиту.
3. Укомплектування штату та розподіл обов’язків.
4. Професійна етика, права та обов’язки аудиторів.


1
Питання, пов’язані з роботою і професійним захистом аудиторів, регулюють АПУ (Аудиторська палата України) і САУ (Спілка аудиторів України).
В цілому аудиторська діяльність регулюється Законом України “Про аудиторську діяльність” від 22.04.1993 р. № 3125-ХІІ (зі змінами та доповненнями). Цей Закон визначає правові засади здійснення аудиторської діяльності в Україні та поширюється на всі господарські суб’єкти незалежно від форм власності та видів діяльності.
Незалежно від того чи це зовнішній аудит чи внутрішній він має проводитись відповідно до міжнародних нормативів та міжнародних норм етики професій бухгалтерів розроблених Міжнародною федерацією бухгалтерів. Нормативи щодо послуг аудиторів Комітет міжнародної аудиторської практики видає у двох серіях: міжнародні нормативи аудиту і міжнародні нормативи супутніх з аудитом робіт.
На основі міжнародних нормативів розробляються національні нормативи аудиту, які поділяються на нормативи зовнішнього і внутрішнього аудиту. Рішенням Аудиторської палати України від 18.12.1998 р. № 73 затверджено 32 національних нормативи аудиту.
Нормативи на відміну від стандартів носять рекомендаційний характер. Під стандартами аудиту розуміють перелік правил, яких слід дотримуватись під час здійснення перевірки. Аудитори можуть не використовувати у своїй діяльності нормативи аудиту, проте з професійної точки зору, вони повинні пояснити причину їх не дотримання.
2
Основні методологічні положення щодо організації внутрішнього аудиту полягають у тому, що насамперед слід визначити об’єкт аудиту, укомплектувати штат внутрішніх аудиторів, оптимально розподілити контрольні функції, виробити методичні вказівки з питань проведення внутрішнього аудиту, визначити структуру і зміст аудиторського висновку, а також порядок реалізації результатів перевірки.
Загалом структуру організації внутрішнього аудиту можна подати у вигляді організаційної моделі:
підготовча робота – визначення об’єкту аудиту, завдань і складу комісії, яка здійснюватиме аудит;
обстеження – поверхневий аналіз основних показників об’єкту аудиту;
складання програми, робочого плану аудиту – складання програми, конкретизація основних завдань, ознайомлення з програмою учасників, складання робочих завдань, інструктаж учасників аудиту;
процедури аудиту відповідно до програми – аудит і аналіз результатів;
систематизація результатів аудиту – формування чорнового варіанта аудиторського висновку, уточнення даних аудиту;
узагальнення результатів аудиту та остаточне оформлення висновку (звіту) – ознайомлення з результатами аудиту керівного складу підприємства, оформлення висновку (звіту), розробка заходів щодо усунення виявлених недоліків;
перевірка виконання результатів аудиту.
3
При укомплектуванні штату внутрішніх аудиторів керівництву потрібно звернути увагу на наявність сертифікату в аудитора та його серію. Зокрема, при організації внутрішнього аудиту в установах банків сертифікат повинен бути серії Б або АБ, відповідно для роботи внутрішнім аудитором в інших установах потрібна наявність сертифікату серії А або АБ.
Потрібно також пам’ятати, що крім сертифіката кандидат на посаду внутрішнього аудитора повинен мати свідоцтво видане АПУ на право здійснення аудиторської діяльності, яке дійсне протягом 5 років.
Таким чином, установа, яка організовує службу внутрішнього аудиту повинна виконати наступні вимоги:
· перевірити наявність сертифіката відповідної серії;
· перевірити наявність та термін дії свідоцтва;
· перевірити наявність даних занесених про аудитора у Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності, який публікується АПУ щорічно, станом на 1 січня поточного року у засобах масової інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація внутрішнього аудиту, його нормативно-правове забезпечення.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок