Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Облік в банках

Облік в банках

Назва:
Облік в банках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,91 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КОНТОЛЬНА РОБОТА
ПО ПРЕДМЕТУ : “ОБЛІК БАНКАХ”
ТЕМА: “Облік в банках”
ПЛАН
Вступ
Відповідно до Закону України “Про банки та банківську діяльність” методологічне керівництво бухгалтерським обліком та звітністю в банках покладено на Національний банк України. Свою діяльність у цьому напрямку НБУ здійснює на підставі загальноприйнятих у міжнародній практиці принципів і стандартів бухгалтерського обліку, а також враховує національні стандарти бухгалтерського обліку і звітності, які розроблені Міністерством фінансів України. Нормативні документи з питань обліку і звітності, що використовуються в державній статистиці, погоджуються з Державним комітетом статистики України.
Введення бухгалтерського обліку та звітності в комерційних банках здійснюються згідно нормативними актами, затвердженими НБУ, а саме:
інструкцією про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків;
положенням про реорганізацію бухгалтерського обліку і звітності в банках України;
правилами організації фінансової і статистичної звітності банків України;
методичними вказівками про ведення параметрів аналітичного обліку;
планом рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України.
В основу організації системи бухгалтерського обліку і звітності покладено загальноприйняті елементи бухгалтерського обліку: об”єкти обліку і бухгалтерські рахунки; метод подвійного запису; план рахунків і баланс; синтетичний і аналітичний облік; документація. Разом з цим організація цих елементів у банках має деякі особливості, що випливають із специфіки діяльності банку як фінансового посередника (вид діяльності: торгівля грошима; у загальному плані об”єкт обліку – це грошовий обіг, що обліковується за банківськими рахунками); функцій комерційних банків.
До таких особливостей можна віднести:
зміст і структуру плану рахунків;
складання щоденного балансу;
параметри і форми ведення аналітичного обліку;
відображення банківської операції в обліку на момент її здійснення.
1. Об”єкти обліку і бухгалтерські рахунки.
Предметом бухгалтерського обліку в комерційному банку виступають банківські операції, які випливають із статутної діяльності банку: розрахункові операції, депозитні операції, операції з цінними паперами, позичкові операції, операції з касового обслуговування бюджетних рахунків, операції з основними засобами банку, валютні та ін. Виконання таких операцій має вплив на результати діяльності банку.
Сама по собі банківська операція є досить складним фактом господарської діяльності банку. Це обумовлює необхідність класифікації господарської операції за певними ознаками і виділення в їх складі об”єктів, які підлягають реєстрації в бухгалтерських книгах і відображенню в звітності. Так, наприклад, депозитні операції можна класифікувати за суб”єктами, видами, строками депозитів. Операції з цінними паперами класифікуються: за видами операцій, видами цінних паперів, емітентами та іншими ознаками.
У бухгалтерському обліку кожному об”єкту відповідає рахунок.
Рахунок - це основна одиниця зберігання інформації в бухгалтерському обліку, інструмент, який реєструє, накопичує і зберігає інформацію, необхідну для прийняття управлінських рішень.
Реєстрування інформації в бухгалтерському обліку банку досягається шляхом застосування методу подвійного запису, що випливає з принципу подвійності. Згідно з методом подвійного запису кожен запис-реестрація відображається за двома рахунками: за дебетом одного рахунку і водночас за кредитом іншого. Сума записів за дебетом повинна дорівнювати сумі записів за кредитом.
Система відображення інформації в бухгалтерському обліку грунтується на тому, що для функціювання, здійснення статутної діяльності банку потрібні кошти, тобто економічні ресурси. Ці кошти формуються за рахунок пайових вннесків (паїв) засновників (учасників) банку в грошовій або в майновій формі. Це явище можна відобразити за допомогою рівняння:
Економічні ресурси (кошти)=Увесь капітал (засоби, власність)
Кожен банк, як і будь-яке підприємство, має два типи капіталу: власний і залучений (кредиторська заборгованість).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Облік в банках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок