Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Придбання за плату (купівля).

Придбання за плату (купівля).

Назва:
Придбання за плату (купівля).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,78 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Придбання за плату (купівля).
Згідно з п. 7 П (С) БО 7 придбанні основні засоби зараховують на баланс підприємства за “первісною вартістю”. Цей термін п. 4 П (С) БО 7 визначає як “історичну (фактичну) собівартість необхідних активів у сумі грошових коштів або справедливої вартості інших активів, сплачених (переданих), витрачених для придбання (створення) необоротних активів”.
Перелік витрат, що є складовими первісної вартості 03, наведено в п. 8 П (С) БО 7. Не відносять до первісної вартості 03, придбаних (створених) повністю. Або частково за кошти позикового капіталу, витрати на сплату відсотків по кредиту. У податковому обліку відсотки по фінансових кредитах, за які придбали 03, включають до валових витрат.
Бухгалтерський облік придбання 03 регулює Інструкція № 291. Об’єкти 03 до визначення первісної вартості і до моменту введення їх в експлуатацію та витрати на придбання або виготовлення 03, які є капітальними інвестиціями, обліковуються на рахунку 15 “Капітальні інвестиції” за видами об’єктів.
Первісна вартість об’єктів 03, зобов’язання за які визначені загальною сумою, визначається розподілом цієї суми пропорційно до справедливої вартості окремого об’єкта основних засобів.
Якщо виникають суперечки щодо вартості основних засобів, оцінка здійснюється професійним оцінювачем на підставі договору, в якому передбачають: майно, яке підлягає оцінці, мету, з якою проводиться оцінка, вид вартості майна, який підлягає визначенню, дату оцінки, строк виконання робіт з оцінки майна, розмір і порядок оплати робіт, права і обов’язки сторін договору, умови забезпечення конфіденційності результатів оцінки, інформації, використаної під час її виконання, відповідальність сторін за невиконання чи неналежне виконання умов договору.
У фінансовій звітності придбані, але не введені в експлуатацію 03, відображають у статті “Незавершене будівництво” (рядок 020 активу Балансу). З початку корисного використання (вводу в експлуатацію) їх первісну вартість переносять зі статті “Незавершене будівництво” до статті “Основні засоби” (рядок 031 активу Балансу) .
У документальному оформленні придбання 03 можна виділити дві складові: загальну і специфічну. Загальна – це оформлення документів при звичайній купівлі активів, тобто придбання 03 на підставі господарської угоди, укладеної з дотриманням вимог Цивільного кодексу. Покупець оплачує 03 за рахунком постачальника, а отримує їх зо довіреністю. Постачальник у свою чергу, виписує документи на відвантаження (накладну і податкову накладну) і товаросупровідні документи.
Специфічні документи стосуються прийняття на баланс і введення в експлуатацію придбаних покупцем 03.
У податковому обліку згідно з пп.. 8.4.1 Закону про прибуток, придбаваючи 03, необхідно збільшити балансову вартість відповідної групи основних фондів на суму вартості їх придбання (з урахуванням транспортних і страхових платежів) та інших витрат, понесених у зв’язку з таким придбанням, без урахування ПДВ.
Витрати на придбання 03 підлягають амортизації за нормами, визначеними пп..8ю6.1. закону про прибуток, з кварталу, наступного за кварталом вводу об’єкта 03 в експлуатацію.
У податковому обліку суму ПДВ, сплаченого постачальником при придбанні об’єкта 03, платник ПДВ відносить до податкового кредиту звітного періоду незалежно від термінів введення в експлуатацію такого об’єкта (початку нарахування амортизації.
У разі придбання устаткування, яке потребує монтажу, будівельних матеріалів і конструкцій, роблять такі бухгалтерські проводки.(табл.. 2.1)
Таблиця 2.1.
Проводки щодо придбання 03, які потребують монтажу.
№ | Зміст Операції | кореспонденція рахуючи в
дебет | кредит
1 | . Відображено суму згідн о з рахунком постачальника без ПДВ | 205 | 631, 632
2 | . Відображено суму транспортних витрат на доставку та інших витрат, що пов’язані з придбанням 03, без ПДВ | 205 | 685, 631, 632
3 | На суми ПДВ, які включено в рахунок постачальником (транспортною організацією) | 641 | 631, 632, 685
4 | На вартість придбання (оп.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Придбання за плату (купівля).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок