Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Особливості аудиту інформаційних систем і технологій

Особливості аудиту інформаційних систем і технологій

Назва:
Особливості аудиту інформаційних систем і технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,83 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 657.4
О.Б. Пугаченко, канд. екон. наук
Кіровоградський національний технічний університет
Особливості аудиту інформаційних систем і технологій
Узагальнено практику проведення аудиту у комп'ютерному середовищі та подано власне бачення аудиту інформаційних систем і технологій. Запропоновано порядок оцінки аудиторами результатів процесу впровадження нової комп'ютерної техніки й програмного забезпечення підприємства-замовника аудиту.
аудит, аудиторські процедури, комп'ютерне середовище, інформаційні системи і технології, програмне забезпечення
Важко переоцінити вплив комп'ютерних систем і технологій на загальну роботу підприємства та її ефективність. Практично вся облікова інформація підприємства концентрується в різноманітних електронних облікових системах. Ризики, пов'язані з комп'ютерно-інформаційними системами, величезні. У першу чергу це питання ефективності використання програмно-апаратних ресурсів і можливості максимальної автоматизації всієї системи обліку. Важливу роль відіграє також підтримка на сучасному рівні інформаційної архітектури (сукупність інформаційних систем і потоків між ними), що забезпечує обробку й зберігання облікової інформації в умовах всі зростаючих вимог до швидкодії й надійності. І, нарешті, необхідно забезпечувати всебічний захист даних від несанкціонованого доступу, що є одним із пріоритетних завдань.
На сьогодні достатня кількість підприємств придбаває і впроваджує комп'ютерну техніку або програмне забезпечення. У числі завдань аудиторських підприємств, в цьому випадку, можуть бути аналіз результатів впровадження, оцінка ефективності різних етапів експлуатації, ступінь відповідності очікуванням керівництва.
МСА 401 «Аудит у середовищі комп'ютерних інформаційних мереж» (Auditing in Computer Information Systems Environment) описує навички й компетентність, якими повинна володіти аудиторська група при проведенні аудита в середовищі комп'ютерних інформаційних систем. Зазначений МСА також надає рекомендації, що стосуються делегування роботи асистентам, що володіють навичками в даній області, і використання роботи інших аудиторів або експертів з подібними навичками. Зокрема, аудиторська група повинна мати достатні знання, щоб планувати, виконувати й використовувати результати обраних аудиторських методів.
Практично кожний підручник з аудиту містить окремий розділ, який присвячений аудиту у комп'ютерному середовищі. Про цікавість до даної проблеми свідчить також і той факт, що значна кількість дисертаційних робіт містить рекомендації щодо удосконалення аудиту в середовищі електронної обробки даних [1- 7]. Питання проведення аудиторських перевірок з використанням комп'ютерної техніки і програмного забезпечення обговорюються на сторінках фахової преси [8, 9, 10]. Проте, незважаючи на постійну увагу до даної проблематики, як з боку науковців так і практиків, все ще залишаються доволі суттєві прогалини, які стосуються, в першу чергу розробок конкретних методик для окремих об'єктів аудиторських перевірок.
Метою даної статті є узагальнення практики проведення аудиту у комп'ютерному середовищі та подання власного бачення аудиту інформаційних систем і технологій. Крім того, ми запропонуємо порядок оцінки аудиторами результатів процесу впровадження нової комп'ютерної техніки й програмного забезпечення підприємства-замовника аудиту.
Використання комп'ютерного середовища в аудиті, окрім МСА 401 передбачено ще такими документами, як:
Положенням про міжнародну аудиторську практику 1001 «Середовище комп'ютерних інформаційних систем - автономні мікрокомп'ютери»;
Положенням про міжнародну аудиторську практику 1002 «Середовище комп'ютерних інформаційних систем - інтерактивні комп'ютерні системи»;
Положенням про міжнародну аудиторську практику 1003 «Середовище комп'ютерних інформаційних систем - системи баз даних»;
Положенням про міжнародну аудиторську практику 1009 «Методи аудиту з використанням комп'ютерів» [11];
прикладна програма може поставити аудитора перед необхідністю використання комп'ютера як засобу контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості аудиту інформаційних систем і технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок