Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах

Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах

Назва:
Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,95 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Організація бухгалтерського обліку
в бюджетних установах
У темі розглядаються наступні питання:
1.1. Поняття бюджетних установ і правові засади їх діяльності.
1.2. Правове регулювання бухгалтерського обліку та особливості його організації в бюджетних установах.
1.3. Кошторис бюджетних установ: поняття, види, структура, порядок складання та затвердження.
1.1. Поняття бюджетних установ і правові засади їх діяльності
До бюджетних установ належать органи, установи чи організації, створені органами державної влади України або органами місцевого самоврядування, діяльність яких повністю або частково фінансується за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів. До таких організацій відносяться установи охорони здоров'я, культури та мистецтв, фізичної культури й спорту, навчальні заклади (державної форми власності), органи управління, армія, суди, прокуратура, міліція, а також інші установи, які створені органами державної влади та фінансуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів.
Критеріями віднесення установ до бюджетних є:–
створення установи органом державної влади (міністерством, відомством тощо) або органом місцевого самоврядування (територіальними громадами міст, сіл, виконавчими органами);–
утримання установи за рахунок бюджетних коштів.
Приватні школи, клініки, дитячі садки, вищі навчальні заклади недержавної форми власності, засновниками яких не є органи державної влади або органи місцевого самоврядування і фінансування яких не передбачене за рахунок бюджетних коштів, до бюджетних установ не відносяться.
Розглянемо правові аспекти діяльності бюджетних установ. Свою діяльність вони здійснюють на підставі положення (статуту), що затверджується уповноваженим органом (як правило, органом, який прийняв рішення про створення бюджетної установи). Такі установи визнаються юридичною особою з дня реєстрації положення (статуту) і з цього моменту можуть від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав, а також нести зобов'язання, бути позивачами та відповідачами в господарському або третейському суді.
Бюджетні установи відносяться до одного з різновидів установ некомерційного характеру, для яких отримання прибутку не є метою діяльності. Згідно з класифікацією організаційно-правових форм господарювання та установи, для яких одержання прибутку не є метою їх діяльності, відносяться до групи організацій, які не займаються підприємницькою діяльністю. Основною для них є діяльність з надання просвітницьких, культурних, наукових, освітніх та інших подібних послуг для суспільного споживання, послуг зі створення системи соціального самозабезпечення громадян та виконання інших завдань, передбачених установчими документами.
Незважаючи на те, що основна діяльність бюджетних установ не пов'язана з веденням підприємницької діяльності, а отже, і одержанням від неї доходів (хоча вони й можуть одержувати доходи від надання окремих послуг, виконання робіт у випадках, передбачених законодавством), таким установам необхідно підтвердити свій статус неприбуткових, який передбачає їх включення до Реєстру неприбуткових організацій, що створюється і ведеться Державною податковою адміністрацією України.
Реєстр неприбуткових організацій – це автоматизована система збору, накопичення і обробки даних про неприбуткові організації та установи, які звільняються від сплати податку на прибуток.
Також всі установи, що утримуються за рахунок бюджетних коштів підлягають обов'язковій реєстрації в органах податкової служби, Пенсійного фонду, фондах соціального страхування.
Нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність бюджетних установ в Україні, є:–
Конституція України;–
Бюджетний кодекс України;–
Закон України "Про Державний бюджет України";–
інші закони та нормативно-правові акти, що регулюють бюджетні правовідносини;–
нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України;–
нормативно-правові акти центральних органів виконавчої влади;–
рішення органів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок