Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Сучасні підходи до складання бухгалтерської звітності бюджетних установ, її особливості та склад

Сучасні підходи до складання бухгалтерської звітності бюджетних установ, її особливості та склад

Назва:
Сучасні підходи до складання бухгалтерської звітності бюджетних установ, її особливості та склад
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,27 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Сучасні підходи до складання бухгалтерської звітності бюджетних установ, її особливості та склад


Згідно з Конституцією України основні права громадян нашої країни підкріплені бюджетними асигнуваннями охорони здоров'я, освіти, культури та ін. Так, охорона здоров'я забезпечується бюджетними асигнуваннями відповідно до соціально-економічних, медико-санітарних та оздоровчо-профілактичних програм. Держава також забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах, надання державних стипендій. Загальновідомо, що на утримання шкіл, музеїв, вищих навчальних закладів, лікарень, науково-дослідних установ, органів управління щорічно з Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів направляються значні кошти.
Статтею 61 Закону України «Про освіту» та статтею 12 Основ законодавства України про охорону здоров'я визначено, що держава забезпечує бюджетні асигнування на освіту та охорону здоров'я в розмірі, не меншому 10% національного доходу.
Статтею 23 Основ законодавства України про культуру встановлено, що держава гарантує необхідні бюджетні асигнування на розвиток культури в розмірі не менше 8 % національного доходу.
Відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (стаття 34) бюджетні асигнування наукової та науково-технічної діяльності (крім видатків на оборону) має становити не менше 1,7% валового внутрішнього продукту України.
Усі державні установи, видатки яких у межах затверджених кошторисів покриваються коштами Державного бюджету, мають назву бюджетних. Тож до бюджетних установ належать школи, клуби, музеї, вищі навчальні заклади, науково-дослідні інститути, дитячі будинки, лікарні, поліклініки, а також центральні та місцеві органи державної влади та державного управління.
Бюджетна установа згідно з Бюджетним кодексом України - це орган, установа або організація, визначена Конституцією України, а також установа або організація, створена в установленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими.
У процесі функціонування бюджетних установ та організацій виникає потік різнобічної інформації про їх діяльність, включаючи ті чи інші види обліку. Перехід України до ринкових умов господарювання вимагає такої організації обліку, яка б забезпечувала учасників ринку необхідною бухгалтерською інформацією, дозволяла власнику мати достовірні дані про власний майновий і фінансовий стан, результати діяльності відповідно до міжнародних стандартів. Одночасно з внутрішньою потребою та вимогами управління створюється великий пласт зовнішньої статистичної, податкової звітності, важливе місце в якій посідає бухгалтерська звітність. Користувачами бюджетної звітності є працівники, дійсні та потенційні інвестори, кредитори, постачальники, уряд та урядові організації, громадськість та інші заінтересовані особи. Чому ж усі вони потребують достовірної і прозорої інформації?
1. Працівники або їх представники заінтересовані в інформації про стабільність і рентабельність своїх організацій, своєчасну виплату заробітної плати, надання соціальної допомоги.
2. Інвестори - суб'єкти інвестиційної діяльності, які здійснюють вкладення власних або залучених коштів у формі інвестицій та забезпечують їх цільове використання. Тому їм вкрай необхідна інформація, яка б давала змогу приймати правильні рішення.
3. Кредиторам необхідна інформація, яка дозволяє визначити, чи будуть своєчасно повернуті позички та сплачені відсотки, які повинні бути нараховані ними за користування кредитами.
4. Постачальники заінтересовані в інформації щодо безперервності роботи установи, особливо її платоспроможності, для оплати своїх товарів і послуг.
5. Клієнти потребують інформації про терміни існування організацій, особливо тоді, коли вони планують довгострокове співробітництво або залежні від даної організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сучасні підходи до складання бухгалтерської звітності бюджетних установ, її особливості та склад

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок