Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Метод бухгалтерського обліку

Метод бухгалтерського обліку

Назва:
Метод бухгалтерського обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,55 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Метод бухгалтерського обліку – це сукупність спосбоів і прийомів, за допомогою яких господарська діяльність підприємства відображається в обліку. Він складається з ряду елементів, головні з яких:
документація;
інвентаризація;
рахунки;
подвійний запис;
оцінка;
калькуляція;
баланс;
звітність.
Документація – це відображення господарських операцій у визначених носіях інформації – на паперових бланках або технічних носіях; це письмове свідчення про здійснення господарської опрерації, що надає юридичної сили даним бухгалтерського обліку.
Інвентаризація – це спосіб перевірки в натурі наявності товарно-матеріальних цінностей шляхом порівняння облікових даних і їх фактичної наявності.
Бухгалтерські рахунки – призначені для обліку наявності і руху господарських засобів, коштів та їх джерел.
Подвійний запис – це принцип тотожного відображення господарських операцій на рахунках, що зумовлює рівень оборотів по дебету і кредиту кореспондуючих рахунків.
Оцінка – це відображення об’єктів бухгалтерського обліку в єдиному грошовому вимірнику з метою узагальнення їх в цілому по підприємству.
Калькуляція являє собою визначення собівартості продукції та посліг як в цілому, так і поодинці.
Бухгалтерський баланс – це звіти про фінансовий стан підприємства, який відображає його активи, зобов’язання і власний капітал на певну дату.
Бухгалтерська фінансова звітність – це система взаємопов’язаних показників, що відображають господарсько-фінансову діяльність підприємства за визначений період і є завершальним етапом бухгалтерського обліку.
Бухгалтерська фінансова звітність має відображати майновий та фінансовий стан підприємства, результати господарської діяльності за звітній період і ґрунтуватися на даних синтетичного та аналітичного обліків. Місячну, квартальну і річну бухгалтерські звітності складають підприємство, організація, установа, в яких відображається склад майна та джерела їх формування.
Звітність на підприємствах використовується для контролю за виконанням планів, аналізу господарської діяльності, формування прогнозів, бізнес-планів тощо.
Звітність підприємств використовують фінансові органи для контролю за правильністю та своєчасністю розрахунків з бюджетом.
Метою складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. Ця звітність складається з: Балансу, Звіту про рух грошових коштів, Звіту про власний капітал.
Централізована бухгалтерія колективного підприємства “ВГК” складає фінансову звітність, у якій відображається результати його господарської діяльності. Дане підприємство перебуває на загальній системі оподаткування.
Загальна система включає в себе задачу всіх звітів як до Податкової інспекції і статистичного управління так і в різні фонди.
Кожен місяць колективне підприємство “ВГК” здає звіти згідно чинного Законодавства:
Податкову декларацію з податку на додану вартість (до Податкової інспекції);
Розрахунок зобов’язання зі сплати збору на обов’язкове Державне пенсійне страхування (до Пенсійного фонду);
Квартальні звіти цього підприємства:
Звіт про нараховані внески, перерахування та витрат, пов’язані з загальнообов’язковим Державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;
Розрахункова відомість про нарахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Колективне підприємство “ВГК” подає один раз в квартал до Державної податкової інспекції Декларацію з податку на прибуток підприємства, в якій відображаються збитки або прибутки від фінансової діяльності підприємства.
Згідно зональної системи оподаткування дане підприємство здає і оплачує такі рахунки:
Розрахунок комунального податку (так як на “ВГК” є працівники на основному місці роботи);
Розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища (так як на балансі “ВГК” є вантажні машини).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Метод бухгалтерського обліку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок