Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Зведення і викладення статистичних даних

Загрузка...

Зведення і викладення статистичних даних

Назва:
Зведення і викладення статистичних даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
1. Зведення і викладення статистичних даних
Несистематизовані зібрані статистичні дані часто складні для розуміння. Для отримання на їх основі висновків та пропозицій проводять аналіз статистичними способами і методами, перш за все, статистичним зведенням. Процес узагальнення статистичних даних і фактів називають зведенням.
Для організації зведення розробляють його програму. яка передбачає упорядкування даних статистичного спостереження, його класифікацію та систематизацію.
Розрізняють централізований та децентралізований спосіб зведення статистичних даних. При централізованому способі весь матеріал опрацьовують в одному центрі. Це дозволяє застосовувати комп'ютерну техніку. Дані статистичної звітності опрацьовують в основному децентралізовано, що дає можливість подавати районним (обласним) керівним органам необхідну статистичну інформацію.
Застосування комп'ютерної техніки дозволяє вести інтегроване опрацювання статистичних даних на основі обліку існуючих взаємозв'язків між окремими статистичними роботами. При цьому способі опрацювання статистичних даних висновки можна синтезувати для глибшого вивчення явища чи процесу в цілому. Слід більш повно використовувати існуючий парк комп'ютерів, здійснювати раціональне їх навантаження. Це внесе докорінні зміни в організацію опрацювання статистичних даних на основі методологічної, організаційної та технічної єдності її принципів.
Для наочного викладення зібраних цифрових даних та їх аналізу застосовують таблиці і графіки. Таблиці дають узагальнюючу характеристику суспільно-економічного явища чи процесу, а за допомогою графіків здійснюють зображення структури сукупності, розподілу, взаємозв'язку між явищами, зміни явищ у часі, територіальних порівнянь.
Для повної характеристики явища, що вивчається, дані про одиниці сукупності необхідно зводити і відображати у табличній формі. Узагальнююча характеристика одиниць статистичної сукупності звичайно наводиться у таблицях. У них відображають не весь обсяг інформації, а лише найбільш доцільні, вміло підібрані дані.
Викладення статистичних даних у табличній формі дозволяє розглянути властивості і якості ознак об'єкта спостереження, його взаємозв'язків та ін. Отже, статистичні таблиці - це особлива форма раціонального, систематизованого і наочного викладу узагальнюючих характеристик статистичної сукупності.
Процес зведення і опрацювання статистичних даних завершується побудовою статистичних таблиць. Подібно граматичному реченню, кожна таблиця має підмет і присудок. У підметі таблиці приводиться перелік елементів або груп явища, тобто тих ознак, про які йде мова у таблиці. Кількісні характеристики цих ознак наведені у присудку таблиці. Підмет і присудок таблиці розташовують, виходячи з мети і завдань опрацювання статистичних даних. У таблиці підмет знаходиться зліва, а присудок - зверху. У підметі таблиці вказують зміст рядків, а в присудку зміст граф. Графи, які містять підмет, нумеруються великими літерами алфавіту, а графи, які містять присудок - цифрами.
Якщо в присудку наведені характеристика явища на якийсь визначений момент часу або стан цього явища за якийсь період, то такі таблиці називаються статичними, а якщо присудок таблиці характеризує розвиток явища в часі або його стан за ряд періодів, то динамічними.
Номер таблиці приводять над її назвою у правому верхньому кутку. Макет статистичної таблиці має такий вигляд:
Таблиця
Загальний заголовок таблиці
Бічні заголовки (рядки) | Верхні заголовки (назва граф) | Підсумкова графа
А | 1 2 | 2 4 5 | 3 | 4 | 5 | 6
Нумерація граф
Підсумковий рядок
Залежно від цілей опрацювання статистичних даних таблиці бувають простими, груповими і комбінаційними.
Простими називаються таблиці, у підметі яких немає групувань. Вони діляться на перелікові, територіальні та динамічні.
Групові - це таблиці, в яких сукупність, що вивчається, розподілена у підметі на групи (види) за досліджуваною ознакою.
Комбінаційні таблиці характеризують взаємозв'язок результативної ознаки з двома чинниковими ознаками, що розміщенні у підметі групування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Зведення і викладення статистичних даних

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок