Головна Головна -> Реферати українською -> Аудит -> Рекомендації до процедур аудиту дебіторської заборгованості

Рекомендації до процедур аудиту дебіторської заборгованості

Назва:
Рекомендації до процедур аудиту дебіторської заборгованості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Рекомендації до процедур аудиту дебіторської заборгованості
Практичні рекомендації для реалізації програми аудиту по-легшать та спростять проведення аудиторської перевірки дебі-торської заборгованості.
Практичні рекомендації:
¦ Перевірити баланс з метою виявлення помилок в точності розрахунків.
¦ Перевірити правильність підрахунків за дебетом і креди-том облікових регістрів за відповідними видами розрахунків і виведення залишку на перше число наступного місяця. Підсум-ки оборотів та виведені залишки з кожного виду рахунків звірити з підсумками регістрів аналітичного і синтетичного обліку.
¦ Встановити, чи є в наявності всі договори на придбання продукції, чи зареєстровані ці договори в журналі реєстрації до-говорів, чи є гарантійні листи.
¦ Встановити достовірність, законність та реальність забор-гованості покупців та замовників на кожному субрахунку рахун-ка 36.
¦ На підставі регістрів обліку перевірити повноту і своє-часність оплати рахунків, порівняти відмітки про оплату рахунків покупцями з виписками банку.
¦ Перевірити, чи правильно проводилось ціноутворення при реалізації продукції (робіт, послуг), при використанні націнок (знижок), чи немає навмисних розрахунків з покупцями та за-мовниками нижче собівартості за відвантажену продукцію при бартерних угодах, взаємозаліках, розрахунках з використанням чеків, акредитивів, векселів.
¦ Перевірити, чи правильно визнана активом дебіторська заборгованість, чи існує ймовірність одержання економічних вигод від дебіторської заборгованості у майбутньому.
¦ Опитати керівництво, чи всі рахунки з дебіторами були включені в баланс.
¦ Перевірити залишки сум на відповідних рахунках.
Практичні рекомендації:
¦ Визначити строк визнання заборгованості по рахунках дебіторів, встановити осіб, що винні в пропущенні строків по-зовної давності.
¦ Перевірити класифікацію за строками оплати по всій су-купності рахунків дебіторів.
¦ Згрупувати :
- дебіторів із великим сальдо та одного дебітора з багато- численним малим сальдо, які в сумі є значним;
- рахунки із незвичайними характеристиками, що можуть включати суттєві прострочені залишки, незвичайні імена замов-ників, змінені рахунки тощо;
- рахунки із від'ємним сальдо;
- рахунки пов'язаних сторін.
¦ Звірити кожний запис аналітичного рахунка з документа-ми, а також із записами в Головній книзі по відповідних рахунках.
¦ Перевірити правильність відображення дебіторської забор-гованості у балансі: чи не відноситься до складу довгострокової дебіторської заборгованості дебіторська заборгованість, що вини-кає в ході нормального операційного циклу, або заборгованість, термін погашення якої менше 12 місяців від дати балансу.
¦ Перевірити правильність розкриття інформації про дебі-торську заборгованість у примітках до фінансової звітності.
Практичні рекомендації:
¦ Перевірити рахунки, відібрані для підтвердження з влас-ником/керівником, якщо клієнт проти підтвердження, то по яко-мусь із дебіторів визначити, наскільки це обмеження буде впли-вати на мету аудиту по дебіторській заборгованості.
¦ Підготувати листи для дебіторів для підтвердження сум дебіторської заборгованості за погодженням клієнта із зазначен-ням зворотної адреси аудиторської фірми, проконтролювати відправку листів (по можливості листи-запити повинен готувати персонал клієнта).
¦ Надіслати другий запит приблизно через 10 днів після відправлення першого запиту. З'ясувати причину, через яку за-пити на підтвердження не знаходять одержувача.
Запитати додаткову інформацію: договори, контрактні умо-ви, гарантії та ін.
Практичні рекомендації:
¦ Визначити об'єм вибірки (в багатьох випадках вибірка може бути непотрібною).
¦ При використанні вибірки краще одержати підтверджен-ня рахунків-фактури замість сальдо рахунків.
Практичні рекомендації:
¦ Визначити, що практично являє собою дана заборго-ваність: заборгованість співробітників чи сторонньої органі-зації;
• Одержати, за можливості, письмове підтвердження на суттєві суми.
Практичні рекомендації:
¦ Рекомендується, щоб первісну звірку відповідей на листи- запити на підтвердження проводив персонал клієнта, попросити клієнта надавати супровідну документацію, наприклад, рахунки- фактури, документи на відвантаження, підтвердження вкладів на депозит тощо, для полегшення подальшого аналізу аудитором.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Рекомендації до процедур аудиту дебіторської заборгованості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок