Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Механізм кредитування юридичних осіб і шляхи його вдосконалення

Механізм кредитування юридичних осіб і шляхи його вдосконалення

Назва:
Механізм кредитування юридичних осіб і шляхи його вдосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
157,37 KB
Завантажень:
817
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44 
ВСТУП

Однією з найважливішою категорією ринкової економіки, що відображає реальні в'язки і відносини економічного життя суспільства. Кредит завжди

був і залишається важливим важелем у стимулюванні розвитку виробництва і являє собою економічні відносини з приводу зворотнього руху позиченої вартості. Кредит забезпечує трансформацію грошового капіталу в позичковий і виражає стосунки між кредитором і позичальником. За його допомогою вільні кошти підприємств, приватного сектора і держави акумулюються, перетворюючись у позичковий капітал, котрий передається за плату в тимчасове користування.

Кредит в ринковій економіці необхідний, передусім, як еластичний механізм переливання капіталу з одних галузей в інші та згладжування норми прибутку. Він дає змогу подолати обмеженість індивідуального капіталу. У той же час кредит є необхідним інструментом для підтримки неперервності кругообігу фондів діючих підприємств, обслуговування процесу реалізації товарів, що є особливо важливим в умовах становлення в Україні ринкових відносин.

У ринковій економіці основною формою кредиту є банківський кредит. Банківський кредит - необхідний інструмент стимулювання народного господарства, без якого не можуть успішно працювати товаровиробники. В сучасних умовах необхідно навчитися як на макро-, так і на мікрорівні, правильно й ефективно використовувати банківський кредит в інтересах розвитку національної економіки України.

Відомо, що кредитні операції належать до базових операцій, якими банки, власне і відрізняються від небанківських кредитних установ і які створюють первинну сферу банківської діяльності. Як свідчить національний і світовий досвід, саме кредитування приносить фінансово-кредитним установам значну частину прибутків та водночас воно пов'язане з кредитним ризиком та ризиком втрати ліквідності та платоспроможності банку, а в підсумку - з ризиком банкрутства.

Тема дипломної роботи "Механізм кредитування юридичних осіб і шляхи його вдосконалення" відноситься до однієї з найактуальніших в економічній теорії та банківській практиці кредитування.

Актуальність теми дипломної роботи пов'язана з тим, що ефективне кредитування на сьогоднішній день - це одне з найважливіших і найактуальніших завдань банківської системи України. Кожній фінансово-кредитній установі саме кредитні операції приносять найбільші доходи і від того, наскільки правильно будуть обрані методи і дотримані умови кредитування, в значній мірі, залежить результат кредитної операції.

Актуальність, науково-теоретична і практична цінність даної проблеми, її недостатнє вивчення і обгрунтування, необхідність розробки напрямків подальшого розвитку методів і умов банківського кредитування господарських суб'єктів і обумовили вибір теми магістерської роботи.

Наукова і практична цінність роботи полягає в формуванні концепції

вдосконалення методів банківського кредитування юридичних осіб та аналізі іноваційних технологій процесів надання позичок.

Метою дипломної роботи є вивчення проблем пов'язаних з дотриманням умов кредитування, вибором способів кредитування, виробленням практичних та методологічних рекомендацій щодо вдосконалення роботи банків в цьому напрямку з урахуванням зарубіжного досвіду.

Для досягнення мети в роботі ставляться наступні завдання:

а) розкрити механізм здійснення кредитування та суть методів надання позик;

б) проаналізувати діючу практику кредитування в АППБ “Аваль”

в) дати оцінку можливостям подальшого розвитку вітчизняних способів

надання позичок, впровадженню світового досвіду кредитування та

рекомендації щодо підвищення ефективності кредитування шляхом розподілу

функцій в кредитному процесі.

Об'єктом дослідження дипломної роботи є система кредитних взаємовідносин господарських суб'єктів, що обслуговуються в АППБ “Аваль”.

Предметом дослідження дипломної роботи є умови, методи кредитування господарських суб'єктів, шляхи вдосконалення та перспективи

розвитку банківського кредитування в Україні.

Мета і завдання обумовили зміст і структуру дипломної роботи. Вона

складається із вступу, трьох розділів, висновку, списку літератури та додатків. В додатках містяться кредитні справи та інші матеріали, що використані в процесі роботи.

В першому розділі дипломної роботи викладені теоретичні аспекти кредитування та методів надання позик.

В другому розділі проведено аналіз діючої практики кредитних взаємовідносин “Макро” з АППБ “Аваль” та ТОВ “Спектр”, “Ощадний банк”

Третій розділ роботи висвітлює шляхи вдосконалення та перспективи розвитку банківського кредитування на Україні.

Інформаційною базою проведеного дослідження є матеріали періодичної літератури з питань банківської справи, державної та відомчої статистики, дані звітності, досвід роботи банків, дані спеціальних економічних досліджень та наукова література.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44 Реферат на тему: Механізм кредитування юридичних осіб і шляхи його вдосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок