Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> реферат: Механізм розрахунків у зовнішньоторгових операціях

Загрузка...

Механізм розрахунків у зовнішньоторгових операціях / сторінка 2

Назва:
Механізм розрахунків у зовнішньоторгових операціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
4. Місце платежу, яке переважно збігається з місцем розташування банку-платника.

5. Дата і місце складання (виписування) чека.

6. Підпис чекодавця.

Ніякі поправки чи виправлення на чекові не допускаються. Відсутність у ньому якогось із перелічених елементів позбавляє цей документ сили чека (див. зразок чека 1). Строк подання чека до оплати у країні його видачі рівний 8-и дням, у платіжному обороті між країнами Зх. і Сх.Європи, та Середньомор'я – 20-дням, а в міжконтинентальному платіжному обороті – 70-дням.

Чек може передаватися однією особою іншій шляхом внесення у нього передавального надпису (індосаменту). Індосамент здійснюється на зворотньому боці чека і підписується особою, котра зробила цей напис (індосантом). Умови передачі чека від однієї особи до іншої визначають вид чека та характер використання в обігу як засобу платежу.

Розрізняють такі види чеків:

1. Іменний, або на користь певної особи. Тут передача чека здійснюється шляхом передавального надпису зі застереженням “Не наказу”, завіреним у нотаріальному порядку (див. зразок 2).

2. Ордерний, тобто чек, виписаний на користь певної особи чи за його наказом. Передається такий чек при допомозі індосаменту зі застереженням “Наказу” чи без нього (див. зразок 1).

3. Чек на пред'явника виписується пред'явникові і може бути переданий іншій особі як з індосаментом, так і без нього(див. зразок 3). Чекодавець висилає чек своєму партнерові за кордоном, який при отриманні чека виставляє його своєму банку для кредитування свого розрахунку. Цей платіж здійснюється швидше, ніж банківський переказ.

Чеки ще поділяються на банківські (виписаний банком на свій банк-кореспондент; тут не вказується найменування фірми-чекодавця, чекодавцем виступає банк боржника) та фірмові (виписаний фірмою на одержувача).

Вексель – цінний папір, що оформлюється у строгій відповідності з вимогами закону та містить безумовне абстрактне грошове зобов'язання.

При розрахунках зі ЗТО використовуються простий і переказний вексель (тратта).

Переказний вексель – безумовна пропозиція трансанта (кредитора), адресована трасату (боржнику), сплатити 3-й особі (ремітенту) в установлений термін вказану суму (див.зразок 4).

Простий вексель – виставляється боржником,який наз. векселедавцем. Останній бере зобов'язання сплатити кредитору певну грошову суму в обумовленому місці у визначений термін (див.зразок 5).

Рис. 2. Розрахунок покупця з продавцем за поставлені

в кредит товари за допомогою простого векселя

1. Укладення угоди

2. Передача товару з платежем у кредит

3. Виставлення векселя з позначення строку платежу

7. Повідомлення 4. Після завершення строку платежу передача векселя

про надходжен- на інкасо 8. Повідомлення про

ня грошей платіж за векселем

5. Вексель передається для оплати

6. Гроші на рахунок продавця

Реквізити простого векселя:

1. “Вексельна помітка”.

2. Просте і нічим не обумовлене зобов'язання сплатити певну суму грошей.

3. Вказання терміну платежу.

4. Місце платежу.

5. Найменування одержувача.

6. Вказання дати та місця складання платежу.

7. Підпис векселедавця.

Переказний вексель повинен містити:

1. Найменування “вексель”.

2. Просту і нічим не обумовлену пропозицію сплатити певну суму грошей.

3. Найменування трасата (боржника).

4. Вказання терміну платежу.

5. Місце платежу.

6. Найменування особи (ремітента, одержувача), якому чи за чиїм наказом має бути здійснений платіж.

7. Дата та місце складання векселя.

8. Підпис особи (векселедавця, трасанта, кредитора), який видає вексель.

Переказний вексель сам по собі не має сили законного платіжного засобу, а є лише представником дійсних грошей. Боржник зобов'язаний письмово підтвердити свою згоду провести платіж за век-селем в означений термін, тобто здійснити акцепт тратти (АТ). Акцепт здійснюється у вигляді надпису на лицьовому боці векселя і підписується акцептантом (див. зразок 5). Необхідність АТ зумовлена тим, що обов'язок трасатта сплатити її виникає тільки після акцепта.АТ може бути загальним і обмеженим (частковим). Для належного виконання трасатом своїх зобов'язань експортер, передаючи у банк з інкасовим листом товаровідвантажувальні документи, додає до них тратту. АТ може здійснювати і банк. Банківський акцепт використовується для довгострокового обліку тратти (продаж векселя векселедержателем банкові до строку плажу за векселем).

Надійнішою гарантією, порівняно з акцептом за траттами та простими векселями, є їх авалюва- ння (підтвердження) банками. Аваль виступає як вексельне поручительство, до якого застосовуєть-ся вексельне право. Це поручительство означає гарантію платежу за траттою чи простим векселем з боку банку, якщо боржник не виконав у строк зобов'язання за векселем. Аваль дається банком за будь-яку відповідальну за векселем особу, тому аваліст повинен вказати, за кого він дає поручитель ство. За аваль векселів банк стягує з покупців комісію, розмір якої залежить від суми векселя.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Механізм розрахунків у зовнішньоторгових операціях

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок