Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Механізм розрахунків у зовнішньоторгових операціях

Механізм розрахунків у зовнішньоторгових операціях

Назва:
Механізм розрахунків у зовнішньоторгових операціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Сьогодні у зовнішньоторгових операціях (ЗТО) діє ціла система способів, засобів і форм платежів, що створюють цілісний, гнучкий і динамічний механізм розрахунків.

1

Способи платежу залежать від механізму оплати товару по відношенню до моменту його фактичної доставки. У ЗТО існує три способи платежу: платіж готівкою, авансовий платіж і платіж у кредит.

Платіж готівкою (ПГ) у міжнародному платіжному обороті не означає, що розрахун ки ведуться наявними грошовими знаками. Вони практично тут не застосовується. У цьому разі поняття “готівковий платіж” використовується як протиставлення авансовому та кредитному способам платежу. ПГ проводиться, якщо дотримано таких умов: імпортер одержав від експортера повідомлення про готовність товару до відвантаження; іпортер отримав телеграфне повідомлення про закінчення повантаження товару; імпортер одержав комплект документів, передбачених у контракті; імпортер одержав комплект документів, передбачених у контракті; імпортер отримав комплект документів і право відстрочки оплати на кілька годин чи днів, якщо перед цим імпортер надав банківську гарантію, що він заплатить проти прийому товару. Для експортера найвигіднішою буде перша умова, а для імпортера – остання. ПГ здійснюється через банк за угодами типу “спот” до чи після передачі продавцем товаророзпорядчих документів або самого товару покупцеві.

Авансовий платіж (АП) передбачає виплату покупцем обумовлених у контракті сум до передачі товаророзпорядчих документів і самого товару у розпорядження покупця, а найчастіше під час і навіть до виконання замовлення.

АП відіграє подвійну роль. З одного боку, авансом імпортер кредитує експортера, з іншого – забезпечує виконання зобов'язань, взятих імпортером за контрактом, і, якщо після виконання замовлення покупець відмовляється від приймання замовленого товару, то експортер може використати аванс для відшкодування своїх збитків.

Аванс у товарній формі передбачає надання замовником-імпортером сировини і комплектуючих, необхідних для виконання замовлення (давальна сировина). Аванс у грошовій формівизначається у процентах від контрактної вартості замовлення.

Розмір авнсу залежить від цілей авансу, характеру і новизни товару, його вартості, строку виготовлення тощо.найчастіше аванс складає 15-20% від вартості замовлення і виплачується після підписання контракту. Покупець, виплачуюючи аванс, вимагає від продавця банківської гарантії на випадок, коли експортер не виконає умов замовлення, або в контракті робиться застереження, що у разі невиконання експортером своїх контрактних зобов'язань аванс повертається імпортеру у повному розмірі. У міжнародній торгівлі аванси прийнято давати солідним фірмам.

Платіж у кредит передбачає, що покупець оплачує суму, обумовлену у контракті через якийсь час після поставки товару. Таким чином, продавець надає покупцеві комерційний (товарний) кредит. Оскільки одна фірма дає кредит іншій, такий кредит називається ще й фірмовим товарним кредитом.

Межа кредиту не перевищує 10% від капіталу покупця. Кредит дається не на всю суму контракту, а на 80-85%, а решту покупець оплачує авансом. За термінами комерційні кредити поділяються на короткострокові (більше 1 р.), середньострокові (1-5 р.) та довгострокові (5-10 р. і більше). Серед способів запобігання неплатежу чи затримці платежу основними є гарантійні листи першокласних банків, векселі, банківський акцепт і аваль векселів, аваль чеків. Гарантії бувають платіжні (захищають інтереси продавця) та договірні (захищають інтереси покупця).

2

Поширення у ЗТ комерційного кредиту зумовлює використання кредитних засобів платежу – чеків та векселів.

Чек – це безумовна пропозиція чекодавця платнику здійснити платіж вказаної на чекові грошової суми чекодержателеві готівкою чи перерахуванням грошей на рахунок власника чека у банку. Чек зручний для розрахунків тоді, коли платник боїться віддати гроші до того, як отримає товар, а постачальник не хоче передати товар для одержання гарантій платежу. Використання чека дозволяє економити витрати на обіг дійсних грошей і прискорює платежі.

Рис. 1. Механізм розрахунків чеками

4. Цінності, роботи, послуги.

5. Чек

6. Реєстр 2. Заява на

чеків для 1. Платне доручен- отримання 3.Чекова

оплати ня для депонуван- книжки книжка.

7. Вимога на оплату ня коштів

8. Перерахування коштів

Депонування коштів

Чеки, що виписуються клієнтом банку, видаються у межах суми, що є на його поточному та інших рахунках, включаючи суми, які надійшли на ці рахунки у результаті надання банками кредиту. Чек виписується на спеціальному бланкові, який видає чекодавцю банк.

Текст чека повинен містити такі основні елементи:

1. Найменування “чек” (мовою на якій написаний чек).

2. Просте і нічим не обумовлене розпорядження платнику сплатити вказану на чекові суму (прописом).

3. Найменування платника, яким є банк, де чекодавець має свій поточний та ін. рахунки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Механізм розрахунків у зовнішньоторгових операціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок