Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Банкрутство

Банкрутство

Назва:
Банкрутство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
92,97 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Зміст.

стор.

Вступ ………………………………………………………………………….… 3

1. Основні правові процедури банкрутства на Україні ………………………... 4

2. Деякі тонкості процедури банкрутства …………………………………….… 5

3. Фіктивне банкрутство ………………………………...……………………….. 9

3.1 Органи, що виявляють ознаки фіктивного банкрутства …………………….. 9

3.2. Дії кредитора в разі банкрутства боржника ………………………………….. 11

4. Механізм банкрутства – підсумки його дії в Україні ……………………….. 11

5. Підстави для порушення справи про банкрутство …………………………... 14

6. Заява про порушення справи про банкрутство ………………………………. 15

7. Порушення справи про банкрутство …………………………………………. 16

8. Приклад відновлення платоспроможності підприємства ................................ 17

9. Коментар до закону України «Про відновлення платоспроможності борж-ника або визнання його банкрутом» ………………………………………….. 21

Висновок ……………………………………………………………………….. 28

Література ............................................................................................................ 31

Вступ.

В Україні тільки одне із сорока підприємств-банкрутів проходить процедуру фінансового оздоровлення, одержуючи шанс на друге життя. Провина цьому, вва-жають банкрути, недосконала законодавча база. Сьогодні у Верховній Раді України знаходиться кілька законопроектів, що мають намір кардинально змінити ситуацію з банкрутством підприємств і повинні ввести прозору процедуру їхньої санації.

Діри в існуючому законодавстві про банкрутство дозволяють активно вико-ристовувати його за принципом «закон, що дишло». Так, виступаючи на Макіївсь-кому металургійному комбінаті, президент України Леонід Кучма покритикував прийнятий Верховною Радою Закон про банкрутство, заявивши, що він сприяє ті-ньовій приватизації державних підприємств.

Діючий Закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон) не захищає жодну зі сторін, що приймають участь у процедурі банкрутства і санації. Зокрема, кредитор не одержує повної гарантії по-гашення кредиторської заборгованості, боржник не має можливості відновити свою платоспроможність, а інвестор-санатор не дістає права і юридичні повноваження на проведення всіх поетапних кроків, передбачених самою процедурою фінансового оздоровлення.

Процедуру банкрутства ініціюють кредитори, для яких санація є одним з найбільш оптимальних варіантів повернення товарних чи фінансових засобів борж-ником. Аналіз існуючого закону показує, що в ньому немає чіткого визначення кре-дитора, у зв'язку з чим з'являються псевдо кредитори, що збільшують суму боргу підприємства-банкрута для навмисного нагромадження боргів. Далі схема проста — «стратегічний кредитор» ні в якому разі не погоджується на мирову угоду чи сана-цію підприємства і домагається його банкрутства, здобуваючи його «по залишковій вартості». Фактично Закон дає можливість «тіньовій приватизації», у результаті чо-го наноситься збиток не тільки іншим кредиторам, що, по суті, позбавляються мож-ливості повернути власні засоби, але і державі, що безповоротно «втрачає» підпри-ємства, що підлягають приватизації, а значить і бюджетні надходження.

До недавнього часу для більшості суб'єктів господарювання процеси банк-рутства були мало відомі. Лише в період реформування економіки (після ліквідації планового розподілу використання грошових ресурсів) відчутними стали такі еко-номічні явища як нерентабельність, неплатоспроможність, неспроможність підпри-ємств.

Новітня історія України має не один приклад, коли кредитор чи група креди-торів намагаються одержати підприємство-боржник у власність. Крім того, у чин-ному законодавстві розмите визначення «конкурсних кредиторів», що переводить судові позови, ініціюємі кредиторами, у розряд нескінченних і в цьому відношенні в законопроекті «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспро-можності боржника або визнання його банкрутом» ставляться всі крапки над «і».

Тут же передбачається внесення змін у статтю, що передбачає накладення арешту на майно боржника, що, по-перше, зобов'яжуть боржника, відповідно до рі-шення суду, безперешкодно виконувати план санації. По-друге, запобіжать спроби припинити виробничу діяльність, що дозволить більш оперативно відновити плато-спроможність підприємства-боржника. Нарешті, по-третє, ці зміни істотно розши-рюють коло прав кредиторів, не порушуючи прав боржника і санатора.

Крім того, законопроект вносить важливі зміни в пункт 7 статті 47 «Особли-вості банкрутства особливо небезпечних підприємств» існуючого Закону, згідно яким тепер у першу чергу будуть задовольнятися зобов'язання банкрута перед пра-цівниками підприємств, а вже потім — перед кредиторами.

Це, по-перше, дає можливість погашення боргів по заробітній платі і вихід-ній допомозі працівників; по-друге, відповідає Конвенції 95 Міжнародної організа-ції праці «Про захист заробітної плати»; по-третє, змусить кредиторів задуматися про зміст штучного банкрутства підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Банкрутство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок