Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Корпоративні мережі банків

Корпоративні мережі банків

Назва:
Корпоративні мережі банків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,00 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План

1. Основні поняття

2. Іntranet – корпоративна мережа

3. Вимоги до корпоративних мереж

4. Архітектура корпоративної мережі

5. Інтегрована передача даних

6. Клірингові міжбанківські системи і депозитарій

7. Депозитарій

Література

1. Основні поняття

Розвиток корпоративних мереж банків почався ще у 70-х роках, але для появи нової якості в цій сфері потрібно було б вкласти протягом короткого терміну фантастичні у ті часи кошти, на що ні фінансово-торгові кола, ні жодна країна піти не могли. Але природний розвиток інформаційної інфраструктури вже у 80-х роках досяг потрібного розвитку, перш за все, зменшивши вартість послуг, а значить, і їх доступність [30, 31].

Зрозуміло, що паралельно розвиваються два процеси:

1. Індивідуальні для кожного банку засоби “клієнт-банк”.

2. Міжбанківські, міжнародні банківські інформаційні системи та структури.

Уже склалася трьохрівнева система надання банківських послуг через використання сучасних інформаційних технологій.

1) Послуги рівня “банк-клієнт” з використанням:

• автоматів-касирів (банкоматів);

• кредитних та дебетових карток для розрахунку в торговельних точках чи сфері послуг;

• послуги із зберігання фінансових документів і цінних паперів, можливо, в електронній формі (функції депозитарію).

2) Переміщення грошових коштів “віртуально”, без переміщення готівки (з типом поштових переказів, але гуртові операції).

3) Автоматизовані розрахункові (клірингові) палати (ACH).

Сучасні технології дозволяють координувати діяльність тисячі підрозділів великих банків, мати єдину процедуру проведення банківських трансакцій при будь-якому територіальному розміщенні підрозділів. Зрозуміло, що працювати оперативно при такій розгалуженій інфраструктурі на рівні телефонних чи телетайпних узгоджень без автоматизації більшості операцій просто неможливо.

Лише при спільному використанні багатьма банками електронної мережі це стає реально привабливим, як, наприклад, стандарт електронних карток, який використовують багато банків у всьому світі. Тому тенденція у сфері корпоративних мереж банків природна: спільні мережі, технічні засоби роботи з клієнтами, протоколи і стандарти представлення банківських документів.

Корпоративним діям банків на ринку сприяє порівняно нова схема міжбанківських розрахунків: вони виконуються у розрахункових центрах, які, власне, не є банками; банки в них представлені кореспондентськими рахунками. Проведення операцій за такою схемою практично миттєве (порівнюючи із системою обігу чеків). Наприклад, за рахунок наявності розрахункових центрів переміщення коштів у м. Київ займає не більше 3-х годин, по Україні – добу. Можна стверджувати, що контроль трансакцій через розрахункові центри (палати) розв’язав проблему кризи банківських переказів, коли гроші на початку 90-х років могли невизначений період “обертатись” у банках (переказ у Києві на інший банк міста “йшов” до 10 днів).

Прискорення проведення банківських операцій створило їх новий вид – спекуляції (так звані “гарячі гроші”). За лічені години можна паралізувати фінансову систему цілої країни (особливо країн, що розвиваються), це також дозволяє грати на крос-курсах валют.

З’явилася можливість проведення електронних афер, шахрайств (комп’ютерні крадіжки), коли, анонімно підключившись до інформаційної системи, кошти переводяться на рахунок зловмисника (хоча їх масштаби постійно зменшуються, бо якщо швидко не перетворити переказані кошти у готівку, то при виявленні шахрайства кошти повернуться назад, а якраз готівковий обіг у розвинених країнах стає мінімальним. Тому основна проблема – комерційна безпека банків та клієнтів при застосуванні корпоративних інформаційних систем).

У цілому тенденцію трансформації сучасних глобальних засобів електронної комерції та банківської справи можна коротко охарактеризувати таким чином: перехід від систем з високим ступенем апаратного захисту, але з передачею практично відкритого тексту (як у системі SWІFT), до використання звичайних комунікацій з передачею захищених повідомлень (наприклад, Іnternet як основна транспортна мережа).

Або, простіше кажучи, перехід від замкнених (закритих) архітектур до відкритих.

Корпоративна мережа банку – це окремий випадок корпоративної мережі великої компанії. Очевидно, що специфіка банківської діяльності висуває жорсткі вимоги до систем захисту інформації в комп’ютерних мережах банків. Не менш важливу роль при побудові корпоративної мережі відіграє необхідність забезпечення безвідмовної і безперебійної роботи, бо навіть нетривала перерва в її роботі може призвести до гігантських збитків. Вимагається забезпечити швидку і надійну передачу великого обсягу даних. Крім того, більшість прикладних банківських програм повинні працювати в режимі реального часу.

2. Іntranet – корпоративна мережа

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Корпоративні мережі банків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок