Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Системи “банк-клієнт”

Системи “банк-клієнт”

Назва:
Системи “банк-клієнт”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
51,04 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План

1. Взаємодія клієнтів з банківськими системами

2. Переваги системи

3. Телекомунікаційні засоби

4. Типова система

5. Банкомати

Література

1. Взаємодія клієнтів з банківськими системами

Банкомати були першою спробою банків обійти обмеження на здійснення розрахунків через те, що відділення відкриті тільки в робочі години, і знизити видатки на утримання останніх. Після цього з’явилися послуги по телефону. Приблизно півтора року тому виник новий підхід до взаємодії банку з клієнтом – багато банків розпочали надавати послуги вдома за допомогою спеціалізованих систем “банк-клієнт”. Спочатку вони надавались тільки закритими приватними каналами. Зараз ситуація змінюється у бік використання Іnternet, але найбільш популярними є змішані рішення.

Існує три моделі надання банківських послуг вдома, кожна з яких передбачає різну відповідальність фінансового закладу, що пропонує дану послугу:

• банк надає користувачеві інтерфейс, мережу і наповнення рішення; при цьому може використовуватися система “банк-клієнт”, розроблена самим банком чи спеціалізованою фірмою, що виробляє ПЗ;

• посередник або провайдер послуг бере на себе відповідальність за інтерфейс користувача і мережу, у той час як банк відповідає за наповнення;

• надання послуг вдома за допомогою Іnternet. У даному випадку інтерфейс є програмою перегляду Web-даних, в якості мережі найчастіше виступає Іnternet, а наповнення залежить від банку. Взагалі, через Web-вузол фінансові інститути можуть запропонувати широкий спектр послуг. Таких, наприклад, як надання оперативної інформації про фінансові новини, можливість управління рахунками, електронна пошта і віддалений доступ до персональної фінансової інформації.

Схема використання системи “банк-клієнт”така: банк купує (чи розробляє) систему і після цього продає або безкоштовно надає доступ до неї своїм клієнтам.

З погляду реалізації фінансових послуг для банків система “банк-клієнт” не є чимось принципово новим, основні зміни стосуються організаційної сфери діяльності. Вона дозволяє лише виключити з технологічного ланцюжка обробки фінансового документа процедуру передачі паперового оригіналу з рук клієнта в руки операціоністів і його переведення в електронну форму. Супутні операції ідентифікації й аутентифікації документа теж виконуються автоматично. У подальшому документ в електронному вигляді проходить ті ж етапи обробки, передбачені існуючою банківською технологією, як і паперовий документ.

Не слід очікувати негайної прямої вигоди від впровадження системи за рахунок скорочення персоналу чи подібних заходів. Спочатку експлуатація системи потребує грошей для техніки, програм і навчання співробітників. Повернення вкладень відбудеться не скоро і буде залежати від якості впровадженої системи.

2. Переваги системи

Для клієнта банку підключення до системи “банк-клієнт” змінює весь стиль його взаємовідносин з цим фінансовим інститутом. Визначимо її основні переваги перед традиційними засобами обслуговування:

• у банку з’являється можливість працювати з клієнтом практично цілодобово і при цьому значно скоротити видатки на утримання своїх відділень;

• клієнт може здійснити платіж, не виходячи з офісу. З урахуванням транспортних проблем у сучасних містах це спрощує процес платежу. Більше того, це призводить до того, що клієнт перестає бути територіально прив’язаним до банку, що його обслуговує. З’являється можливість обрати банк, що його влаштовує за якістю послуг, які надаються, а не за територіальною близькістю. У результаті посилюється конкуренція між банками, від якої виграють і банк і його клієнти;

• надзвичайно важливою є поява точної і надійної системи реалізації та врахування зовнішнього документообігу. Якісна система “банк-клієнт” дозволяє автоматизувати практично весь документообіг між банком і його клієнтами. Вона часто є першим сучасним інструментом для підприємства, а для деяких – і першим засобом внутрішньої автоматизації.

Виявляється, що майже весь спектр банківських послуг може бути автоматизований і реалізований у вигляді електронного документообігу банку зі своїми клієнтами. Обмеження у цій справі зумовлені лише готовністю банку довірити виконання фінансових операцій автоматизованій системі.

3. Телекомунікаційні засоби

Існує безліч систем телекомунікації, придатних для використання в системі “банк-клієнт”. Для взаємодії в режимі on-lіne можуть застосовуватися BBS, WWW і цілий ряд систем електронної пошти. Проте у кожної з них є свої недоліки та обмеження, що ускладнюють їх використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 



Реферат на тему: Системи “банк-клієнт”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок