Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Стан кредитних відносин між банками і підприємствами

Стан кредитних відносин між банками і підприємствами

Назва:
Стан кредитних відносин між банками і підприємствами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,85 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Значення розвитку кредитного ринку в Україні полягає у значному впливі системи кредитування на розвиток економіки в цілому. Метою розвитку кредитного ринку в Україні є створення ефективних ринкових механізмів залучення фінансових ресурсів в фінансово-кредитну сферу та забезпечення функціонування на цій основі ринку кредитування із застосуванням сучасної ринкової інфраструктури та фінансових інструментів, що дозволить поступово знизити вартість кредитів та збільшити строки кредитування для суб’єктів господарювання та населення.

Тенденцією останніх років є збільшення частки довгострокових кредитів у кредитному портфелі комерційних банків. Так, якщо станом на 1.01.2004 року обсяг довгострокових кредитів (на строк більше одного року) складав 3362,1млн.грн. (частка у загальному обсязі кредитів дорівнювала 13,9%), то станом на 1.10.2005 року – 21660,7 млн. грн. (32,8%)[1]. Загальний рівень середньозваженої процентної ставки за кредитами порівняно з початком 2004 року знизився на 29,2 процентного пункту, з 43,9% річних на початку січня 2004 року до 14,7% річних у квітні 2005 року, у тому числі у національній валюті – на 33,8 процентних пункту з 51,9% до 18,1% річних.

Водночас, продовжувалися позитивні тенденції до збільшення депозитної бази банків та кредитних вкладень на фоні зниження відсоткових ставок. Не дивлячись на зменшення у березні обсягів коррахунків банків на 16.7%, середньозважена ставка за кредитами у січні зменшилася до 2.8% (за кредитами овернайт – до 2.3%) порівняно із 3.3% (2.8%) у лютому. Кредитні вкладення у березні збільшилися на 5.4% (з початку року – на 10.1%) до 157.9 млрд. грн. Кумулятивний (з початку року) приріст кредитних вкладень є найбільшим для аналогічного періоду починаючи з 2002 р. Кредитні вкладення банків фізичним особам у березні продовжували зростати більшими темпами (на 8.4%) ніж кредити юридичним особам (на 4.5%).

На початку осіни 2005 року банкіри пророкували, що ресурсів для кредитування незабаром не буде. Наголошували на іпотеку - мов, вона росте особливо інтенсивно, тому прийдеться й ставки підвищити, і умови посилити. Поступово кредитори стали скасовувати або зм'якшувати введені раніше обмеження. На 1-2% знижуються ставки по іпотечних кредитах.

Дедалі вищими темпами зростає кредитна активність банків (табл. 1). Загалом по банківській системі за минулий рік кредити в економіку зросли майже на 62%. При цьому лідерами з нарощування обсягів кредитування серед 12 найбільших банків за підсумками 11 місяців 2005 року були Укрексімбанк (96%), «Фінанси і Кредит» (91,5%), Укрсиббанк (89%), Укрпромбанк (83%) [3].

На початок 2006 р. обсяг наданих банками кредитів в економіку України становив 137,4 млрд грн, або збільшився протягом року на 55,1 %. Сума наданих кредитів у національній валюті за цей період зросла на 53,7%, в іноземній – на 57,1% і становила, відповідно, 78,7 і 58,7 млрд грн.

При цьому активізація процесів кредитування супроводжувалась покращенням якості кредитного портфеля банків – частка прострочених та сумнівних кредитів у їх загальному кредитному портфелі скоротилась із 3,2% до 2,4% [2]. Це є свідченням підвищення якості роботи банків із проблемними кредитами та підвищення фінансової стійкості банківської системи. Зросла активність банків щодо кредитування інвестиційної діяльності суб'єктів економіки. Порівняно з початком року банківські кредити, надані на інвестиційні цілі, зросли майже у 2,3 раза, у тому числі в національній валюті – майже удвічі. У структурі кредитів, наданих у реальний сектор економіки, 77,6% становили кредити, надані суб'єктам господарювання, які зросли, порівняно з початком року, на 44,6%. Зросла зацікавленість банків щодо кредитування підприємств сільського господарства. Їх сума збільшилась на 57,1% і становила 8,2 млрд грн.

Таким чином, стан розвитку кредитного ринку, як по короткостроковим, так і по довгостроковим позикам в Україні можна рахувати задовільним; позитивною є тенденція до зниження процентних ставок, що призводить до розвитку економіки через інвестиції; покращення якості кредитного портфеля; підвищення фінансової стійкості банківської системи.

Література

1. http://www.bank.gov.ua/Statist/CREDITS/kred.htm Основні тенденції грошово-кредитного ринку.

2. http://www.lbi.wubn.net/a.scientific/development.php Аналітичний огляд роботи НБУ за 2005 рік.

3. http://www.zn.kiev.ua/nn/show/582/52426/ Дзеркало тижня. Андрій Алексєєв. Перезимувати б.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Стан кредитних відносин між банками і підприємствами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок