Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Автоматизація аналізу кредитного портфеля, визначення розміру резервування та формування звітності по кредитуванню

Автоматизація аналізу кредитного портфеля, визначення розміру резервування та формування звітності по кредитуванню

Назва:
Автоматизація аналізу кредитного портфеля, визначення розміру резервування та формування звітності по кредитуванню
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Автоматизація аналізу кредитного портфеля

Під час автоматизації аналізу кредитного портфеля проводиться аналіз його структури. Кредитному інспектору та керівництву банку надається можливість переглянути й проаналізувати зведені показники по діючих кредитах в розрізі заданих групувальних ознак. Основні групувальні ознаки, за якими проводиться аналіз та оцінка кредитного портфеля, такі:

• по валютах;

• по термінах користування (довгострокові, середньострокові, короткострокові, пролонговані, прострочені);

• по строках погашення;

• за видами забезпечення;

• за категоріями ризику;

• в розрізі відсоткових ставок;

• за видами (клієнтські, міжбанківські);

• по договорах;

• по позичальниках.

При виборі групувальної ознаки, за якою проводиться оцінка, на екран користувача видається відповідна форма, яку в разі необхідності він може роздрукувати. Нижче наводяться деякі з вихідних форм, за якими проводиться аналіз та оцінка кредитного портфеля:СТРУКТУРА КРЕДИТНОГО ПОРТФЕЛЯ ПО ВИДАХ ВАЛЮТ

станом на ________

дата

Валюта Сума

Назва Позначення

СТРУКТУРА КРЕДИТНОГО ПОРТФЕЛЯ ПО СТРОКАХ ТА ВАЛЮТАХ

станом на ___________

дата

Строк Сума

В гривнях (UAH) В доларах США (USD) В німецьких марках (DEM) В російських рублях (RUR)

СТРУКТУРА КРЕДИТНОГО ПОРТФЕЛЯ ПО КЛІЄНТАХ ТА ДОГОВОРАХ

станом на ___________

дата

Назва

клієнта Сектор

економіки Номер

договору Дата

погашення

кредиту Сума

кредиту Сума

заборгованості

Автоматизація визначення розміру резервування

Одним із способів управління кредитним портфелем банку є створення внутрішнього банківського резерву для покриття можливих збитків від результатів кредитної діяльності.

Створення резерву регламентується положенням про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями комерційних банків, затвердженого постановою Правління Національного банку України № 122 від 27 березня 1998 р.

Згідно з цим положенням комерційні банки повинні на перше число кварталу розглянути кредитний портфель банку з метою оцінки кредитних ризиків і формування резерву.

Резерв поділяється на загальний та спеціальний:

загальний резерв нараховується на стандартні кредити;

спеціальний — на нестандартні кредити, а саме: підконтролем, субстандартні, сумнівні, а також на безнадійні кредити.

Комерційні банки зобов’язані створювати резерви для відшкодування можливих втрат щодо основного боргу (без відсотків комісій) за всіма видами наданих кредитів, за винятком бюджетних кредитів, а також кредитів та депозитів між установами в системі одного комерційного банку.

Для визначення резерву комерційний банк здійснює класифікацію виданих кредитів та оцінку кредитних ризиків з урахуванням таких критеріїв:

• оцінки фінансового стану позичальника;

• стану погашення позичальником кредитної заборгованості за основним боргом та відсотків по ньому.

Критерії оцінки фінансового стану позичальника та порядок їх розрахунку при визначенні резерву методично збігаються з показниками, які обчислюються при визначенні кредитоспроможності клієнта. Але, враховуючи те, що балансові показники та техніко-економічні показники діяльності не є сталими в часі, оцінку фінансового стану позичальника необхідно робити кожного кварталу на підставі звітних документів про результати діяльності за квартал.

Крім оцінки фінансового стану, необхідно проводити аналіз погашення кредитної заборгованості та відсотків по ній. На основі такого аналізу проводиться оцінювання процесу погашення заборгованості та класифікація кредитних договорів. Погашення позичальником кредитної заборгованості за основним боргом та відсотків по ній є:

• добрим, якщо заборгованість за кредит та відсотки по ньому сплачуються у встановлені строки, та за кредит, пролонгований один раз на строк не більше 90 днів;

• слабким, якщо прострочена заборгованість за кредит та відсотки за ним становлять не більше 90 днів або заборгованість за кредит, пролонгований на строк понад 90 днів, якщо відсотки сплачуються;

• недостатнім, якщо прострочена заборгованість за кредит і відсотки по ньому становлять понад 90 днів або заборгованість за пролонгований кредит понад 90 днів та відсотки не сплачуються.

Класифікацію кредитного портфеля наведено в таблиці 4.3.

Таблиця 4.3

КЛАСИФІКАЦІЯ КРЕДИТНОГО ПОРТФЕЛЯ

Погашення

Стан (клас) Добре Слабке Недостатнє

А Стандартний Під контролем Субстандартний

Б Під контролем Субстандартний Сумнівний

В Субстандартний Сумнівний Безнадійний

Г Сумнівний Безнадійний Безнадійний

Д Безнадійний Безнадійний Безнадійний

За кредитами, якщо прострочена заборгованість (або загальний строк пролонгації) становить від 180 до 360 днів, до розрахунку резерву приймається не більше 25% вартості майна та майнових прав визначеної договором застави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Автоматизація аналізу кредитного портфеля, визначення розміру резервування та формування звітності по кредитуванню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок