Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Іпотечний кредит як засіб довгострокового фінансування промислових підприємств

Іпотечний кредит як засіб довгострокового фінансування промислових підприємств

Назва:
Іпотечний кредит як засіб довгострокового фінансування промислових підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,20 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Досліджено сучасну вітчизняну систему промислового іпотечного кредитування та можливості створення й розвитку промислової іпотеки в Україні в умовах перехідної економіки. Автор доводить, що серйозною перешкодою в практичному застосуванні іпотеки є недосконалість законодавчо-правової бази, відсутність збалансованого і відпрацьованого механізму іпотечного кредитування. Це обумовлює високий ступінь ризику, невпевненість потенційних інвесторів у надійності своїх вкладень і гальмує розвиток реального сектора української економіки.

Постановка проблеми. Вирішення проблем фінансового і кредитного стимулювання економічного росту України є надзвичайно важливим у ринкових умовах господарювання. Надійною основою господарства України є функціонування конкурентоспроможних та високоефективних підприємств. Для цього потрібне залучення нових джерел фінансування розвитку промисловості на новій технічній і технологічній базі, однак у самих промислових підприємств вільних коштів для реалізації великих інвестиційних проектів немає, а залучення іноземного капіталу поки що є незначним у порівнянні з виробничим потенціалом держави. За цих умов особливого значення набуває фінансування реального сектора економіки та збільшення його капіталу за рахунок іпотеки, котра забезпечує стабільне зростання доходів у різних галузях економіки.

Система іпотеки, як особливий фінансово-кредитний регулятор та інструмент гарантування повернення авансованих коштів, створює умови для залучення інвестицій у виробництво для проведення подальших структурних змін в економіці і прискореного розвитку пріоритетних галузей промисловості. Однак разом з такою привабливістю іпотеки практичного впровадження іпотечного механізму фінансування підприємств в Україні не відбувалося.

Аналіз досліджень і публікацій. Однак проблеми розвитку іпотечного ринку як найважливішої складової усієї фінансово-кредитної системи через об'єктивні історичні обставини вивчені недостатньо. Вагомий внесок у розробку деяких проблем іпотечного кредитування останнім часом внесли передусім економісти далекого зарубіжжя, зокрема Д.Джонсон, М.Левін, Л. Міхаел, К. Сірманс, Дж.Шерман, М.Шнайдерман, Р.Страйк, І.Телгарський, М.Равіс, Дж.Фрідман, Н.Ордуей. Окремі питання висвітлені й у працях науковців України та інших країн СНД: В.Кудрявцева, Н.Косарєвої, А.Іванова, В.Іванова, С. Кручка [4], І. Цупора [6, 7] та інших.

Метою даної статті є дослідження сучасної системи промислового іпотечного кредитування та можливості створення й розвитку промислової іпотеки в Україні в умовах перехідної економіки.

Фінансування діяльності підприємства за рахунок іпотечного кредиту в даний час є одним з найбільш привабливих способів. Це обумовлено декількома факторами:

- можливістю довгострокового кредитування оборотних коштів під низькі відсотки;

- для застави не потрібно вилучати кошти з обороту;

- не ускладнюється процедура одержання кредиту.

Таким чином, іпотечний кредит служить для підприємства інструментом формування довгострокових пасивів.

Формування довгострокових джерел фінансування діяльності підприємства відбувається в даний час в основному за рахунок власних коштів: статутного капіталу, нерозподіленого прибутку, амортизаційних відрахувань, спеціалізованих грошових фондів. Механізм іпотечного кредитування дає підприємству додаткові можливості залучення досить дешевих оборотних коштів на тривалий термін.

Об'єктом іпотеки в такій ситуації може виступати саме підприємство як єдиний майновий комплекс, що має рухоме і нерухоме майно. У даних умовах можна вести мову про виникнення промислового іпотечного ринку. На цьому сегменті ринку іпотечних кредитів діють кілька суб'єктів.

Однак промисловий іпотечний ринок може функціонувати не тільки на основі одноступінчатої моделі, але і на основі двоступінчастої. У цьому випадку між інвесторами і банками-кредиторами як гарантійні центри, як правило, виступають іпотечні дилери, що можуть формувати довгострокові інвестиційні пули, а потім перерозподіляти їх поміж банками, отримуючи заставні або іпотечні облігації. Додатковими функціями іпотечних дилерів може стати створення іпотечного реєстратора.

При формуванні іпотечних фондів банки можуть використовувати заставні. На вторинному ринку такі заставні можуть обертатися кількома способами. По-перше, вони можуть продаватися цілком, по-друге, під заставну може бути продане право на пайову участь в іпотечному кредиті, що дозволяє інвесторові одержувати свою частку суми кредиту, яка повертається, і відсотків за нього. По-третє, заставні або окремі права на пайову участь можуть бути консолідовані в пули, на основі яких можуть бути випущені пайові інструменти, забезпечені іпотечними кредитами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Іпотечний кредит як засіб довгострокового фінансування промислових підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок