Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Класифікація кредитів комерційного банку. Умови кредитної угоди. Інвестиційні операції комерційних банків

Класифікація кредитів комерційного банку. Умови кредитної угоди. Інвестиційні операції комерційних банків

Назва:
Класифікація кредитів комерційного банку. Умови кредитної угоди. Інвестиційні операції комерційних банків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,25 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
1. Наведіть класифікацію кредитів комерційного банку

В широкому розумінні кредит — це суспільні відносини, що виникають між економічними суб’єктами у зв’язку з передачею один одному в тимчасове користування вільних коштів (вартості) на засадах зворотності, платності та добровільності.

Сутність кредиту, як і його форма, постійно розвивається й ускладнюється. В основі цього процесу лежить розвиток і вдосконалення економічних відносин у суспільстві, що визначають зміни в характері формування вільних коштів, ускладнення і розширення потреб економічних суб'єктів у додаткових коштах, удосконалення організаційних та правових відносин між суб'єктами кредиту тощо.

У міру розвитку кредитних відносин та підвищення їх ролі в житті суспільства кредит все більше привертав до себе увагу науковців. На сьогодні економічна наука визнає дві провідні теорії кредиту: натуралістичну та капіталотворчу.

Залежно від суб’єктів кредитних відносин, їх організації та цільового призначення позичок кредит поділяється на ряд видів: банківський, державний, міжгосподарський (комерційний); споживчий; лізинговий; міжнародний.

Провідним видом кредиту є банківський, тобто кредит, котрий надають і одержують банки. Саме вони акумулюють переважну частину кредитних ресурсів і надають їх у позички. Саме на цьому виді кредиту буде сконцентрована увага в дані роботі, тому цей вид кредиту буде розглядатися в подальшому більш детально.

Державний кредит становить друге за значенням джерело фінансування державних витрат. Державні кредити широко розповсюджені в економічно розвинених країнах. Вони становлять собою найбільш прийнятну форму покриття бюджетного дефіциту.

Державний кредит – це сукупність грошових відносин, котрі втикають між державою та фізичними й юридичними особами з приводу, по-перше, залучення тимчасово вільних коштів та використання їх на фінансування державних витрат, по-друге, надання фінансової допомоги підприємствам та організаціям на умовах строковості, платності та повернення. Слід також зазначити, що держава може надавати (брати) міжнародний кредит в інших держав та їх резидентів. Таким чином, розрізняють внутрішній та зовнішній державний кредит.

У тому випадку, коли держава виступає безпосередньо кредитором, йдеться про активний функціональний прояв суті державного кредиту. Коли держава позичає кошти, йдеться про пасивну форму прояву суті державного кредиту – про державні позики.

Державна позика як форма державного кредиту є характерна тим, що тимчасово вільні кошти населення, підприємств, організацій залучають на фінансування суспільних потреб способом випуску облігацій та інших видів цінних державних паперів.

Міжнародний державний кредит становить сукупність економічних відносин, в яких держава виступає на світовому ринку як боржник або як кредитор. Ці відносини оформляють як державну зовнішню позику, так і внутрішні позики. Вони підлягають поверненню у певний термін, з виплатою відсотків за користування ними.

Одержують зовнішні позики уряд, місцеві органи влади. Кредиторами виступають уряди, фінансово-кредитні установи, приватні особи, фінансові організації.

Державні зовнішні позики надають у грошовій або у товарній формі. Звичайно, вони бувають середньо терміновими або довготерміновими. Грошові позики випускають у валюті країни-кредитора чи країни-боржника, або у валюті третьої країни. Погашення позик за угодою сторін здійснюється товарними поставками або валютою.

Головну увагу у використанні міжнародних кредитів країна-позичальник має приділяти питанням створення ефективної системи управління і регулювання зовнішньою заборгованістю.

Комерційний кредит – це товарна форма кредиту, що виражає відносини з приводу перерозподілу матеріальних фондів серед підприємств. Грошова форма кредиту передбачає наявність тимчасово вільних грошових ресурсів та їх перерозподіл на контрактній основі. У комерційному кредиті у кредитну угоду включаються тільки ресурси постачальника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 



Реферат на тему: Класифікація кредитів комерційного банку. Умови кредитної угоди. Інвестиційні операції комерційних банків

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок