Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Економічне співробітництво в Чорноморському регіоні на прикладі україно-грецьких міждержавних відносин

Економічне співробітництво в Чорноморському регіоні на прикладі україно-грецьких міждержавних відносин

Назва:
Економічне співробітництво в Чорноморському регіоні на прикладі україно-грецьких міждержавних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,52 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Наприкінці ХХ ст. відбулися значні зміни у політико-економічній побудові Європи, що спричинило, зокрема, до виникнення низки субрегіональних структур від Балтійського до Чорного морів, які певним чином сприяли демонтажу «залізної завіси». До таких структур входили країни з майже однаковим «посткомуністичним» станом економіки й політики, що сприяло їх подальшій інтеграції в європейське середовище.

За географічним розміщенням і завдяки розмірам Україна належить водночас до Центральноєвропейського, Чорноморського і Східноєвропейського регіонів і територіально виконує відповідну інтегративну функцію, і на рівні кожного з них, і на континенті. Проте, за інерцією політичного мислення, Україну залічують тільки до країн пострадянського простору. Її специфічне геостратегічне й геополітичне положення у контексті глобальних тенденцій розвитку світових подій вимагає від української сторони зваженої і далекоглядної зовнішньої політики.

Становлення і зміцнення України як політично суверенної й економічно сильної держави є одним із суттєвих факторів збереження миру й стабільності в світі, важливою передумовою його поступального і безконфліктного розвитку.

Через Україну простягнулися транзитні шляхи, життєво важливі для енергетичної безпеки Європи. Наша держава продемонструвала, що може бути важливим партнером у сфері забезпечення стабільності на європейському континенті. Хороший тому приклад — участь у миротворчих заходах на Балканах.

З огляду на ресурсний, інтелектуальний і промисловий потенціали, Україна може стати великою європейською країною. Цілком природною уявляється стратегічна перспектива її інтеграції до всіх європейських структур. Але так само як інші значні європейські держави, Україна не може обмежуватися лише власними інтересами, вона має також значну сферу зацікавлень в інших регіонах світу і насамперед у сусідніх країнах.

Через обмеженість соціально-економічних і військово-політичних можливостей, а отже засобів впливу на світову політику, на нинішньому етапі розвитку Україна не може розглядатися як провідний суб'єкт геополітичних процесів Європейського чи Євразійського просторів.

Тож як суб'єкт геополітики, Україна може реалізуватися у світових підсистемах. Зокрема, не в європейському регіоні загалом, а в його субрегіонах. Саме тут раціонально-прагматична зовнішня політика в реалізації поставлених завдань відповідно до національних інтересів дасть більший ефект, ніж ідеалістичне прагнення одразу підключитися до загальноєвропейських інтеграційних процесів. Іншими словами, зовнішньополітична активність й ефективна діяльність України в обмеженій певними рамками субрегіональній системі міжнародних відносин — платформа для посадки в «європейський потяг».

Україна зацікавлена у формуванні регіональної політики в різних сферах міжнародного співробітництва. Така політика має забезпечити стабільну політичну й економічну безпеку держави за рахунок розширення міжнародних контактів на всіх рівнях, сприяти розвиткові торгівлі й виробництва, пошукам перспективних ринків і в цілому стимулювати інтеграцію України до світової спільноти, збільшувати її вплив в різних регіонах світу. Ставлення до України з боку міжнародного співтовариства лише як до новоутвореної географічної реальності, яке домінувало у перші роки незалежності, поступово відходить у минуле завдяки успіхам української дипломатії. Україну сьогодні сприймають як складову нового європейського й світового порядку.

Вивчення нової геополітичної ситуації в регіонах південного напряму, їхнього потенціалу, можливостей розвитку, довгострокових зовнішньополітичних орієнтацій дає змогу Україні визначитися щодо співвідношення геополітичних сил і проводити послідовну власну політику. Активна політика у південно-східному напрямі відкриває широкі можливості для взаємовигідної торгівлі і втілення масштабних економічних проектів. Для України важливо також забезпечити себе альтернативними джерелами постачання енергоносіїв і мати власні ринки збуту продукції.

Завдяки розвиткові південного вектора зовнішньополітичної діяльності українське суспільство отримає більш гнучку конфігурацію зовнішніх орієнтацій, замість наявної біполярної, що сприятиме прогресивному поступу країни й зміцнить її внутрішньополітичну стабільність. Отже, південна політика України має надзвичайно важливе значення для її національної безпеки, зміцнення державності та підвищення ролі країни у міжнародному співтоваристві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економічне співробітництво в Чорноморському регіоні на прикладі україно-грецьких міждержавних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок