Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Переоформлення рахунків в іноземній валюті

Переоформлення рахунків в іноземній валюті

Назва:
Переоформлення рахунків в іноземній валюті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
121,81 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Зміст

Вступ 3

1. Поняття, сутність та види валютних рахунків 4

2. Порядок переоформлення рахунків 6

Висновки 10

Література 11

Додаток 1. Заява на відкриття рахунку 12

Додаток 2. Витяги з Інструкції №3 „Про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті.” (Документи, які подаються при відкритті рахунків) 13

Вступ

Тема даної роботи – „Переоформлення рахунків в іноземній валюті”

Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з порядком переоформлення валютних рахунків в Україні.

Основними завданнями роботи є вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з питань правових засад валютного регулювання в Україні.

Актуальність обраної теми полягає в тому, що питання функціонування валютних рахунків в Україні є невід’ємною складовою питання валютного регулювання в Україні і має бути досліджене при вивченні курсу «Правові засади валютного регулювання»

В роботі розкриваються такі питання як поняття, сутність та види валютних рахунків та порядок їх переоформлення.

1. Поняття, сутність та види валютних рахунків

Відповідно до інструкції № 3 «Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті», затвердженої постановою НБУ від 04.02.1998 р. № 36, банківські рахунки в іноземній валюті поділяються на:

1. Поточні - відкриваються підприємствам для проведення розрахунків у межах законодавства в безготівковій та готівковій іноземній валюті при здійсненні поточних операцій.

Поточними торгівельними операціями в іноземній валюті є такі:

• між юридичними особами-резидентами на території України, при наявності індивідуальної ліцензії НБУ;

• між юридичними особами-нерезидентами та резидентами через резидентів-посередників відповідно до договорів;

• інші розрахунки;

• операції на міжбанківському валютному ринку України;

• оплата товарів (робіт, послуг) із використанням чеків та пластикових карток.

Поточними неторгівельними операціями є такі:

• виплата готівкової іноземної валюти за платіжними документами в іноземній валюті на витрати, пов'язані з відрядженнями;

• здійснення обмінних операцій;

• виплата валюти за чеками та пластиковими картками фізичним особам;

• купівля платіжних документів у валюті фізичними особами;

• виплата авторських гонорарів;

• перерахування коштів на проведення міжнародних виставок, конгресів та інших зустрічей;

• оплата праці нерезидентів, які згідно з угодами працюють в Україні;

• інші виплати та перекази.

Відокремленим підрозділам підприємств поточні рахунки відкривають за згодою головного підприємства і зараховують кошти у валюті за реалізовані цінності, а також перераховані головним підприємством (на оплату витрат на відрядження, забезпечення потреб транспортних засобів під час перебування за межами України, на оплату праці працівників-нерезидентів, на придбання для власних потреб обладнання, меблів, тощо за контрактами з нерезидентами) чи придбані на міжбанківському валютному ринку України. Виручка (виторг) або залишок після зарахування коштів на поточний рахунок відокремленого підприємства перераховується на поточний рахунок особи-резидента у повному обсязі.

2. Розподільчі - призначені для попереднього зарахування коштів в іноземній валюті, що надійшли на адресу юридичної особи-резидента, згідно з законодавством використання такого виду рахунка зображеного на рис. 1.

Рис. 1. Використання розподільчого банківського рахунка

Режим відкриття розподільчого та поточного рахунка для юридичних осіб-резидентів і фізичних осіб-резидентів без створення юридичної особи однакові.

3. Кредитні - відкриваються уповноваженим банком у встановленому порядку на договірній основі юридичним особам-резидентам - підприємцям та юридичним особам-нерезидентам - банківським установам для обліку кредитів, які надані шляхом оплати розрахункових документів або шляхом перерахування кредитних коштів на поточний рахунок позичальника відповідно до умов кредитної угоди, незалежно від наявності поточного рахунка позичальника в даній установі банку.

4. Депозитні - відкриваються уповноваженим банком фізичним і юридичним особам (резидентам і нерезидентам) на підставі укладеного депозитного договору між власником рахунка та банком на визначений у договорі строк.

2. Порядок переоформлення рахунків

Відповідно до пункту 8.1 інструкції «Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті» під час реорганізації підприємства (злитті, приєднанні, поділі, перетворенні), а також у разі проведення перереєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, викликаної зміною його назви, організаційно-правової форми, форми власності, рахунок закривається. Для відкриття нового рахунку подаються документи, передбачені Інструкцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Переоформлення рахунків в іноземній валюті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок