Головна Головна -> Реферати українською -> Банкiвська справа -> Облік касового виконання бюджету установами банківської системи і звітність установ банків по касовому виконанню бюджету

Облік касового виконання бюджету установами банківської системи і звітність установ банків по касовому виконанню бюджету

Назва:
Облік касового виконання бюджету установами банківської системи і звітність установ банків по касовому виконанню бюджету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,71 KB
Завантажень:
2530
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра фінансів

Курсова робота

На тему :

Облік касового виконання бюджету установами банківської системи і звітність установ банків по касовому виконанню бюджету.

З дисциплини “ Бюджетний менеджмент ”

“ Управління державними

фінансами ”

КНЕУ КИЇВ 1999

ПЛАН

Вступ

1. Організація бюджетного обліку. С.2

2. Касове виконання Державного бюджету установами банку. С.4

3. Казначейська система – третій етап касового виконання Державного бюджету. С.16

3.1. Функції установ банків при казначейській формі виконання Державного бюджету за видатками. С.18

3.2. Єдиний казначейський рахунок. С.19

4 . Вдосконалення касового виконання Державного бюджету. С.22

Висновок.

Література.

Додатки.

ВСТУП

Державний бюджет України і місцеві бюджети концентрують показники утворення й використання грошових коштів.

Важливе державне значення належить процесові виконання Державного бюджета, який не може бути забезпечений без чіткой організації бюджетного обліку.

Основне завдення бюджетного обліку – забезпечення своєчасного і повного надходження доходів у бюджет, своєчасне фінансування заходів, передбачених видатковою частиною бюджету, забезпечення цільового використання коштів бюджету, ефективного використання їх за призначенням.

Значення бюджетного обліку зростає в період, коли економіка і держава вражені інфляційними процесами.Головним завданням обліку в цей період є забезпечення чіткої організації бухгалтерського обліку у використанні бюджетних коштів, державної дисципліни в усіх органах управління , які виконують бюджет, жорсткого режиму економії при фінансуванні видатків бюджету і їх використанні.

Отже, бюджетний облік відображає виконання бюджету через облік: доходів, видатків, грошових коштів бюджету на рахунках, фінансування заходів, передбачених і затверджених у бюджеті, фондів, резервів й рахунків, створюваних у процесі виконання бюджету, касового виконання бюджету і виконання кошторисів видатків бюджетнах установ. Тому бюджетний облік дає повну картину виконання бюджетів всіх рівнів.

1.Державний бюджет і організація його обліку.

Для виконання своїх фунуцій держава повинна мати достатні грошові фонди. Ці фонди вона формує шляхом перерозподілу валового внутрішнього продукту. Найважливішим засобом, через який держава здійснює розподіл і перерозподіл внутрішнього продукту, є Державний бюджет. Через бюджет держави відтворюється вся багатогранна її діяльність і забезпечується виконання її заходів.

Розглядаючи бюджет як економічну категорію, слід зазначити, що він відображає реальні виробничі відносини, відтворює відносини розподілу і перерозподілу, концентрує рух грошової маси як самостійної вартості, що нібито не пов’язана з рухом товарної маси.

Бюджет є важливим економічним важелем держави, через який забезпечується контроль за станом виробництва. В цілому.

Крім того, органи державної влади й управління, що затвержують і виконують бюджет, мають можливість вплиівати через нього на фінансову діяльність місцевих органів влади і управління, які складають, затвержують бюджети адміністротивно – територіальних органів.

Доходна база всіх бюджетів формується за рахунок закріплених законами держави джерел доходів по відповідній ланці бюджетної системи. Через бюджет фінансова діяльність органів управління отримує цілком визначену в законодавчому і нормативному плані базу для залучення й витрачання грошових коштів. Бюджет дає органам влади, які його затвержують, можливість контролювати діяльність виконавчо-розпорядчих органів, що складають і виконують бюджет.Хоча можливості такого контролю обмежені.

Констітуцією України надано виняткове право затвержувати бюджет Верховній Раді, а адміністративно-територіальні бюджети – відповідним представницьким органам. Після затвердження Державний бюджет набуває сили закону.

Бюджети всіх рівнів складають та виконують згідно з бюджетною класифікацією.

Бюджетна класифікація - це єдина міжнародна система функціонального групування доходів і видатків бюджету за за однорідними ознаками; вона забезпечує можливість порівнювати бюджетні дані різних бюджетів, дає змогу визначитись щодо характеру регулюючих дій держави по надходженню дохідних джерел і напрямах використання одержаних коштів.

Держава повинна мати централізований фонд коштів, з якого вона фінансує заходи, передбачені законодавчими чи нормативними актами. Для виконання цієї функції держава регламентує всі відносини, пов’язана з мобілізацією, розподілом і використанням бюджету. Бюджетні відносини не можуть провадитись в життя без бюджетного регулювання, тому що вони завжди мають державно-владний характер.

Бюджетне регулювання передбачає законодавче закріплені відсоткові відрахування від загальнодержавних податків, зборів і обов’язкових платежів, встановлені на даній території, а також дотації і субвенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Облік касового виконання бюджету установами банківської системи і звітність установ банків по касовому виконанню бюджету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок