Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат на тему: Організм людини в технічному оточенні

Організм людини в технічному оточенні / сторінка 3

Назва:
Організм людини в технічному оточенні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
В результаті цього може виникнути резонанс, це призводить до переміщень і механічних ушкоджень внутрішніх органів. Резонансна частота серця, живота і груд-ної клітки — 5 Гц, голови — 20 Гц, центральної нервової системи — 250 Гц. Частоти сидячих людей становлять від 3 до 8 Гц.
Основними параметрами, що характеризують вібрацію, є: частота/ (Гц); амплітуда зсуву А (м) (розмір найбільшого відхилення точки, що коливається, від положення рівноваги); коливальна швидкість v (м/с); коливальне прискорення а (м/с2).
Виконання багатьох технологічних операцій пов'язане з впли-вом вібрації на працівників. Зокрема, постійне вдосконалення меха-нізованих інструментів, що пов'язане із зростаючим числом ударів та обертів, розширення масштабів використання транспорту, сільськогосподарських машин призвели до того, що вібрація на ви-робництві є одним Із найбільш поширених шкідливих факторів.
З фізичної точки зору, вібрація являє собою сукупність коли-вальних рухів, що повторюються через певні проміжки часу і ха-рактеризуються певною частотою коливань, амплітудою та приско-ренням.
За способом передачі на тіло людини виробничі вібрації поді-ляють на загальні й місцеві, або локальні. Вібрації загальні або робочого місця в цілому - це вібрації підлоги або верстатів і різних механізмів ударної дії на транспортних та сільськогосподарських машинах.
Локальні вібрації - це вібрації пневматичних та електричних інструментів, а також виробів, які працівник тримає в руках під час обробки їх на шліфувальних верстатах. Вібрація є загальнобіологї-чним фактором, що діє на будь-які клітини і тканини.
Вібрація неве-ликої інтенсивності протягом короткого проміжку часу позитивно діє на організм людини: підвищує обмін речовин, м'язову силу й обмін речовин, знижує втому, прискорює заживлення ран. У зв'яз-ку з цим, вібрацію можна використати і з лікувальною метою.
При тривалій дії вібрації високої інтенсивності в організмі лю-дини виникають патологічні реакції. Характер та ступінь важкості захворювання залежать від амплітуди І частоти вібрації, від індиві-дуальної чутливості організму і ряду супровідних факторів: шуму, переохолодження, перенапруження під час роботи. Розрізняють два види вібраційної хвороби: від дії локальної та загальної вібрації. В основі першої лежать зміни, що виникають головним чином у нер-вовій і серцево-судинній системах та опорно-руховому апараті.
Клінічна картина вібраційної хвороби, що виникає від впливу "локальної" вібрації, поліморфна і має свої особливості залежності від частоти, характеристики вібрації та факторів, що супроводжу-ють вібрацію. Залежно від ступеня вираження клінічної картини, виділяють чотири стадії вібраційної хвороби.
Перша, початкова, перебігає без виражених симптомів. Суб'єк-тивно відзначаються біль та парестезії у верхніх кінцівках, об'єктив-но — легкі розлади чутливості на кінчиках пальців, незначне знижен-ня вібраційної чутливості, тенденція до спастичного стану капілярів нігтьового ложа. На цій стадп захворювання ще може спостерігатися зворотний процес.
Друга стадія хвороби характеризується помірно вираженим симптомокомплексом. Біль та парестезії більш стійкі, знижується чутливість шкіри на пальцях та всій кисті. Відзначаються також функціональні розлади центральної нервової системи астенічного чи астеноневротичного характеру. Процес зворотний за умови пе-реведення на іншу роботу та проведення курсу лікування.
Третя стадія хвороби характеризується вираженими судинни-ми змінами, що супроводжуються спазмами судин і побілінням пальців. Чутливість знижується за периферичним чи сегментарним типом.
Спостерігаються астенічні та неврастенічні реакції, порушу-ється діяльність серцево-судинної, ендокринної та інших систем організму. Цій стадії властиві стійкі патологічні зміни, які, до того ж, погано виліковуються.
Четверта стадія вібраційної хвороби трапляється дуже рідко. Патологічний процес характеризується сукупністю судинних пору-шень в результаті ураження вищих відділів центральної нервової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Організм людини в технічному оточенні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок