Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Організм людини в технічному оточенні

Загрузка...

Організм людини в технічному оточенні

Назва:
Організм людини в технічному оточенні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Організм людини в технічному оточенні”


ПЛАН
Вступ
1. Професійні шкідливості та професійні захворювання
2. Дія шуму і вібрації на організм людини
3. Виробничий травматизм
Список використаної літератури


Вступ
Здоров'я людини залежить від багатьох факторів: кліматичних умов, стану навколишнього середовища, забезпечення продуктами харчування і їх цінності, соціально-економічних умов та інших. Особливо значного впливу на організм людини справляє технічне оточення, в якому сучасна людина перебуває як на роботі, так і в інший період часу.
Здоровю людини загрожують:
негативні наслідки науково-технічної революції і урбанізації;
антропогенне забруднення природного середовища тощо.
Негативно позначається на формуванні здоров'я і несприятлива еко-логічна обстановка, зокрема забруднення повітря, води, ґрунту, а також складні природно-кліматичні умови.
Патологічні стани людини можуть бути пов'язані з антропогенними чинниками забруднення навколишнього середовища: повітря, грунт, вода, продукти промислового виробництва.
Початок XXI cт. ознаменувався тим, що внаслідок науково-технічної революції і урбанізації нашої планети навколишнє середовище неухильно погіршується і люди вже неспроможні адаптуватися до цих швидких і глобальних змін. Не меншу загрозу для людства становить антропогенне забруднен-ня природного середовища. Хімічне, радіоактивне та бактеріологічне забруднення повітря, води, ґрунту, продуктів харчування, а також шум, вібрація, електромагнітні поля, іонізуючі випромінювання тощо ви-кликають в організмах людей тяжкі патологічні явища, глибокі гене-тичні зміни. Це призводить до різкого збільшення захворювань, перед-часного старіння й смерті, народження неповноцінних дітей.
На фоні дії негативних факторів навколишнього середовища на ор-ганізм людини виникають такі захворювання, як онкологічні, серцево-судинні хвороби, дистрофічні зміни, алергія, діабет, гормональні дис-функції, порушення у розвитку плоду, пошкодження спадкового апарату клітини.
1. Професійні шкідливості та професійні захворювання
Перебування людини в технічному оточенні нерідко призводить у часі до виникнення різних професійних захворювань. Технічне оточення досить часто несе в собі професійну шкідливість.
Професійна шкідливість - фактори трудового процесу (включаючи і зовнішні фактори праці), що можуть мати шкідливий вплив на стан здоров'я людини, яка працює. Такі шкідливості пов'язані з виробничим процесом та умовами навколишнього середовища, яке оточує робітника під час його трудової діяльності (несприятливі мікрокліматичні умови; інтенсивне променеве тепло; підвищений чи знижений тиск повітря; радіоактивне випромінювання; надмірний шум; підвищений вміст у повітрі пилу тощо).
У ряді випадків професійні шкідливості відіграють вирішальну роль у виникненні патологічного процесу в організмі. Так, у працівників, які вдихають пил, що містить двоокис кремнію, може розвинутись силікоз; у працівників, які зазнають дії пилу свинцю, може виникнути свинцеве отруєння; у працівників, які під час роботи часто повторюють дрібні рухи, можуть з'явитись координаційні неврози, тощо. Хвороби, в основі яких лежить виключно чи переважно професійний фактор, називають професійними. Але значно частіше вплив професійних факторів проявляється у зниженні опірності організму до захворювань, у зниженні працездатності.
2. Дія шуму і вібрації на організм людини
Шум — це одна з форм фізичного (хвильового) заб-руднення навколишнього середовища.
Як правило, шум нас дратує: заважає працювати, відпочивати, думати. Негативна дія шуму на життєдіяльність людини відома давно. З того часу, як існують війни, масові бойові вигуки однієї з ворогуючих сторін, барабанний бій викликали у протилежної сторони стресові явища, бажання втек-ти, врятуватись. Зараз вчені пояснюють, що гучні звуки, шум, стрілянина з гар-мат, гуркіт танків і літаків і навіть музика на рок-концертах сприймаються не тільки слуховими органами, а й шкірою, серцем, органами дихання. Вони збуджу-ють людину, є причиною виділення в її кров великої кількості гормонів (наприклад, адреналіну), тим самим сприяють виникненню почуття страху і небезпеки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Організм людини в технічному оточенні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок