Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Екстремальні ситуації на відпочинку (випадки на воді, обмороження тонкий лід)

Екстремальні ситуації на відпочинку (випадки на воді, обмороження тонкий лід)

Назва:
Екстремальні ситуації на відпочинку (випадки на воді, обмороження тонкий лід)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,90 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Екстремальні ситуації на відпочинку (випадки на воді, обмороження тонкий лід)


Правила безпечної поведінки на воді
Взагалі море, озеро, річка, навіть звичайний ставок потребують поважного до себе ставлення - обережності та зібраності. Легковажна поведінка під час відпочинку на воді погрожує важкими наслідками.На воді стається найбільша кількість нещасних випадків. Все це пов'язано з порушенням правил поведінки на воді.
Запам'ятайте і виконуйте основні правила поведінки, і ви зможе-те запобігти багатьох інших неприємних наслідків:*
Не можна купатися в заборонених та невідомих місцях.*
Не купайтесь у стані сп'яніння.*
Не запливайте за знаки загородження акваторій пляжу і далеко від берега.*
Не підпливайте близько до суден, що рухаються.*
Не стрибайте з човнів, пристаней.*
Не влаштовуйте у воді небезпечних ігор.*
Не купайтесь відразу після приймання їжі та великого фізичного навантаження.*
Не можна вмиватися, особливо в гірських річках, одному або за-горати на каміннях над бурхливою річкою.*
Ніколи не купайтеся в брудній воді - це може призвести до серйозних захворювань.
Якщо ви бачите, що хтось тоне, необхідно:*
голосно покликати на допомогу;*
кинути потопаючому засоби порятунку: рятівне коло, дошку, мо-тузок тощо.
Запам'ятайте!
Не вмієте плавати - не лізьте у воду.
Лижна прогулянка
Настала зима, і ви з нетерпінням чекаєте, коли випаде пухкий, сріб-лястий сніг. Разом з батьками та своїми товаришами ви вже розпла-нували, куди здійснити лижні прогулянки: в ліс, на берег річки, і, як при цьому буде добре: чисте повітря, прекрасні краєвиди, можливість відпочити від повсякденних турбот... Вже розподілено - хто, які продук-ти бере, хто бере намет, а хто кухонні прилади...
Але не слід забувати, що на кожному кроці на вас може чатувати небезпека: це і можливість заблукати в лісі та зустріти дику твари-ну, зазнати переохолодження організму та обморозити окремі ділян-ки тіла.
На привалах, при довгому перебуванні в умовах низької температу-ри, особливо у вітряну погоду, з недостатньо теплим одягом, відсут-ності укриття та засобів обігрівання може статися загальне охолоджен-ня організму. Переохолодження - досить велика небезпека. Симптома-ми якої є сильне тремтіння, слабість, сонливість, невиразна свідомість.
Щоб запобігти переохолодженню, потрібно виконувати прості правила:*
одяг повинен бути легким та багатошаровим. Повітряні прошар-ки захистять від вітру;* зимою також важливо одягатись тепло, як і не перестаратися з цим. Перегрівшись та пропотівши, можна застудитися від найменшого впру -випаровуючись, волога прискорює охолодження організму;
до однієї третини втрати тепла організмом припадає на голову та шию. Тому краще голову в холоді не тримати. Добрий захист для рук - рукавиці з тканини, яка не промокає. Сухим повинно залиша-тись і взуття;
«і і все ж холод може взяти своє. Остуда говорить про бажання ор-ганізму прискорити обмін речовин та вироблення тепла, а більш енер-гійна робота нирок — попереджує про необхідність сховатися від не-погоди та випити гарячого чаю;*
якщо ви відчуваєте, що починаєте замерзати, необхідно зробити інтенсивні фізичні вправи: розмахування руками та ногами тощо.
Перша допомога
Не залишатись без руху на вітрі. В холодну пору одягати теплі речі. При першій можливості просушувати одяг, шкарпетки. В мокрому одязі тіло втрачає тепло набагато швидше, ніж тоді, коли воно сухе. Не пити холодну воду. Проводити відігрівання треба всіма доступними засобами: пити гаряче питво, стрибати на місці, розпалити багаття тощо.
Найбільш небезпечними для вас і ваших друзів, під час лижної прогулянки є обмороження - тобто ушкодження та відмирання тка-нин тіла під впливом низької температури.
Обмороження частіше всього зазнають відкриті частини тіла (пальці рук, кінчик носа, вуха, щоки, підборіддя) та місця з поганим за-безпеченням кров'ю (пальці ніг, особливо в тісному взутті), не тільки під час привалу, а й під час руху. Воно може трапитись з необережнос-ті, коли, наприклад, в хуртовину раптом губиться рукавичка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Екстремальні ситуації на відпочинку (випадки на воді, обмороження тонкий лід)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок