Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Тероризм як глобальна проблема XX ст

Тероризм як глобальна проблема XX ст

Назва:
Тероризм як глобальна проблема XX ст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,48 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Тероризм як глобальна проблема XX ст


Однією з глобальних проблем початку XXI ст. стала ескалація тероризму. Сьогодні ареною його проявів є не тільки традиційно вибухонебезпечні зони міжнародної напруги, а практично всі держави світу, включаючи США, Англію, Російську Федерацію.
Значно зросла технічна оснащеність терористів: нині вони мають у своєму арсеналі новітню зброю, вибухові пристрої великої руйнівної сили, засоби транспорту, зв'язку тощо. Тероризм перетворився у своєрідну індустрію — це учбово-тренувальні табори, дослідницькі центри, фірми-консультанти, банки-посередники, держави-спонсори, це сотні людей, для яких тероризм став основним джерелом збагачення, і тисячі — для яких він є основною професією, роботою, що дає змогу вирішити власні фінансово-економічні труднощі. На сьогодні у світі діє майже 450 терористичних організацій і груп.
Небезпека тероризму, ще недавно зрозуміла лише професіоналам, після подій 11 вересня 2001 р. стала достатньо очевидною для всіх.
Антитерористична атаки США на Ірак, загострення палестино-ізраїльського протистояння, пожвавлення конфлікту між двома ядерними державами — Індією та Пакистаном, активізація агресії на африканському континенті — усі ці події постійно знаходяться у центрі уваги світової спільноти.
Після закінчення “холодної війни” здавалося, що епоха соціальних катастроф і тоталітарних ідеологій назавжди відійшла в минуле, що у світі поступово і безповоротно стверджуються універсальні механізми ринкової економіки, цінності демократії і прав людини, які у недалекому майбутньому стануть основою нового світопорядку. Та виявилось, що не всі хочуть жити в умовах глобальної економіки та глобальної демократії. Не можна забувати і про сильну поляризацію світу, коли доходи населення розвинених країн на кілька порядків вищі за малорозвинуті. Таким чином на планеті поряд із “золоти мільярдом” існує також «задзеркальний» світ, населений голодним мільярдом.
Разом з тим не можна погодитися і з деякими твердженнями антиглобалістів, котрі говорять, що глобалізація вигідна лише розвиненим країнам. І хоча частка правди в цих твердженнях є, але їх абсолютизація неприпустима. Адже саме на примітивних антизахідних і антиамериканських міфах, по суті, й базується ідеологія сучасного світового тероризму.
До речі, часто терористи лише прикриваються високими цілями, релігійною ідеологією, гаслами захисту національних інтересів, при цьому переслідуючи мету елементарної наживи. Так, подіям у Нью-Йорку та Вашингтоні 11 вересня передувало різке підвищення попиту на так званий продаж без покриття та пут-опціони на акції ряду авіаційних, фінансових і страхових компаній. Зокрема, 6 і 7 вересня об'єм торгів акціями страхової Munich Re, яка виплачує значні суми як компенсацію за збитки від терактів, — майже у 2 рази перевищував середній об'єм торгів за останні півроку. Після терактів акції компанії упали на 15 %. Тобто, люди, пов'язані з терористами, «зняли» у результаті трагедії, що трапилася, не тільки політичний, а й фінансовий «урожай». Ряд біржових гравців заздалегідь мали інформацію про теракти і спрогнозували, акції яких компаній зазнають найбільшого падіння. Аналогічні операції мали місце не лише на американських, а й на багатьох інших торгових площадках .
Переважну більшість терористичних актів відкрито здійснюють терористичні групи, що керуються теоріями, які виправдовують чи обґрунтовують законність застосування терору і насильства у справі вирішення національних і міжнародних питань. Існують відмінності між тими терористичними організаціями, що цілком автономні та відсторонені від загалу суспільства, і тими, що являють собою екстремістськи налаштовані фракції політичних партій і суспільних рухів. Від звичайної політичної організації терористична політизована організація відрізняється прагненням до знищення супротивника. Терористичні організації майже завжди ідеологічно претензійні, прагнуть до негайних радикальних змін і перерозподілу влади.
Найпоширеніші два типи структурної побудови терористичних організацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Тероризм як глобальна проблема XX ст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок