Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Захист навколишнього середовища. Інтегроване заняття

Захист навколишнього середовища. Інтегроване заняття

Назва:
Захист навколишнього середовища. Інтегроване заняття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,07 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Захист навколишнього середовища
Інтегроване заняття
 


Тема. Хімічна промисловість і охорона довкілля.
Мета: сформувати знання про сучасний стан навколишнього середовища та вплив діяльності людини на живу і неживу природу; виховувати дбайливе ставлення до навколишньою середовища, почуття відповідальності за діяльність людства та вплив антропогенного фактора на живу і неживу природу; розвивати вміння дискутувати, вільно висловлювати
свою думку (зокрема, іноземними мовами); розвивати та вдосконалювати хімічну мову учнів; удосконалювати навички роботи з різними джерелами інформації (періодичні видання, наукова література, мережа Інтернет, бесіди з фахівцями); формувати соціальні компетенції (аналізувати результат спостережень, вести наукову дискусію, толерантно доводити свою точку зору, формувати активність у прийнятті рішень); формувати інформаційні компетенції (використовувати комп'ютерні технології для пошуку інформації, критично оцінювати отриману інформацію); формувати комунікативні компетенції (навички володіння кількома мовами) та компетенції саморозвитку і самоосвіти.
Тип заняття: узагальнення і систематизація знань.
Вид заняття: ділова гра (суд): інтегроване заняття – хімія та англійська мова з елементами німецької мови.
Завдання заняття:
розглянути виробництво сульфатної кислоти;
оцінити значення функціонування хімічної промисловості для розвитку цивілізації;
3) ознайомитися з наслідками техногенного впливу на природу;
4) з'ясувати вплив техносфери на біосферу Землі;
5) перевірити рівень засвоєння термінології й основних понять даної теми.
Хід заняття
І. Мотивація навчальної діяльності.
(Перегляд фрагменту відеофільму.)
Викладач хімії. Так, дійсно, чи вистачить у нас сил?
Останнім часом переживає надзвичайно важливий,
Період своєї історії – посилення впливу негативних факторів: деградація людської моральності, деградація природи.
Викладач іноземних мов. І найбільш гостро постають екологічні проблеми. Правильно було сказано, що природа не має меж, річки не знають кордонів, а отже, й екологічні проблеми – це не проблеми окремої країни чи континенту – це проблеми всього людства. Саме тому ми будемо спілкуватися іноземними мовами, а не лише рідною.
Викладач хімії. Що ж, я пропоную вам висловити свої думки, враження щодо переглянутого фрагмента.
(Бесіда учнів.)
Викладач хімії. Під час бесіди можна було почути вислови:
«шкідливість хімічної промисловості» та «хімічна промисловість є небезпечною».
Викладач іноземних мов. Але ж існує думка, що хімічна промисловість призведе до загибелі цивілізації та у біосфери в цілому. Викиди токсичних речовин з хімічних підприємств зумовлюють деградацію природи.
Викладач хімії. Я не можу не погодитися з тим, що на сьогоднішній день хімічна промисловість є джерелом забруднень. Проте давайте спробуємо разом з'ясувати, чи дійсно хімічна промисловість становить небезпеку для біосфери.
Викладач іноземних мов. А істина найкраще з'ясовується в судових залах.
II. Організація навчальної діяльності.
(Розподіл ролей: суддя, адвокат, прокурор, хімік-технолог, лікар, соціолог, присяжні, секретар.)
Викладач хімії. Упродовж засідання ви будете відзначати і занотовувати ключові факти та коментарі до теми судового засідання «Хімічна промисловість і охорона довкілля».
(Коментар до завдань уроку.)
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань.
(Організація засідання суду здійснюється учнем-суддею.)
Прокурор (наводить факти «шкідливості» хімічної промисловості). Оксиди Сульфуру й Нітрогену, які викидаються в атмосферу внаслідок роботи теплових електростанцій та автомобільних двигунів, сполучаються з атмосферною вологою й утворюють дрібні крапельки сірчаної та азотної кислот, які переносяться вітрами у вигляді кислотного туману і випадають на землю кислотними дощами. Ці дощі вкрай негативно діють на навколишнє середовище:—
знижується врожайність більшості сільськогосподарських культур унаслідок ушкодження листя кислотами;—
вимиваються з грунту кальцій, калій і магній, що викликає деградацію фауни та флори;—
гинуть ліси (особливо чутливі до кислотних дощів кедр, бук і тис);—
отруюється вода озер і ставків, де гине риба, зникають комахи;—
зникають водоплавні птахи й тварини, які харчуються комахами;—
гинуть ліси в гірських районах (таких, як Карпати), що викликає гірські зсуви й селеві потоки;—
прискорюється руйнування пам'яток архітектури та житлових будинків, особливо тих, що оздоблені мармуром і вапняком;—
збільшується кількість захворювань людей (подразнення очей, хвороби дихальних шляхів тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Захист навколишнього середовища. Інтегроване заняття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок