Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Радіація і радіоактивність

Радіація і радіоактивність

Назва:
Радіація і радіоактивність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Контрольна робота
з дисципліни “Цивільна оборона”


Вступ
Радіація відіграє величезну роль у розвитку цивілізації на даному історичному етапі. Завдяки явищу радіоактивності був зроблений істотний прорив в галузі медицини й у різних галузях промисловості, включаючи енергетику. Але одночасно з цим стали все частіше виявлятися негативні сторони властивостей радіоактивних елементів: з'ясувалося, що вплив радіаційного випромінювання на організм може мати трагічні наслідки. Подібний факт не міг пройти повз увагу громадськості. І чим більше ставало відомо про дію радіації на людський організм і навколишнє середовище, тим суперечливіше ставали думки про те, наскільки велику роль повинна грати радіація в різних сферах людської діяльності.
Проблема радіаційного забруднення стала одною з найбільш актуальних. Радіоактивність варто розглядати як невід'ємну частину нашого життя, але без знання закономірностей процесів, пов'язаних з радіаційним випромінюванням, неможливо реально оцінити ситуацію.
На прикладі Чорнобильської трагедії ми можемо зробити висновок про надзвичайно велику потенційну небезпеку атомної енергетики: при будь-якому мінімальному збої, АЕС, особливо велика, може зробити непоправний вплив на всю екосистему Землі.
Що таке радіація та радіоактивність?
Радіація існувала завжди. Радіоактивні елементи входили до складу Землі з початку її існування і продовжують бути присутніми дотепер. Однак саме явище радіоактивності було відкрито всього сто вісім років тому.
У 1896 році французький вчений Анрі Беккерель випадково знайшов, що після тривалого зіткнення зі шматком мінералу, що містить уран, на фотографічних пластинках після проявлення з'явилися сліди випромінювання. Пізніше цим явищем зацікавилися Марія Кюрі (автор терміна «радіоактивність») і її чоловік П’єр Кюрі. У 1898 році вони знайшли, що в результаті випромінювання уран перетворюється в інші елементи, які молоді вчені назвали полонієм і радієм. Нажаль, люди, що професійно займаються радіацією, піддавали своє здоров'я, і навіть життя, небезпеці через частий контакт із радіоактивними речовинами. Незважаючи на це, дослідження продовжувалися, і в результаті людство має у своєму розпорядженні дуже достовірні відомості про процес протікання реакцій у радіоактивних масах, значною мірою обумовлених особливостями будови і властивостями атома.
Розрізняють наступні види радіоактивних випромінювань: альфа, бета, нейтронне, рентгенівське, гама. Перші три види випромінювань є корпускулярними випромінюваннями, тобто потоками часток, два останніх - електромагнітні випромінювання.
Значення радіоактивного зараження як вражаючого фактора визначається тим, що високі рівні радіації можуть спостерігатися не тільки в районі, що прилягає до місця вибуху (аварії), але і на відстані десятків і навіть сотень кілометрів від нього. На відміну від інших вражаючих факторів, дія яких виявляється протягом короткого часу після ядерного вибуху, радіоактивне зараження місцевості може бути небезпечним протягом декількох діб і тижнів після вибуху.
Найбільш сильне зараження місцевості відбувається при наземних ядерних вибухах, коли площі зараження з небезпечними рівнями радіації в багато разів перевищують розміри зон поразки ударною хвилею, світловим випромінюванням і проникаючою радіацією. Самі радіоактивні речовини й іонізуючі випромінювання, що випускаються ними, не мають кольору, запаху, а швидкість їх розпаду не може бути змінена якими-небудь фізичними чи хімічними методами.
Заражену місцевість по шляху руху хмари, де випадають радіоактивні частки діаметром більш 30-50 мкм, прийнято називати ближнім слідом зараження. На великих відстанях - далекий слід - невелике зараження місцевості не впливає на працездатність персоналу.
Радіоактивне зараження виникає в результаті випадання радіоактивних речовин із хмари ядерного вибуху. Основні джерела радіоактивності: продукти розподілу речовин (численні радіоактивні ізотопи), що складають ядерне пальне; наведена активність, що виникає в результаті впливу потоку нейтронів ядерного вибуху на деякі хімічні елементи, що входять до складу ґрунту (натрій, кремній і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Радіація і радіоактивність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок