Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> ВІЛ/СНІД – стосується кожного

ВІЛ/СНІД – стосується кожного

Назва:
ВІЛ/СНІД – стосується кожного
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,50 KB
Завантажень:
828
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
ВІЛ/СНІД – стосується кожного


В Україні кожен 100-й -ВІЛ-інфікований.
Інфікування ВІЛ здебільшого є
наслідком власної поведінки
людини
Попередження поширення ВІЛ/СНІД серед молоді - один із найважливіших пріоритетів уряду України, що знайшло своє підтвердження в Національній програмі забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції і допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки


Як відомо, СНІД - одна з найважливіших проблем, з якою ввійшло людство XXI століття.
СНІД - це синдром набутого імунодефіциту, тобто хвороба, викликана вірусом. Віруси, в тому числі й ВІЛ, виявляються за допомогою спеціальних методів дослідження крові. Але слід знати, що з моменту проникнення ВІЛ-інфекції в організм проходить певний час, так зване "вікно", протягом якого організм продукує достатню кількість антитіл, щоб їх вже можна було виявити в крові.
Носії ВІЛ протягом тривалого часу можуть виглядати і почувати себе здоровими, хоча відразу після інфікування спостерігаються простудні симптоми. Дуже часто основна причина смертності є навіть не СНІД, а інші інфекції, з якими ослаблений ВІЛ-інфекцією організм не може боротися.
Багато про СНІД вже відомо, але кожного дня з'являється нова інформація. Стрімко росте кількість інфікованих, хворих та померлих від СНІДу.
Перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано в 1981 році у США.
В Україні перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано у 1987 році.
Існують експертні оцінки, за якими можливі різні сценарії розвитку епідемії в Україні. За оптимістичним сценарієм, у 2010 році близько 580 тис. людей житимуть з ВІЛ/СНІДом, за песимістичним сценарієм-1 млн. 400тис. Померлих від СНІДУ на той час може бути близько 40 тис. за першим сценарієм і до 90 тис. - за другим.
Станом на 01.04.2004р. в Івано-Франківській області виявлено 424 ВІЛ-інфікованих особи, з яких ін'єкційні наркомани складають 71,9%. У ЗО осіб діагностовано кінцеву стадію захворювання - СНІД, з них 24 померло. За цей час в області народилось 25 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, нині ведеться спостереження за 14 дітьми, у однієї дитини діагностовано СНІД.
Осередки ВІЛ-інфекції виявлено в 13 районах та в обласному центрі. В преважній більшості виявлено ВІЛ-інфікованих серед вікової групи 20-29 років - 266 осіб (62,9%). Щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції в області, то за останні роки складається тенденція до зростання статевого шляху з 1,2% до 13,5%, зростає кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.
Станом на 01.05.2005 року в Косівському районі зареєстровано 5 ВІЛ-інфікованих, з них-2 дітей, які знаходиться під спостереженням.
Основними проблемами щодо епідемічної ситуації ВІЛ/СНІДу в районі, як і у державі в цілому, є те, що і надалі реальною залишається загроза інфікування через донорську кров зостає кількість позитивних до ВІЛ серед осіб, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими.
10 основних факторів, які необхідно знати про ВІЛ-інфекцію та СНІД.
1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини - ВІЛ -призводить до смертельної хвороби - Синдрому набутого імунодефіциту людини. ВІЛ та СНІД невиліковні.
2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почувати себе добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу.
3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляцій ні та вагінальні - виділення, грудне молоко.
4. Найчастіше віл-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.
5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо інфікування на ВІЛ.
6. Найбільш вразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватись через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі, та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю.
7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ВІЛ/СНІД – стосується кожного

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок