Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Надзвичайні ситуації техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру

Надзвичайні ситуації техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру

Назва:
Надзвичайні ситуації техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
з безпеки життєдіяльності
на тему: надзвичайні ситуації техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.


ПЛАН:
Аварії (катастрофи)
Сильнодіючі отруйні речовини
Стихійні лиха
Зброя
Аварії (катастрофи), стихійні лиха, зброя
Аварія – це порушення нормальної роботи певного механізму, що призводить до значних ушкоджень, знищення матеріальних цінностей, ураження і загибелі людей. Катастрофа — це аварія значних масштабів з трагічними наслідками.
Небезпечними наслідками великих аварій є пожежі та вибухи. Вибухають під великим тиском котли, ба-лони, трубопроводи на промислових підприємствах, вугільний пил і газ у шахтах, пара лакофарбових речовин на меблевих і деревообробних підприємствах. На об'єктах нафтової, хімічної і газової промисловості аварію спричинюють загазованість атмосфери, розли-вання нафтопродуктів, агресивних рідин та сильноді-ючих отруйних речовин (СДОР). Найнебезпечніші аварії можуть виникнути на підприємствах, які ви-робляють, використовують або зберігають сильнодіючі отруйні, вибухо- і вогненебезпечні речовини і ма-теріали. Це підприємства хімічної, нафтопереробної, нафтохімічної та інших споріднених галузей промис-ловості; підприємства, що мають холодильні уста-новки, в яких використовується аміак; це також за-лізничні станції, на яких є колії відстою рухомого складу зі СДОР; це склади і бази із запасами отруто-хімікатів.
Здебільшого аварії виникають через: порушення технології виробництва, правил експлуатації обладнан-ня, машин і механізмів; низьку трудову і технологічну дисципліну; недотримання заходів безпеки; незадовіль-не впровадження прогресивних систем пожежегасіння: відсутність належного нагляду за станом обладнання, а також через стихійні лиха.
Сильнодіючі отруйні речовини (СДОР)
Нині у світі нараховується до 6 млн. хімічних речовин; 90% з них — це органічні сполуки, більшість яких токсичні. У промисловій технології щодо токси-чних хімікатів вживається поняття «шкідлива речо-вина»; при контакті з організмом людини вона може викликати травми, отруєння, захворювання, інші від-хилення у стані здоров'я.
Цивільна оборона до групи сильнодіючих от-руйних речовин (СДОР) відносить не всі шкідливі речовини, а тільки ті, що заражають повітря в небез-печних концентраціях, здатних викликати масові ура-ження людей, тварин і рослин.
Розглянемо основні характеристики найпоширені-ших сильнодіючих отруйних речовин, що знаходяться у великих кількостях на підприємствах, які їх вироб-ляють або використовують.
Хлор — газ жовто-зеленого кольору з різким ха-рактерним запахом. Малорозчинний у воді. Важчий за повітря, тому накопичується в низинах. У великих кількостях використовується для відбілювання тканин і паперової маси, знезараження питної води та ін. Перевозиться в зрідженому стані під тиском у цистер-нах і балонах. Потрапивши в атмосферу, димить.
Аміак — безбарвний газ із характерним різким запахом (нашатирний спирт). Легший за повітря. Добре розчиняється у воді. Рідкий аміак використовується як робоча речовина у холодильних машинах. Аміачна вода застосовується як добриво. Перевозиться у зрід-женому стані під тиском у цистернах і балонах. По-трапивши в атмосферу, димить.
Сірководень — безбарвний газ із неприємним запахом. Важчий за повітря. Розчиняється у воді. Його пара утворює з повітрям вибухонебезпечні суміші.
Двоокис сірки (сірчистий газ, сірчистий ангід-рид) — безбарвний газ із характерним різким запахом. Добре розчиняється у воді. У великих кількостях ви-користовується для виготовлення сірчаної кислоти, застосовується в паперовому і текстильному виробництві, для дезінфекції приміщень.
Акрилонітрил (нітрил акрилової кислоти) — безбарвна, легколетка, низькокипляча рідина з непри-ємним запахом. Розчиняється у воді. Пара важча за повітря. При взаємодії акрилонітрилу з повітрям утворюються вибухонебезпечні суміші. Під час горіння акрилонітрилу виділяються отруйні гази.
Синильна кислота — безбарвна, прозора, дуже летка рідина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Надзвичайні ситуації техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок